Candyman.sk http://www.candyman.sk Najlepšie Recepty, Zdravie, Excel funkcie, Pomoc v exceli Sat, 09 Dec 2017 17:31:35 +0000 sk-SK hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.8 Klávesové skratky Excel: 15+ najčastejších skratiek v exceli http://www.candyman.sk/klavesove-skratky-excel/ http://www.candyman.sk/klavesove-skratky-excel/#respond Sat, 09 Dec 2017 17:29:21 +0000 http://www.candyman.sk/?p=4482 Naučte sa najbežnejšie klávesové skratky v našej Excel príručke. 14 najčastejších skratiek, ktoré vám ušetria množstvo času. Excel je jedným z najpraktickejších nástrojov pre prácu na počítači, a to nielen pre účtovníčky či ekonómov ..

The post Klávesové skratky Excel: 15+ najčastejších skratiek v exceli appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 9/12/17

Excel je jedným z najpraktickejších nástrojov pre prácu na počítači, a to nielen pre účtovníčky či ekonómov. Práca s programom MS EXCEL dokáže ušetriť hodiny práce.

Naučte sa najbežnejšie klávesové skratky v našej Excel príručke. 14 najčastejších skratiek, ktoré vám ušetria množstvo času.

Základné skratky pre urýchlenie práce v exceli


1.      CTRL + a

Výber celého rozsahu tabuľky.

Výber celého rozsahu tabuľky

Výber celého rozsahu tabuľky uskutočníme stlačením kombinácie CTRL + a

2.      CTRL + c

Kopírovanie vybratého rozsahu tabuľky.

CTRL + c

Kopírovanie vybratého rozsahu tabuľky dosiahneme stlačením CTRL + c

3.      CTRL + v

Vloženie vybratého rozsahu tabuľky.

4.      CTRL + z

Vrátenie kroku späť.

Krok späť pomocou CTRL + z

Krok späť pomocou CTRL + z

5.      CTRL + s

Uloženie hárku.

6.      CTRL + p

Tlačenie hárku.

7.      CTRL + šípka

V kombinácii stlačeného CTRL + šípky sa posúvame v rámci celého hárku.

8.      CTRL + home

Dostaneme sa na prvú hodnotu tabuľky.

9.      CTRL + end

Dostaneme sa na poslednú hodnotu tabuľky.

10. CTRL + „+“

Pridávame nový riadok/stĺpec pri označení celého riadku/stĺpca.

CTRL + „+“

V kombinácií CTRL + „+“ pridáme nový riadok alebo stĺpec.

11. CTRL + „-“

Vymažeme riadok/stĺpec pri označení celého riadku/stĺpca.

12. F4

Opakovanie poslednej vykonanej akcie.

13. ALT + „=“

Automatické vloženie funkcie SUM() pod riadky s hodnotami resp. vedľa stĺpcov s hodnotami.

14. CTRL + medzerník

Označenie celého stĺpca.

15. SHIFT + medzerník

Označenie celého riadka.

The post Klávesové skratky Excel: 15+ najčastejších skratiek v exceli appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/klavesove-skratky-excel/feed/ 0
Ako správne behať: technika behania na foto a videách http://www.candyman.sk/ako-spravne-behat/ http://www.candyman.sk/ako-spravne-behat/#respond Thu, 19 Oct 2017 19:39:17 +0000 http://www.candyman.sk/?p=4441 Beh je predsa ten najzákladnejší pohyb, tak čo môže byť na ňom náročné? Po prečítaní tohto článku sa dozviete, že je to všetko úplne inak. Správny beh po ..

The post Ako správne behať: technika behania na foto a videách appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 22/10/17

[Tento článok Vám zaberie 5 minút čítania a 11 nových informácií]

Beh je predsa ten najzákladnejší pohyb, tak čo môže byť na ňom náročné? Po prečítaní tohto článku sa dozviete, že je to všetko úplne inak. Správny beh po technickej stránke je hotová veda.

Behanie je dôležité pre všetkých športovcov, od plavcov až po futbalistov, tak prečo sa to nenaučiť správne?

V tomto článku sa dozviete:
+ ako správne behať
+ ako správne dýchať pri behu
+ ako si vybrať správnu obuv na behanie
+ ktoré sú najčastejšie chyby pri behaní
+ analýza behu na videu

Ako správne behať?


Veľmi obdivujem ľudí, ktorí si z ničoho nič povedia, že si idú zabehať a tak zdvihnú ten svoj lenivý zadok a behajú. A pokračujú v tom, ide im to, sú vytrvalí a kondične pripravení aj na pol maratón. Len škoda, že si predtým nepozrú aspoň pár ukážok, ako správne behať, aby to pre telo bolo naozaj prospešné.

A pritom stačí niekedy tak málo, zapnúť si TV cez Medzinárodný maratón mieru v Košiciach a inšpirovať sa tými najlepšími.

Správny beh po technickej stránke má vyzerať tak, že sa v podstate po nohe len „prehupujeme„ a neskáčeme do výšky. Žiaľ, väčšina bežcov dnes po nohách skáče.

Pri behaní by malo byť telo v miernom náklone. Už pri prvom zdvihnutí päty zo zeme by sme mali mať telo v miernom predklone.

Potom aj najčastejšie chyby vyplývajú z polohy tela pri behu. Telo by malo byť rovné, vzpriamené, to znamená, že by malo byť vystreté od pásu nahor. Ramená by zároveň mali byť uvoľnené.

Najčastejšie sa stretávame s tým, že bežci pri behaní „sedia“ alebo sú príliš predklonení dopredu.

Došľap chodidla by mal byť tlmený na celú plochu nohy, prípadne mierne na pätu. Musí byť mäkký, čo zabezpečíme výberom vhodného typu obuvi. Určite sa vyhýbajte došľapovaniu cez špičku. Preťažujete tým lýtkový sval a čo je horšie – aj Achillovu šľachu.

Pre začiatočníkov je vždy obtiažné prispôsobiť si tempo. Mnohí na úvod vybehnú tak, ako ich to naučili na základnej škole s vysokým tempom na úvod. Potom však aj rýchlo dobehajú.

Každý musí zvoliť také tempo, ktoré je schopné aj udýchať. Nikdy nemôžeme udýchať tempo.

Ako dýchať pri behu?


Dýchanie pri behu je veľmi dôležité. Nádych nosom, výdych ústami. Pri nádychu tlačíme jazyk nahor, aby sme dýchali splodiny čo najmenej. „Vždy keď zistíte, že zvolené tempo neviete udýchať, spomaľte, zmeňte tempo behu alebo zameňte dočasne beh za chôdzu“, vysvetľuje telovýchovný lekár MUDr. Pavel Malovič. Ak vás pichá v boku, snažte sa o pravidelnosť dýchania.

Ako vybrať správnu obuv na behanie?


Obuv si zvoľte podľa toho, či plánujete behať po asfalte alebo po teréne. Od toho sa odlišuje aj tvrdosť podrážky. Šetriť treba vždy, no nie prehnane a hlavne nie na úkor zdravia. Preto aj pri výbere topánok na behanie uprednostňujte značkovú obuv, ktorá vám dlhšie vydrží a neničí vám kolená a kĺby.

Obuv na behanie

Ako pohybovať rukami pri behu?


Telo musí byť pri behu v jednom harmonickom pohybe. Ľavá ruka napred, pravá noha napred a naopak, pravá ruka napred, ľavá noha napred. Ruky musia byť v jednej rovine a musia kopírovať frekvenciu pohybu.

Dajte si záležať na správnom pohybe rúk, pretože keď vám budú dochádzať sily, práve ruky vám dokážu mimoriadne pomôcť.

Ruky nevytáčajme do strán, ale len dopredu a dozadu v 90 stupňovom uhle.

Ruky pri behaní

Chyby pri behaní


 1. Nohy do X

Ide o nesprávne zapojenie nôh pri behu, kedy sú kolená stále pri sebe. Najčastejšie sa vyskytuje u žien. V praxi to vyzerá nasledovne.

