Domov >> Ako s .. >> Ako predísť opici?

Ako predísť opici?

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových rád]

 „Už nikdy viac nebudem piť“. Práve táto fráza patrí medzi najčastejšie vyslovované v novom roku. V hlave plno rachotu a točiaci sa žalúdok ako v umývačke riadu. A opica po prebdenej noci plnej alkoholu je na svete! Ale ako predísť opici pred oslavou a počas oslavy? Tu je stručný návod, na čo by ste určite nemali zabudnúť:

1. Pite vodu

Ako predísť opici-candyman (1)

Čím viac vody v tele, tým viac zriedený alkohol v krvi

Pred príchodom na oslavu vypite množstvo vody, aby ste udržali svoj organizmus hydratovaný. Čím viac vody v tele, tým viac zriedený alkohol v krvi.

2. Jedzte mastné jedlá

Ako predísť opici-candyman (2)

Mastné jedlá spomaľujú absorbciu alkoholu

Tuk je na alkohol lepší ako sacharidy. Tuk sa uskladňuje v tele po dobu aspoň 12 hodín a pôsobí ako mazivo v črevách. A práve takto pomazané črevá spomaľujú absorpciu alkoholu. Pochuťte si na steaku, klobáske, pizzy alebo vyprážaných jedlách ešte pred odchodom.

3. Striedajte alkoholický nápoj s nealkoholickým

Ako predísť opici-candyman (3)

Zapíjajte alkohol nealkoholickým nápojom

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových rád]  ž nikdy viac nebudem piť“. Práve táto fráza patrí medzi najčastejšie vyslovované v novom roku. V hlave plno rachotu a točiaci sa žalúdok ako v umývačke riadu. A opica po prebdenej noci plnej alkoholu je na svete! Ale ako predísť opici pred oslavou a počas oslavy? Tu je stručný návod, na čo by ste určite nemali zabudnúť: 1. Pite vodu Pred príchodom na oslavu vypite množstvo vody, aby ste udržali svoj organizmus hydratovaný. Čím…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: Buď prvým !

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

Valeriána lekárska

Poznáte účinky Valeriány lekárskej? Namiešajte si z nej tinktúru!

Valeriána lekárska sa používa v lekárnictve na získavanie silice, do tinktúr a rôznych prípravkov. Účinné látky Valeriány lekárskej pôsobia na mozog a