Domov >> Ako s .. >> Ako prežiť rozchod s partnerom, 13 účinných rád

Ako prežiť rozchod s partnerom, 13 účinných rád

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 11 nových informácií]

Rozchody dokážu byť niekedy veľmi náročné, inokedy zas s pokojným priebehom. Nech je to akokoľvek, nikto ich nechce opakovane zažívať. Častokrát sa však rozchod stáva pôvodcom depresií a stresu a záleží len od povahy, ako jednoducho sa s ním dokáže človek vyrovnať. Ak cítite, že práve vy sa s ním ťažko vyrovnávate, pokračujte v čítaní rád, ako prekonať „rozchodové stavy“ a čo robiť po rozchode v tej danej fáze rozchodu.

Popremýšľajte nad príčinami rozchodu


Pýtate sa: „A čo mám teraz po rozchode robiť?“ Premýšľajte nad príčinami, prečo ste sa práve vy dvaja rozišli. Aj keď to niekedy vyzerá tak, že neexistuje žiadna príčina, určite však nejaká existuje. Musíte si uvedomiť, že chvíľu ste si možno užívali pocit, že tvoríte pár, no očividne to nebolo to, čo ste od vzťahu očakávali a nech ste spätne urobili čokoľvek, vzťah by sa rozpadol skôr či neskôr. Vo vašom prípade určite lepšie skôr, ako neskôr.

Neprehodnocuj svoje rozhodnutie


Ak rozchod bol vaším rozhodnutím, snažte sa nepremýšľať len nad dobrými stránkami vášho vzťahu. Môže to zapríčiniť, že časom aj zabudnete na pravé dôvody rozchodu. Podobne to platí aj pri situácii, kedy rozhodnutie rozísť sa nebolo práve vaše.

Podľa psychológov je práve toto obdobie obdobím, kedy si začneme spätne idealizovať svetlé okamihy vzťahu a presviedčať samého seba, že možno to zlé nebolo až tak zlé na ukončenie vzťahu, respektíve so všetkým tým zlým by sa dalo vo vzťahu pokračovať. Od takýchto myšlienok však čo najďalej. Akceptujte rozchod a pracujte na tom, aby ste sa pohli v živote ďalej.

Buďte aktívny


Dievča na pláži

Cvičenie pomáha k lepšej nálade a odháňa depresiu. Choďte si zabehať, vybavte si permanentku do posilňovne alebo sa len prechádzajte a myslíte na to, že každým krokom sa zbavujete hnevu a smútku. Začať môžete len obyčajnými klikmi doma v obývačke. Ak však túžite po spoločnosti, choďte von.

Držte si odstup


A to aj v prípade, že ste sa vzájomne dohodli zostať priateľmi. Úplne pretrhnite väzby hneď po rozchode. To znamená, že sa prestanete vídavať, prestanete si telefonovať a vymýšľať si stále nové a nové dôvody, prečo vytočiť jej/jeho číslo. Žiadne sms, emaily či facebook. Bohužiaľ to znamená pretrhnutie kontaktov aj s jej/jeho rodinou, ktorá by vám ju vždy pripomínala. No to všetko len na dobu určitú, kým si sami neuvedomíte, že so svojím bývalým partnerom sa už dokážete normálne a nezaujato stretnúť a porozprávať. A tieto rady vám pomôžu nadobudnúť tento stav rýchlejšie.

Vyrovnávajte sa s bolesťou


Častokrát je úplne na mieste, že sa cítite tak, že ste to všetko pokazili, že je to všetko vaša chyba. Prijímanie zodpovednosti je zdravé, no strane druhej musíte tiež prijať fakt, že vy ste tá dobrá osoba a že ste robili maximum. A určite nie ste jediný, kto robil chyby vo vzťahu. Akceptácia samého seba je kľúčom ku schopnosti ísť ďalej a začať odznova. Určite sa však nesnažte zabúdať za pomoci alkoholu, to ešte nikdy nikomu nepomohlo.

Fáza rozchodu – hnev


Ide o fázu rozchodu, kedy sa vám chce až kričať, keďže už nemáte kde ukladať nahromadený hnev a zúrivosť. Intenzita tejto fázy rozchodu záleží najmä od toho, ako náročný rozchod bol a od okolností, ktoré naťahovali rozchod až do záverečného konca. Môžete zažívať pocity, kedy si uvedomíte, že rozchod bol neodvrátiteľný, môžete pociťovať hnev voči sebe alebo aj voči ex-partnerovi. No vždy sa snažte tento hnev premeniť na niečo užitočné, choďte si trebárs zabehať či zacvičiť, no nesnažte sa ten hnev udržovať v sebe.

Porozprávaj sa s priateľmi


[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 11 nových informácií] ozchody dokážu byť niekedy veľmi náročné, inokedy zas s pokojným priebehom. Nech je to akokoľvek, nikto ich nechce opakovane zažívať. Častokrát sa však rozchod stáva pôvodcom depresií a stresu a záleží len od povahy, ako jednoducho sa s ním dokáže človek vyrovnať. Ak cítite, že práve vy sa s ním ťažko vyrovnávate, pokračujte v čítaní rád, ako prekonať „rozchodové stavy“ a čo robiť po rozchode v tej danej fáze rozchodu. Popremýšľajte nad príčinami rozchodu Pýtate sa: "A čo mám teraz po rozchode robiť?" Premýšľajte nad príčinami, prečo ste sa…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.35 ( 27 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

cvičenie na tréningu

Ako schudnúť a spáliť tuky rýchlo a účinne?

Ľudia po celom svete skúšajú všemožné diéty, ako schudnúť len na to, aby opäť zakopli a zistili, že to neprináša želané výsledky. My vám vysvetlíme, ako to je so spaľovaním tukov a ..