Nohy do X

 1. Nohy do O

U chlapov ide o zapájanie nôh pri behu do tvaru O. Hoci to pôsobí úsmevne, no skúste si všímať bežcov, koľkí z nich bežia s nohami nesprávne.

Nohy do O

Predstavte si priamky idúce vertikálne po tele zhora nadol. Tieto priamky vytvárajú rovinu, to znamená, že nohy nemôžu ísť ani do X, ani do O.

Ďalšia z pomôcok je pozeranie sa na vaše palce nôh, ktoré by nemali smerovať von, ale ani dovnútra, len pekne rovno.

Rovné nohy

 1. Nezapájanie rúk

Ide o bežnú chybu bežcov začiatočníkov, ktorí akoby zmeraveli, a miesto pohybu rúk ich radšej majú stále pri tele.

Nezapájanie rúk

 1. Zhrbené ramená

Pri behaní majte vystreté telo, lopatky trochu k sebe a do toho pohyb rúk do jednej roviny. Hoci telo je v miernom predklone, hlavu ťahajte hore.

Zhrbené ramená

 1. Behanie cez päty

Najzásadnejší problém pri behaní, kedy dopadáte z päty na pätu a na vaše kĺby pôsobia najväčšie otrasy.

Dopadať by ste mali na stred chodidla a potom na pätu. Takýto spôsob behania – stred chodidla – päta ideálne tlmí dopad a neničí vám to kĺby. Čím rýchlejšie bežíte, tým menej dopadáte na pätu.

Behanie cez päty

Čo je však najhoršie, pri behaní existuje mnoho chýb či malých chybičiek. A ako to býva väčšinou zvykom, bežci robia hneď niekoľko chýb naraz, a to aj napriek tomu, že si kúpili tie najdrahšie slúchadlá a počúvajú pri behaní hudbu.

Zhrnuté a trikrát podčiarknuté, behajte správne a dodržujte uvedené pravidlá. Vaše zdravie sa vám určite odvďačí.

Na záver si pozrite video, analýzu techniky behania Eliuda Kipchogeho. V analýze sú zahrnuté hlavné zásady správneho behania. Eliud Kipchoge je momentálne najlepší maratónec, tak od koho iného by sme sa mali učiť? 🙂

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

The post Ako správne behať: technika behania na foto a videách appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/ako-spravne-behat/feed/ 0
Chudnutie behom: 7+ rád, ako schudnúť behom http://www.candyman.sk/chudnutie-behom/ http://www.candyman.sk/chudnutie-behom/#respond Thu, 12 Oct 2017 18:33:42 +0000 http://www.candyman.sk/?p=4429 Chudnutie behom je veľmi účinná metóda chudnutia, no treba úprimne dodať, že nie najjednoduchšia. Začať je vždy jednoduché, no vytrvať, to už je iná záležitosť ..

The post Chudnutie behom: 7+ rád, ako schudnúť behom appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 19/10/17

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 7 nových tipov]

Dá sa schudnúť behom? Rozhodne áno! Okrem toho, že behanie je zdravé, dokáže pomôcť aj s nadbytočným tukom. Ale naozaj ide beh a chudnutie dokopy?

Teória je jednoduchá, pri behaní sa zvyšuje tep srdca, ktorý spôsobí rýchlejšie odbúravanie tukov z tela. Zároveň môžete očakávať aj nárast svalovej hmoty, takže nielenže chudnete, ale ešte aj získavate na svalstve!

Chudnutie behom je veľmi účinná metóda chudnutia, no treba úprimne dodať, že nie najjednoduchšia. Začať je vždy jednoduché, no vytrvať, to už je iná záležitosť.  A práve tento článok môže byť vstupným krokom na ceste k úspešnému procesu chudnutia. Prečítajte si 7 motivujúcich rád, ktoré treba dodržať, ak sa chcete skutočne zbaviť nadbytočných kíl.

 1. Nielen beh, ale aj strava


Podľa mnohých odborníkov na chudnutie je veľmi dôležité upraviť si jedálniček. Ak začnete behať, avšak vaše stravovanie ostane bez zmeny, nemusí to mať žiadny výsledný efekt. Len ten, že za dané časové obdobie nepriberiete, no iba si udržíte svoju váhu.

 1. Krátko a intenzívne


Krátkymi, no o to viac intenzívnymi behmi si udržíte štíhlu postavu a posilníte si svalovú štruktúru. Ak vydržíte, budete vyzerať omnoho lepšie než väčšina pravidelných bežcov v najbližšom parku.

 1. Behať/kráčať


Nevládzete behať sústavne? Nevadí! Doprajte si na úvod prestávku a miesto behania zvoľte chôdzu. Po krátkom oddychu pôjde behanie jednoduchšie. Cykly opakujte aspoň 3 krát, v závislosti od nabehaných kilometrov.

 1. Dajte tomu čas


Kolenné väzy, šľachy či kosti sa adaptujú omnoho pomalšie než kardiovaskulárny systém. Preto buďte trpezlivý a vydržte, hoci to spočiatku bude bolieť. Napríklad behať 3-4 krát za týždeň najbližšie 3 týždne vás dostane na úroveň, kedy zvládnete zabehnúť s ľahkosťou naraz 2 až 4 kilometre.

 1. Stanovte si cieľ


Naplánujte si behanie na najbližšie 3 týždne namiesto 3 dní. Motivujte sa, no neprežeňte to. Aj motivácia pri behaní má svoje hranice. 3 dni je príliš jednoduchý cieľ, 3 mesiace zase priam až nezvládnuteľný (.. verte mi!)

 1. Posilnite si svalstvo


Pre vás, ktorým  ide nielen o chudnutie, ale aj o posilnenie svalstva, skúste zavŕšiť behanie aj cvikmi s vlastnou váhou. Ideálne aspoň pár klikov a drepov. Cvičenie s váhou vás časom urobí lepším a silnejším bežcom.

 1. Behajte správne


O tom, že každú činnosť môžete vykonať dvomi spôsobmi vám snáď hovoriť ani nemusím. Rovnako je tomu tak aj pri behaní. Aby ste si nesprávnym behaním skôr neublížili, snažte sa dodržať nasledovné zásady:

Ako som schudla behom?


​Bol to on, môjho srdca šampión. Ale nie od začiatku. Volala sa Mária a bola jedináčikom. Už od malička bola vedená k sladkostiam, všade kde prišla, tam ju núkali sladkým. A ako tak čas bežal, Mária priberala na váhe. Typický osud jedináčika? Nemyslím!

V druhom ročníku strednej školy dostala od spolužiakov škaredú prezývku, ktorá sa jej veľmi dotkla. Vstúpila si do svedomia a začala behať.

Ako sama hovorí, najskôr nedokázala bežať ani 5 minút vkuse. No zotrvala. Dnes sú to už 2 roky a jej postava prešla zásadnou zmenou.​ Za 2 roky si postupne zlepšila kondičku, pribrala svalovej hmoty a strata hmotnosti je viditeľná už z diaľky.

A tento príbeh Márie nech je vám motiváciou.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

The post Chudnutie behom: 7+ rád, ako schudnúť behom appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/chudnutie-behom/feed/ 0
Bodovanie a dresy na Tour de France http://www.candyman.sk/bodovanie-a-dresy-na-tour-de-france/ http://www.candyman.sk/bodovanie-a-dresy-na-tour-de-france/#respond Wed, 28 Jun 2017 13:02:47 +0000 http://www.candyman.sk/?p=2178 Pri sledovaní TdF nejednému z nás napadne otázka, ako sa hodnotia individuálne súťaže cyklistov a za čo presne dostávajú jazdci body a následne žlté, zelené, bodkované či biele dresy pre ...

The post Bodovanie a dresy na Tour de France appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 4/07/17

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 8 nových informácií]

 Pri sledovaní TdF nejednému z nás napadne otázka, ako sa presne hodnotia individuálne súťaže cyklistov a za čo presne dostávajú jazdci body a následne žlté, zelené, bodkované či biele dresy. Poďme si to teda zosumarizovať.

Už v roku 2015 došlo k radikálnej zmene bodovania na Tour de France. Asi o najväčšiu zmenu ide v prípade časových bonusov, ktoré sa opäť vracajú do klasifikácie pretekov. To znamená, že na úvodných etapách 2 až 8 získavajú prvý traja jazdci 10, 6 a 4 sekundy k dobru – ide o tzv. časové bonifikácie.

Na „časovkách“ sa zmenili pravidlá taktiež a to tak, že už nebudú vôbec bodované.

Bodovanie šprintérskych úsekov si tiež prešlo zmenou. Etapové víťazstvo bude odmenené 50-timi bodmi namiesto predošlých 45, druhé miesto bude odmenené 30-timi bodmi namiesto predošlých 35 a tretie miesto 20-timi bodmi namiesto pôvodných 30. Takto chceli organizátori dať na vyššiu úroveň celkové víťazstvo v etape nad špurtérskymi prémiami.

Dresy na TdF

Dresy na Tour de France

Hoci Tour de France je kolektívny šport, na svoje si opäť prídu aj jednotlivci. TdF v sebe zahŕňa aj 4 hlavné individuálne súťaže, ktoré sú počas pretekov odmeňované špecifickými dresmi a na konci pretekov aj finančnou odmenou. Tá sa samozrejme líši v závislosti od typu bodovanej súťaže.

Žltý dres (francúzsky Maillot jaune)

žltý dres TdFIde o najväčšie individuálne víťazstvo. Jednoducho povedané, jazdec s najmenších celkovým časom všetkých 21 etáp sa stáva lídrom pretekov. Je farebne označený výrazným žltým dresom. Tento jazdec sa môže meniť po každej etape.

Chlieb sa začne lámať približne v polovici celých pretekov, kedy prichádzajú na radu extrémne náročné vrchárske etapy. Celkový víťaz TdF musí byť univerzálnym jazdcom, ktorý musí zvládať rovinaté úseky, zjazdy, časovky a hlavne vrchárske etapy.

Celkový víťaz nepotrebuje vyhrať žiadnu z etáp, len byť na popredných pozíciách každej jednej etapy. Na zvládnutie tohto cieľa však potrebuje mať okolo seba silný tím. Netreba však zabúdať ani na zmenu bodovania na TdF, kedy prvý traja pretekári získavajú časový bonus 10, 6 a 4 sekundy.

História víťazstiev žltého dresu

Za posledné 3 roky sa víťaz žltého trikotu obmieňal len dvakrát. Posledným víťazom predošlého ročníka bol Chris Froome z tímu Sky, ktorý obhájil víťazstvo z roku 2015, 2 roky predtým Vincenzo Nibali, v roku 2013 sa to podarilo opäť Chrisovi Froomovi a v roku 2012 sa stal celkovým víťazom Bradley Wiggins. Doteraz bolo pridelených 2 059 žltých dresov 278 rôznym cyklistom.

Zelený dres (francúzsky Maillot vert)

zelený dres TdFBodovacia klasifikácia ocenená zeleným dresom. Tu sú cyklisti oceňovaný za popredné miesta v cieli každej etapy alebo na špurtérskej či inej prémii jednotlivých etáp. Nie každá etapa má však špurtérske úseky, takzvané prémie. Cyklista s najväčším počtom získaných bodov sa stáva víťazom zeleného trikotu. V pretekoch je viditeľný vďaka výraznému zelenému dresu.

Za posledné roky to bol práve náš slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý neohrozene kraľoval v tejto disciplíne. Títo jazdci sa predovšetkým sústredia na rovinaté etapy, v ktorých sa nachádzajú šprintérske prémie a na víťazstvá v etapách.

História víťazstiev zeleného dresu

Zelený dres od roku 2012 drží pevne vo svojich rukách práve náš najúspešnejší cyklista, Peter Sagan. Najvýraznejší úspech zaznamenal vlani, keď nazbieral viac bodov ako druhý Kittel a tretí Matthews dohromady. Pred ním, v roku 2011 sa to podarilo jeho najväčšiemu konkurentovi, Markovi Cavendishovi. Zatiaľ najviac celkových víťazstiev v tejto kategórii dosiahol Erik Zabel. Podarilo sa mu získať až úctyhodných 6 víťazstiev. Peter Sagan sa tak už tento rok môže dotiahnúť na výkony úspešného Erica Zabela z rokov 1996 – 2001.

Doterajšie víťazstva Petra Sagana v boji o zelený dres

2016

1. SAGAN (Tinkoff) – 470

2. KITTEL (Etixx-Quick Step) – 228

3. MATTHEWS (ORICA-BikeExchange) – 199

2015

1. SAGAN (Tinkoff-Saxo) – 432

2. GREIPEL (Lotto Soudal) – 366

3. DEGENKOLB (Giant-Alpecin) – 298

2014

1. SAGAN (Cannondale) – 431

2. KRISTOFF (Kaťuša) – 282

3. COQUARD (Europcar) – 271

2013

1.SAGAN (Cannondale) – 409

2.CAVENDISH (OPQS) – 312

3.GREIPEL (Lotto Belisol) – 267

2012

1. SAGAN (Liquigas-Cannondale) – 421

2. GREIPEL (Lotto Belisol) – 280

3. GOSS (Orica GreenEDGE) – 268

Bodkovaný dres (francúzsky Maillot à pois rouges)

bodkovaný dres TdFIde o extrémne náročnú bodovaciu súťaž. Cyklisti sú oceňovaní za najrýchlejšie prejdenú vrchársku prémiu. Organizátori kategorizujú jednotlivé stúpania etáp a prideľujú im 4 stupne podľa obtiažností. Ide o prvú, druhú, tretiu a štvrtú tzv. hors catégorie.

Body za stúpanie kategórie 1-4 sú udelené prvým trom cyklistom, body za stúpanie kategórie hors prvým desiatim jazdcom, Čím vyššie stúpanie, tým viac získaných bodov pre prvého cyklistu na vrchárskej prémii. Potom cyklista s najväčším počtom prémiových bodov je ocenený bodkovaných dresom (Polka dot jersey). Víťaz sa môže meniť po každej etape, ak sa v danej etape nachádza vrchárska prémia.

História víťazstiev bodkovaného dresu

Doposiaľ najúspešnejším cyklistom je Richard Virenque, ktorému sa podarilo získať bodkovaný dres celkovo 7 krát. Víťazi za posledné 3 roky:

 • 2012 Thomas Voeckler
 • 2013 Nairo Quintana
 • 2014 Rafał Majka
 • 2015 Christopher Froome
 • 2016 Rafał Majka

Ocenenie Souvenir Henri Desgrange

Čo sa týka vrchárskych etáp a prémii, na Tour de France existujú ešte dve špeciálne ocenenia. Prvou je Souvenir Henri Desgrange, ktorou je ocenený jazdec, ktorý ako prvý zdolá najvyšší vrchol Tour v kopcoch Col du Galibier.

Souvenir Henri Desgrange

Monument Henriho Desgranga, prvého riaditeľa Tour de France. Nachádza sa na konci stúpania na Col du Galibier (Zdroj)

Souvenir Jacques Goddet

Druhým ocenením je ocenenie Souvenir Jacques Goddet, pomenované po niekdajšom riaditeľovi pretekov a slávnemu športovému redaktorovi, Jacques Goddetovi. Toto ocenenie získava jazdec, ktorý ako prvý prejde memoriál Col du Tourmalet. Zaujímavosťou je, že ešte nikomu sa nepodarilo získať toto ocenenie dvakrát.

Tieto ocenenia neudeľujú žiadne body do bodovania súťaže Tour, ale víťazi sú hneď po skončení pretekov finančne odmenený sumou 5 000 Eur.

Biely dres (francúzsky Maillot blanc)

biely dres TdFIde o ocenenie pre najrýchlejšieho cyklistu narodeného po 1. Januári 1992. V podstate ide o najlepšieho cyklistu medzi najmladšími (do 25 rokov). Na trati je oblečený do výrazného čistého bieleho dresu (white Jersey).

Minulý rok sa podarilo vyhrať biely trikot jazdcovi Adam Yatesovi, rok predtým vyhral Nairo  QUINTANA z Kolumbie, a pred 2 rokmi sa uspieť podarilo domácemu mladíkovi, Thibautovi Pinotovi.

 

 

 

 

Tímové ocenenie

V prvom rade ide na Tour de France o víťazstvo celého tímu. V tohtoročnej le tour sa predstaví 22 tímov, kde medzi najväčších ašpirantov na víťazstvo patrí určite tím Sky. Náš Peter Sagan sa nachádza v tíme Bora – Hansgrohe.

Tímová klasifikácia je vypočítaná na základe celkových časov troch najlepších jazdcov tímu každej etapy. Potom víťazný tím je ten s najmenším celkovým časom. Jazdci tímu, ktorí priebežne vedú túto súťaž sú farebne odlíšený žltými číslami na drese a žltými prilbami.

Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca

Na konci každej etapy sa oceňuje ešte aj cyklista, ktorý bol najbojovnejší a bolo ho najviac vidieť. Toto ocenenie sa udeľuje po každej etape okrem časoviek a poslednej etapy. Ocenenie pre najbojovnejšieho cyklistu udeľuje zvolená porota. Tento cyklista následne na druhý deň je zvýraznený červenými číslami na chrbte namiesto obyčajného čierneho čísla na bielom pozadí.

Cyklista, ktorý získava najviac hlasov po každej z etáp sa stáva celkovým, najbojovnejším cyklistom Tour de France.

 

Location

Le tour de France
Plan d'Eau d'Embrun
05200 Embrun
France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France
34 quai du Port
13001 Marseille
France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France
Champs-Élysées
75008 Paris
France

Date and Time

Start Date:

 

Foto: Reuters/Stephane Mahe

The post Bodovanie a dresy na Tour de France appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/bodovanie-a-dresy-na-tour-de-france/feed/ 0
Hádanky pre deti, séria 55 vtipných hádaniek pre vás http://www.candyman.sk/hadanky/ http://www.candyman.sk/hadanky/#respond Tue, 16 May 2017 16:53:26 +0000 http://www.candyman.sk/?p=3837 Hádanky sú nielen zábavnou formou komunikácie, ale aj vhodnou činnosťou na precvičenie logického zmýšľania nielen u dieťaťa. Séria 55 detských hádaniek

The post Hádanky pre deti, séria 55 vtipných hádaniek pre vás appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 3/07/17

[Tento článok Vám zaberie 6 minút zábavy a 55 hádaniek]

 Potrebujete zabaviť vaše dieťa? Alebo sa iba nudíte doma a chcete sa spoločne zahrať? Potom vyskúšajte naše hádanky pre deti. Zabavte sa s nami a precvičte si s Vašou ratolesťou mozgové bunky. Prinášame sériu 55 detských hádaniek, ktoré dokážu potrápiť aj dospelákov. V prípade, že nie ste úplne presvedčený o správnosti odpovede na hádanku, rozbaľte si správnu odpoveď. Komu sa viac darilo? Vášmu dieťaťu alebo Vám?

Hádanky sú nielen zábavnou formou komunikácie, ale aj vhodnou činnosťou na precvičenie logického zmýšľania u dieťaťa.

Skúste si vašu bystrosť s nami:

Hádanka

Taký vtáčik u nás žije, čo železné húsenice z dreva vyťahuje.

Taký vtáčik u nás žije, čo železné húsenice z dreva vyťahuje.

KLIEŠTE

Som taká maličká kúzelná palička. Na papieri kúzla stváram. Presvedčte sa, že netáram, keď ma drží ručička.

Som taká maličká kúzelná palička. Na papieri kúzla stváram. Presvedčte sa, že netáram, keď ma drží ručička.

CERUZA

Visia, visia biele meče, vôkol strechy, vôkol vrát. Iba slnko dokáže ich potichučky obtrhať.

Visia, visia biele meče, vôkol strechy, vôkol vrát. Iba slnko dokáže ich potichučky obtrhať.

CENCÚLE

Hlávka z trávy vykúka, spod brezy i spod buka. Tenká stonka, žltý kvet, rozveselí letný svet.

Hlávka z trávy vykúka, spod brezy i spod buka. Tenká stonka, žltý kvet, rozveselí letný svet.

PÚPAVA

Kto má uši a nepočuje?

Kto má uši a nepočuje?

HRNIEC

Ach, ach, rozsypal sa hrach a začnú ho zberati, až keď bude svitati.

Ach, ach, rozsypal sa hrach a začnú ho zberati, až keď bude svitati.

NEBO A HVIEZDY NA NEBI

Sukne, sukne, samé sukne, zaplače, kto na ne kukne.

Sukne, sukne, samé sukne, zaplače, kto na ne kukne.

CIBUĽA

Mám taký súdok, v ktorom je dvojaký nápoj, a predsa sa nezmieša.

Mám taký súdok, v ktorom je dvojaký nápoj, a predsa sa nezmieša.

VAJCE

Biele je ako múka, zelené je ako lúka, má chvost ako myš, nie je múka, nie je lúka, nie je myš.

Biele je ako múka, zelené je ako lúka, má chvost ako myš, nie je múka, nie je lúka, nie je myš.

REPA

Zázračný most, utešený, na sedmoro zafarbený, možno na ňom nechať oči, nemožno naň nohou vkročiť.

Zázračný most, utešený, na sedmoro zafarbený, možno na ňom nechať oči, nemožno naň nohou vkročiť.

DÚHA

Čo to v diaľke jasne svieti? To k nám zlatý oblak letí? Ide z neho teplučko. Deti, je to …

Čo to v diaľke jasne svieti? To k nám zlatý oblak letí? Ide z neho teplučko. Deti, je to …

SLNIEČKO

Počas mrazu hrdo stojí, tepla sa však veľmi bojí. Miesto nosa mrkvičku, zo snehu má hlavičku.

Počas mrazu hrdo stojí, tepla sa však veľmi bojí. Miesto nosa mrkvičku, zo snehu má hlavičku.

SNEHULIAK

Poznám jeden strom, na ňom 12 konárov, na každom konári 4 halúzky a na každej halúzke 7 listov.

Poznám jeden strom, na ňom 12 konárov, na každom konári 4 halúzky a na každej halúzke 7 listov.

ROK

Čudné perie z neba padá, skryje stromy, chodník, autá. Teplým plášťom halí sady a deti ho majú rady.

Čudné perie z neba padá, skryje stromy, chodník, autá. Teplým plášťom halí sady a deti ho majú rady.

SNEH

Stojí pani na streche, rozťahuje prsty a čo chytí v povetrí, do izby nám pustí.

Stojí pani na streche, rozťahuje prsty a čo chytí v povetrí, do izby nám pustí.

ANTÉNA

Ja mám štyri nôžky. Hop sem, hop tam, hopla! Keď sa dáždik hustý z čiernych mrakov spustí, do vodičky skočím, aby som nezmokla.

Ja mám štyri nôžky. Hop sem, hop tam, hopla! Keď sa dáždik hustý z čiernych mrakov spustí, do vodičky skočím, aby som nezmokla.

ŽABA  

Šťavnatá a sladká guľka si ku iným líčka tuľká. Z lístia celý strapec kuká, odtrhla ho čiasi ruka. Hneď to každé dieťa pozná, lebo je to strapec …

Šťavnatá a sladká guľka si ku iným líčka tuľká. Z lístia celý strapec kuká, odtrhla ho čiasi ruka. Hneď to každé dieťa pozná, lebo je to strapec …

HROZNA  

V júni, keď je tepla dosť, za šera v sad prišiel hosť. Plno ihiel a krok rýchly, skoro sme sa do rúk pichli.

V júni, keď je tepla dosť, za šera v sad prišiel hosť. Plno ihiel a krok rýchly, skoro sme sa do rúk pichli.

JEŽKO

Chlpaté a celé hnedé, akoby to spalo v mede. Zelená dužina dnuká. Chyť to, chyť to, moja ruka! V ústach detí robí divy. Mama, kúp mi plody …

Chlpaté a celé hnedé, akoby to spalo v mede. Zelená dužina dnuká. Chyť to, chyť to, moja ruka! V ústach detí robí divy. Mama, kúp mi plody …

KIWI

Odíde a zase príde; bez murára, bez tesára vystavia si dom, pobýva si v ňom, a po čase — hybaj zase! nechá pustý dom.

Odíde a zase príde; bez murára, bez tesára vystavia si dom, pobýva si v ňom, a po čase — hybaj zase! nechá pustý dom.

LASTOVIČKA  

Hupi – hupi, hup, mám len jeden zub. Prehryziem sa do zámku, vyslobodím Zuzanku.

Hupi – hupi, hup, mám len jeden zub. Prehryziem sa do zámku, vyslobodím Zuzanku.

KĽÚČ

Sivý starec prišiel k nám, všetku vodu vypil nám.

Sivý starec prišiel k nám, všetku vodu vypil nám.

MRÁZ

Kto obchádza kurín, chlievy? Kto sa húskam líška? Je to zlodej prefíkaný vlastným menom …

Kto obchádza kurín, chlievy? Kto sa húskam líška? Je to zlodej prefíkaný vlastným menom …

LÍŠKA  

Najprv sa hádala, potom celú noc plakala.

Najprv sa hádala, potom celú noc plakala.

BÚRKA

Či je z plastu a či z dreva, napája s ním koňa Eva. Zalieva s ním záhradu, všetky kvety do radu.

Či je z plastu a či z dreva, napája s ním koňa Eva. Zalieva s ním záhradu, všetky kvety do radu.

VEDRO

Kto sa plazí popri skale, naplaší tam myšky malé, naženie strach kobylke, čo si sedí na byľke?

Kto sa plazí popri skale, naplaší tam myšky malé, naženie strach kobylke, čo si sedí na byľke?

HAD  

Naberá si, naberá, a nikdy sa nenaje.

Naberá si, naberá, a nikdy sa nenaje.

LYŽICA

Pri cestičke rastie kríček ako chrastie. Prútiky sťa hady hryzú, nieto rady. Plody, čierne uhlíky, chutia ako cukríky.

Pri cestičke rastie kríček ako chrastie. Prútiky sťa hady hryzú, nieto rady. Plody, čierne uhlíky, chutia ako cukríky.

ČERNICE  

Mám ja dáždnik bodkovaný, taký istý ako vlani. Pod dáždnikom svojim celý život stojím.

Mám ja dáždnik bodkovaný, taký istý ako vlani. Pod dáždnikom svojim celý život stojím.

MUCHOTRÁVKA

Kto to stále kikiríka svoju pieseň strohú? Všetky sliepky a kurence stráži pyšný …

Kto to stále kikiríka svoju pieseň strohú? Všetky sliepky a kurence stráži pyšný …

KOHÚT

V potoku si oprať skúša biele pierka do vankúša.

V potoku si oprať skúša biele pierka do vankúša.

HUS

Nevaria ma kuchári, sama kypím v pohári.

Nevaria ma kuchári, sama kypím v pohári.

ŠUMIENKA

Starý som milión rokov, nekročil som desať rokov, krútim sa jak starý blázon, spravím ľuďom osoh razom. Hádaj, kto som, hádaj skoro, lebo mňa vždy ťahá kolo.

Starý som milión rokov, nekročil som desať rokov, krútim sa jak starý blázon, spravím ľuďom osoh razom. Hádaj, kto som, hádaj skoro, lebo mňa vždy ťahá kolo.

MLYNSKÝ KAMEŇ

Zo zvučného som kovu, vysoko stávam, oplakávam mŕtveho, živých zvolávam. Som zvestoňom radosti, zvestujem i žiaľ; začasto ma je počuť v šírošíru diaľ.

Zo zvučného som kovu, vysoko stávam, oplakávam mŕtveho, živých zvolávam. Som zvestoňom radosti, zvestujem i žiaľ; začasto ma je počuť v šírošíru diaľ.

ZVON

Príroda sladká, naša dobrá matka krásu mi dala; kade letím, sama si svietim, lampa malá.

Príroda sladká, naša dobrá matka krásu mi dala; kade letím, sama si svietim, lampa malá.

SVÄTOJÁNSKA MUŠKA

Štyti rohy, žiadne nohy no chlúpkou to pohne. Čo je to?

Štyti rohy, žiadne nohy no chlúpkou to pohne. Čo je to?

SLIMÁK

V lete, to je zábava, kto prv ďalej dopláva? S vlnkami sa ja hrám rád, s vodičkou som kamarát.

V lete, to je zábava, kto prv ďalej dopláva? S vlnkami sa ja hrám rád, s vodičkou som kamarát.

BAZÉN

Najprv šaty zelené, potom nosí červené, a keď už belasé má, s dobrou chuťou jesť sa dá.

Najprv šaty zelené, potom nosí červené, a keď už belasé má, s dobrou chuťou jesť sa dá.

SLIVKA

Keď je prašná cesta, nepohnú sa z miesta, a keď sa ľad zatrblieta, každá ako strela lieta.

Keď je prašná cesta, nepohnú sa z miesta, a keď sa ľad zatrblieta, každá ako strela lieta.

KORČULE

Na hore vyrástla, na trh sa vláčila, aby raz v rajničke veselo tančila.

Na hore vyrástla, na trh sa vláčila, aby raz v rajničke veselo tančila.

VAREŠKA

Nie je tryskáč, lietadlo, predsa rýchlo letí, strasie v sade ovocie, postrapatí deti.

Nie je tryskáč, lietadlo, predsa rýchlo letí, strasie v sade ovocie, postrapatí deti.

VIETOR

Nosím bremená veliké takmer celý rok cez velikú vodu, ale sa od brodu nehnem ani krok.

Nosím bremená veliké takmer celý rok cez velikú vodu, ale sa od brodu nehnem ani krok.

Most

Striebornú niť plietol, práve fúkal vietor, A tak k slnku vzlietol. Zaslúžil by zlatý metál, celé babie leto lietal.

Striebornú niť plietol, práve fúkal vietor, A tak k slnku vzlietol. Zaslúžil by zlatý metál, celé babie leto lietal.

PAVÚČIK

Hnev ju nikdy nenaduje, hoci jazyk vyplazuje. Nikomu sa neprivraví, najpyšnejšie zohne hlavy.

Hnev ju nikdy nenaduje, hoci jazyk vyplazuje. Nikomu sa neprivraví, najpyšnejšie zohne hlavy.

TOPÁNKA

Skôr než mi pravú cenu znáš, v nádeji ma schovávaš, a keď vyzvieš, čo zo mňa máš, už ma nepodržiavaš, alebo zlosť na mňa máš.

Skôr než mi pravú cenu znáš, v nádeji ma schovávaš, a keď vyzvieš, čo zo mňa máš, už ma nepodržiavaš, alebo zlosť na mňa máš.

ŽREB

Vetvičky anjelské, pazúrky diabolské, premilé kvietky, ovocie pletky.

Vetvičky anjelské, pazúrky diabolské, premilé kvietky, ovocie pletky.

ŠÍP

Patrí ti to ale tvoji priatelia to používajú viac ako ty. Čo to je?

Patrí ti to ale tvoji priatelia to používajú viac ako ty. Čo to je?

Tvoje meno

Chodí nad nami, hore nohami.

Chodí nad nami, hore nohami.

Mucha

válam na ňom po ceste, hoci stojí na mieste.

válam na ňom po ceste, hoci stojí na mieste.

HOJDACÍ KONÍK

Už jabĺčko sčervenelo, už je pusté pole, padá lístok za lístočkom, už sú stráne holé.

Už jabĺčko sčervenelo, už je pusté pole, padá lístok za lístočkom, už sú stráne holé.

JESEŇ

Za akými ľuďmi zostáva prázdno?

Za akými ľuďmi zostáva prázdno?

ZA ZLODEJMI

Voda tečie, robí vlnky, ozýva sa žblnky žblnky. A do mora vteká, čože je to?

Voda tečie, robí vlnky, ozýva sa žblnky žblnky. A do mora vteká, čože je to?

RIEKA

Šesť lupeňov ako kalich hľadí pyšne do neba. Žlť, beloba, červeň kvetov vo vánku sa kolembá. Čo darujú ženám páni? Narcisy či …

Šesť lupeňov ako kalich hľadí pyšne do neba. Žlť, beloba, červeň kvetov vo vánku sa kolembá. Čo darujú ženám páni? Narcisy či …

TULIPÁNY

Hore, a či dolu, chodia stále spolu, nové, a či staré, chodia stále v páre.

Hore, a či dolu, chodia stále spolu, nové, a či staré, chodia stále v páre.

TOPÁNKY

Na hore snehy ležia, pod horou vody bežia, pod vodami muzikanti hrajú, až sa hory ozývajú.

Na hore snehy ležia, pod horou vody bežia, pod vodami muzikanti hrajú, až sa hory ozývajú.

Starec

Ide, ide po železe, dušu nemá, duše vezie.

Ide, ide po železe, dušu nemá, duše vezie.

VLAK

Kým má listy svieže, na vetvách mu sedia ježe. Keď spadne jež na líčko, znesie hnedé vajíčko.

Kým má listy svieže, na vetvách mu sedia ježe. Keď spadne jež na líčko, znesie hnedé vajíčko.

GAŠTAN

Hlavu dvíha po oblaky, čiernym prstom čmára, ako maják vedie vtáky, ľúbi kominára.

Hlavu dvíha po oblaky, čiernym prstom čmára, ako maják vedie vtáky, ľúbi kominára.

KOMÍN

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

The post Hádanky pre deti, séria 55 vtipných hádaniek pre vás appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/hadanky/feed/ 0
Na Kysuciach majú ropu, no slúži skôr ako prírodná atrakcia http://www.candyman.sk/ropa-na-kysuciach/ http://www.candyman.sk/ropa-na-kysuciach/#respond Mon, 08 May 2017 17:56:01 +0000 http://www.candyman.sk/?p=3831 Obec Korňa pri meste Turzovka je zvláštnosťou, ktorá pritiahne zraky turisticky založených návštevníkov prírodných kuriozít. Zo zeme na jednej lúke vyteká už ..

The post Na Kysuciach majú ropu, no slúži skôr ako prírodná atrakcia appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 15/06/17

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 7 nových informácií]

 Kysuce na úplnom severe Slovenska, sa v poslednom čase skloňujú prevažne s havarijným mostom v Čadci, tunelom Horelica a blokádou ciest pre pomalú výstavbu severnej diaľnice. Akoby ani nebolo nič iné zaujímavé v týchto končinách Slovenska. Doprava tvorí reálny problém, no mimo ciest sú Kysuce stále zeleným krajom plným prevažne prírodných krás. Pieskovcovo-bridlicový geologický základ celého regiónu sa na juhu mení na vápencové podložie. Jednou z geologických zaujímavostí Kysúc, podmienených práve bridlicami, sú ložiská ropy.

Ropa v Korni


Obec Korňa pri meste Turzovka je zvláštnosťou, ktorá pritiahne zraky skôr turisticky založených návštevníkov a nadšencov prírodných kuriozít. Zo zeme na jednej lúke v miernom svahu vyteká už viac ako storočie ropa. Ropný zápach a veľká tmavá olejová škvrna tu nie je pre poruchu traktora, ale vyteká priamo z pod zeme. Kedysi dávno to bola miestna záhada, ktorá má dnes racionálne vysvetlenie. Tlak podzemného podložia vytvára tlak na ropu, ktorá priesakmi preniká na konkrétnom mieste. Údajne bolo takýchto miest v minulosti viac na rôznych miestach v okolí. Nič podobné sa už však na Slovensku nenachádza.

Kysuce ako nový Texas? Určite nie


Z Kysúc Texas určite nebude. Prírodný úkaz už fascinoval v dávnej minulosti aj nemeckých investorov, ktorí ešte pred II. svetovou vojnou zvažovali ťažbu. „Pre malé ložiská ropy, ale tiež zemného plynu, by však nebola návratnosť veľkých investícií a dnes by si miestni ľudia nenechali vziať ani prameň.“ Potvrdil Tomáš z Kysúc na magazíne Zaujímavé novinky. Spomína tiež možné plány využívania miestnych podzemných zásob zemného plynu na vlastné obecné využitie napríklad na vykurovanie. Samotný výver ropy, na ktorý v obci upozorňuje tabuľa, je Chránený prírodný výtvor Slovenskej republiky s vlastným stupňom ochrany. Ako prírodná pamiatka je tiež turistickou atrakciou a jednou z prednosti Kysúc. Hoci netvorí vysoký zisk z ťažby, je aspoň magnetom turistického záujmu.

Cestou od Čadce môžete navštíviť napríklad aj rodný dom Jozefa Kronera, pútne miesto Turzovka Živčáková, alebo zájsť do pamätného domu Eugena Cernana a rodiny Černanovcov vo Vysokej nad Kysucou. Eugene Cernan bol posledný muž kráčajúci po Mesiaci, v službách amerického letectva a NASA, hoci mu v žilách kolovala kysucká krv.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

portálu ZN

The post Na Kysuciach majú ropu, no slúži skôr ako prírodná atrakcia appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/ropa-na-kysuciach/feed/ 0
ZUZANA HAASOVÁ srší neustálou energiou. Ako to robí? http://www.candyman.sk/zuzana-haasova/ http://www.candyman.sk/zuzana-haasova/#respond Wed, 03 May 2017 15:40:45 +0000 http://www.candyman.sk/?p=3758 Zuzana Haasová už ako šesťročná pôsobila v inscenáciách STV. Okrem vlastnej speváckej skupiny The Susie Haas Band sa venuje aj divadlu Haaf, no aby

The post ZUZANA HAASOVÁ srší neustálou energiou. Ako to robí? appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 15/06/17

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 6 nových informácií]

 Speváčka, moderátorka a dokonalá zabávačka Zuzana Haasová srší neustálou energiou. Myslíte, že má toho dosť? To ani náhodou! Len nedávno sa totižto rozhodla založiť vlastnú školu, ktorá bude spolupracovať so základnými školami. Stane sa z nej nakoniec ešte aj učiteľka?

Okrem vlastnej speváckej skupiny The Susie Haas Band sa venuje aj divadlu Haaf, no aby toho nebolo málo, najnovšie sa chce venovať ešte viac deťom.

„Bude to Škola Haaf,“ vysvetľuje Zuzana. V jej novom projekte bude priamo spolupracovať so školami, kde chce hlavne rozvíjať deti. Odovzdávať skúseností malým drobcom je to, čo ju najviac napĺňa. Preto ich chce najviac rozvíjať v tom, čo ju najviac baví – hudba, tanec, herectvo a spev.

No sama dopĺňa, že ak sa niekto bude lepšie cítiť v inej oblasti, ani to nebude problém.

Zuzana Haasová už ako šesťročná pôsobila v inscenáciách STV. V pätnástich rokoch účinkovala v seriáli Silvánovci. V roku 1997 hrala v seriáli Duchovia dcéru Zdeny Studenkovej pojašenú Viki Pačmagovú. Hrala aj v Ordinácii v ružovej záhrade. Momentálne hrá v seriáli Panelák Soňu Jančovú.

V roku 2003 absolvovala ako speváčka v predchádzajúcej old time kapele živé koncertné turné po Slovensku, Česku, Rakúsku, Holandsku a Spojených štátoch. Organizuje festival – Májové šanzóny. Neskôr založila vlastnú kapelu The Susie Haas Band.

Aktivity Zuzany Haasovej


1987 – 1993 LUDUS – div. škola
1991-1993 Bralen, scénicky tanec
1991 – 1995 ĽŠÚ – Bratislava- akordeón
1995- 1999 Klavír- Konzervatórium
2000 Konzervatórium v Bratislave, odbor hudobno-dramatický,
2006 PC škola (Gopas)
2009 Konzervatórium v Bratislave odbor:ALTAFÓN
2009 – THE SUSIE HAAS BAND- Kapelník,Spevák,Textár
2005 – DIVADLO HAAF- MAJITEĽ, umelecký šéf, herec, scénarista, režisér, spevák
2017 – Škola HAAF – venovaná talentu detí v umeleckej sfére

The Susie Haas Band 

Skupina ako sa patrí, plná energie, sexu a ženskosti. Ide o kombináciu divadla s hudobno – tanečným rozpätím 30tych rokov.

Najbližšie predstavenia kapely:

 

Divadlo Haaf

Haasová pri divadle naplno využila i svoje herecké a rozprávačské schopnosti. Divadlo HAAF má rukopis farebnosti a originality dizajnu. Okrem živej hudby a spevu sa divadlo HAAF pýši aj prvkami grotesky, čím má ambíciu osloviť všetky vekové kategórie.

Členovia divadla:

Zuzana Haasová – Art Director, herec, spevák, spisovateľ, textár

Matej Oravec ORI – herec rytmista

Martin Haas

Roman Lencses

Martin Kostka

Iveta Haasová – kostymér, scenograf

Monika Haasová – theater maker

Oľga Haasová – inžinier, manager

Ján Slezák – Ľadový medveď Janko pri ktorom sa ľady lámu keď zahrá na saxofóne

Najbližšie predstavenia:

The post ZUZANA HAASOVÁ srší neustálou energiou. Ako to robí? appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/zuzana-haasova/feed/ 0
PROGRAM MS v hokeji 2017 aj na RTVS http://www.candyman.sk/program-ms-v-hokeji-2017/ http://www.candyman.sk/program-ms-v-hokeji-2017/#respond Tue, 02 May 2017 16:36:04 +0000 http://www.candyman.sk/?p=3733 81. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2017 sa budú konať v hlavnom meste Francúzska, Paríži a v Nemecku, Kolíne nad Rýnom. Od 5.5.2017 do 21.5.2017 ..

The post PROGRAM MS v hokeji 2017 aj na RTVS appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 3/07/17

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 17 nových informácií]

 81. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2017 sa budú konať v hlavnom meste Francúzska, Paríži a v Nemecku, Kolíne nad Rýnom. Tieto mestá sa stanú stredobodom hokejového sveta na nasledujúce 2 týždne – od 5.5.2017 do 21.5.2017. My Vám prinášame všetky podstatné informácie z diania hokejového šampionátu, kompletný program, rozpisy zápasov na RTVS, skupiny a nomináciu slovenskej reprezentácie.

Program MS v hokeji


Kompletný program majstrovstiev sveta v hokeji 2017 už medzinárodná hokejová federácia oficiálne zverejnila. Prvým súperom Slovenska bude tím Talianska a to hneď druhý hrací deň, 6. Mája 2017 v sobotu o 16:15 v Kolínskej aréne. Verme, že posledným zápasom pre slovenskú reprezentáciu bude práve ten posledný finálový zápas, ktorý sa odohrá večer, 21.5.2017 o 20:45 v Kolíne nad Rýnom.

Dátum Čas zápasu Tímy Miesto zápasu
5.5.2017 16:15 Švédsko – Rusko Kolín
5.5.2017 16:15 Fínsko – Bielorusko Paríž
5.5.2017 20:15 USA – Nemecko Kolín
5.5.2017 20:15 Česká republika – Kanada Paríž
6.5.2017 12:15 Lotyšsko – Dánsko Kolín
6.5.2017 12:15 Švajčiarsko – Slovinsko Paríž
6.5.2017 16:15 Slovensko – Taliansko Kolín
6.5.2017 16:15 Bielorusko – Česká republika Paríž
6.5.2017 20:15 Nemecko – Švédsko Kolín
6.5.2017 20:15 Nórsko – Francúzsko Paríž
7.5.2017 12:15 Taliansko – Rusko Kolín
7.5.2017 12:15 Slovinsko – Kanada Paríž
7.5.2017 16:15 USA – Dánsko Kolín
7.5.2017 16:15 Fínsko – Francúzsko Paríž
7.5.2017 20:15 Lotyšsko – Slovensko Kolín
7.5.2017 20:15 Nórsko – Švajčiarsko Paríž
8.5.2017 16:15 Nemecko – Rusko Kolín
8.5.2017 16:15 Bielorusko – Kanada Paríž
8.5.2017 20:15 USA – Švédsko Kolín
8.5.2017 20:15 Fínsko – Česká republika Paríž
9.5.2017 16:15 Taliansko – Lotyšsko Kolín
9.5.2017 16:15 Slovinsko – Nórsko Paríž
9.5.2017 20:15 Slovensko – Dánsko Kolín
9.5.2017 20:15 Švajčiarsko – Francúzsko Paríž
10.5.2017 16:15 USA – Taliansko Kolín
10.5.2017 16:15 Švajčiarsko – Bielorusko Paríž
10.5.2017 20:15 Slovensko – Nemecko Kolín
10.5.2017 20:15 Fínsko – Slovinsko Paríž
11.5.2017 16:15 Rusko – Dánsko Kolín
11.5.2017 16:15 Česká republika – Nórsko Paríž
11.5.2017 20:15 Švédsko – Lotyšsko Kolín
11.5.2017 20:15 Kanada – Francúzsko Paríž
12.5.2017 16:15 Švédsko – Taliansko Kolín
12.5.2017 16:15 Česká republika – Slovinsko Paríž
12.5.2017 20:15 Dánsko – Nemecko Kolín
12.5.2017 20:15 Francúzsko – Bielorusko Paríž
13.5.2017 12:15 Lotyšsko – USA Kolín
13.5.2017 12:15 Nórsko – Fínsko Paríž
13.5.2017 16:15 Rusko – Slovensko Kolín
13.5.2017 16:15 Slovinsko – Bielorusko Paríž
13.5.2017 20:15 Taliansko – Nemecko Kolín
13.5.2017 20:15 Kanada – Švajčiarsko Paríž
14.5.2017 16:15 Slovensko – USA Kolín
14.5.2017 16:15 Francúzsko – Česká republika Paríž
14.5.2017 20:15 Dánsko – Švédsko Kolín
14.5.2017 20:15 Švajčiarsko – Fínsko Paríž
15.5.2017 16:15 Dánsko – Taliansko Kolín
15.5.2017 16:15 Kanada – Nórsko Paríž
15.5.2017 20:15 Rusko – Lotyšsko Kolín
15.5.2017 20:15 Francúzsko – Slovinsko Paríž
16.5.2017 12:15 Švédsko – Slovensko Kolín
16.5.2017 12:15 Bielorusko – Nórsko Paríž
16.5.2017 16:15 Rusko – USA Kolín
16.5.2017 16:15 Česká republika – Švajčiarsko Paríž
16.5.2017 20:15 Nemecko – Lotyšsko Kolín
16.5.2017 20:15 Kanada – Fínsko Paríž
Štvrťfinále
18.5.2017 16:15 Kolín
18.5.2017 16:15 Paríž
18.5.2017 20:15 Kolín
18.5.2017 20:15 Paríž
Semifinále
20.5.2017 15:15 Kolín Kolín
20.5.2017 19:15 Kolín Kolín
O tretie miesto
21.5.2017 16:15 Kolín Kolín
Finále
21.5.2017 20:45 Kolín Kolín

 

Podrobný rozpis zápasov slovenskej reprezentácie si môžete pozrieť tu:

sobota 6. mája: Slovensko – Taliansko (16.15)

nedeľa 7. mája: Lotyšsko – Slovensko (20.15)

utorok 9. mája: Slovensko – Dánsko (20.15)

streda 10. mája: Slovensko – Nemecko (20.15)

sobota 13. mája: Rusko – Slovensko (16.15)

nedeľa 14. mája: Slovensko – USA (16.15)

utorok 16. mája: Švédsko – Slovensko (12.15)

 

Program vysielania zápasov na RTVS


Aj tento rok si dala Rozhlas a televízia Slovenska záležať a z hokejových prenosov sa objaví všetkých 64 zápasov v 33 priamych prenosoch a 31 záznamoch.

Dátum Čas Zápas Kanál
5.5.17 16:00 Švédsko – Rusko Dvojka
5.5.17 18:55 Fínsko – Bielorusko (záznam) Dvojka
5.5.17 20:00 Kanada – Česko Jednotka
5.5.17 23:30 Nemecko – USA (záznam) Dvojka
6.5.17 12:00 Lotyšsko – Dánsko Dvojka
6.5.17 14:45 Švajčiarsko – Slovinsko (záznam) Dvojka
6.5.17 16:00 SLOVENSKO – TALIANSKO Jednotka
6.5.17 21:00 Nemecko – Švédsko (napojenie v priebehu 2. tretiny) Dvojka
6.5.17 23:30 Česko – Bielorusko (záznam) Dvojka
6.5.17 1:00 Francúzsko – Nórsko (záznam) Dvojka
7.5.17 12:00 Rusko – Taliansko Dvojka
7.5.17 14:45 Kanada – Slovinsko (záznam) Dvojka
7.5.17 16:00 USA – Dánsko Dvojka
7.5.17 18:55 Fínsko – Francúzsko (záznam) Dvojka
7.5.17 20:00 SLOVENSKO – LOTYŠSKO Jednotka
7.5.17 23:30 Nórsko – Švajčiarsko (záznam) Dvojka
8.5.17 16:00 Nemecko – Rusko Dvojka
8.5.17 18:55 Kanada – Bielorusko (záznam) Dvojka
8.5.17 20:00 USA – Švédsko Dvojka
8.5.17 23:30 Česko – Fínsko (záznam) Dvojka
9.5.17 16:00 Taliansko – Lotyšsko Dvojka
9.5.17 18:55 Slovinsko – Nórsko (záznam) Dvojka
9.5.17 20:00 SLOVENSKO – DÁNSKO Jednotka
9.5.17 23:30 Švajčiarsko – Francúzsko (záznam) Dvojka
10.5.17 16:00 Švajčiarsko – Bielorusko Dvojka
10.5.17 18:55 USA – Taliansko (záznam) Dvojka
10.5.17 20:00 SLOVENSKO – NEMECKO Jednotka
10.5.17 1:10 Fínsko – Slovinsko (záznam) Dvojka
11.5.17 16:00 Rusko – Dánsko Dvojka
11.5.17 18:55 Česko – Nórsko (záznam) Dvojka
11.5.17 23:45 Kanada – Francúzsko (záznam) Dvojka
11.5.17 1:15 Švédsko – Lotyšsko (záznam) Dvojka
12.5.17 16:00 Česko – Slovinsko Dvojka
12.5.17 18:55 Švédsko – Taliansko (záznam) Dvojka
12.5.17 20:00 Nemecko – Dánsko Dvojka
12.5.17 23:30 Francúzsko – Bielorusko (záznam) Dvojka
13.5.17 12:00 Lotyšsko – USA Dvojka
13.5.17 14:45 Nórsko – Fínsok (záznam) Dvojka
13.5.17 16:00 SLOVENSKO – RUSKO Jednotka
13.5.17 21:00 Kanada – Švajčiarsko (napojenie v priebehu 3. tretiny) Dvojka
13.5.17 23:30 Slovinsko – Bielorusko (záznam) Dvojka
13.5.17 1:00 Nemecko – Taliansko (záznam) Dvojka
14.5.17 16:00 SLOVENSKO – USA Jednotka
14.5.17 18:55 Francúzsko – Česko (záznam) Dvojka
14.5.17 20:00 Švédsko – Dánsko Dvojka
14.5.17 23:30 Fínsko – Švajčiarsko (záznam) Dvojka
15.5.17 16:00 Kanada – Nórsko Dvojka
15.5.17 18:55 Taliansko – Dánsko (záznam) Dvojka
15.5.17 20:00 Rusko – Lotyšsko Dvojka
15.5.17 23:30 Francúzsko – Slovinsko (záznam) Dvojka
16.5.17 12:00 SLOVENSKO – ŠVÉDSKO Jednotka
16.5.17 14:45 Bielorusko – Nórsko (záznam) Dvojka
16.5.17 16:00 Rusko – USA Dvojka
16.5.17 18:55 Česko – Švajčiarsko (záznam) Dvojka
16.5.17 20:00 Kanada – Fínsko Dvojka
16.5.17 23:30 Nemecko – Lotyšsko (záznam) Dvojka
18.5.17 16:00 šťvrtfinále 1 Jednotka
18.5.17 18:55 štvrťfinále 2 (záznam) Dvojka
18.5.17 20:00 štvrťfinále 3 Dvojka
18.5.17 23:30 štvrťfinále 4 (záznam) Dvojka
20.5.17 15:00 semifinále 1 Jednotka
20.5.17 19:00 semifinále 2 Dvojka
21.5.17 16:00 o 3. miesto Dvojka
21.5.17 20:25 finále Jednotka

Skupiny MS 2017


MS v hokeji 2017 sa zúčastní 16 krajín, ktoré budú rozdelené tradične do dvoch základných skupín A a B. Umiestnenia tímov v rankingu IIHF sa zostavuje po každých majstrovstvách sveta, po minuloročnom šampionáte sa slovenská reprezentácia ocitne v A skupine, ktorá odohrá svoje zápasy v nemeckom Kolíne nad Rýnom.

V tabuľke sa so Slovenskou reprezentáciou nachádzajú reprezentácie Ruska, USA, Švédska, Nemecka, Lotyšska, Dánska a Talianska.

V druhej parížskej B skupine si zmerajú sily reprezentácie Kanady, Fínska, Česka, Švajčiarska, Bieloruska, Nórska, Francúzska a Slovinska.

Galéria z MS


Július Hudáček

Július Hudáček posilní slovenskú reprezentáciu

Ján Laco

Ján Laco taktiež posilní slovenskú reprezentáciu

LANXESS arena

LANXESS arena v Kolíne nad Rýnom

Štadión v Paríži

Štadión v Paríži

Konečná nominácia Slovenskej reprezentácie


Brankári:

Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR), Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR)

Obrancovia:

Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Adam Jánošík (Bíli Tygři Liberec, ČR), Peter Trška (Kometa Brno, ČR), Michal Sersen (HC ’05 iClinic Banská Bystrica)

Útočníci:

Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Jakub Suja (HC Košice), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR), Marcel Haščák (Kometa Brno, ČR), Mário Bližňák (Bíli Tygři Liberec, ČR), Michel Miklík (JYP Jyväskylä, Fín.), Pavol Skalický (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Zigo (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Matoušek (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.)

Location

IIHF
Willy-Brandt-Platz 3
50679 Kolín nad Rýnom
Nemecko

Date and Time

Start Date:

Location

IIHF
Willy-Brandt-Platz 3
50679 Kolín nad Rýnom
Nemecko

Date and Time

Start Date:

Location

IIHF
Willy-Brandt-Platz 3
50679 Kolín nad Rýnom
Nemecko

Date and Time

Start Date:

The post PROGRAM MS v hokeji 2017 aj na RTVS appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/program-ms-v-hokeji-2017/feed/ 0
Gól týždňa: prihrávka, spracovanie a zakončenie a lá Peter Forsberg http://www.candyman.sk/mike-hoffman-gol/ http://www.candyman.sk/mike-hoffman-gol/#respond Thu, 27 Apr 2017 19:31:02 +0000 http://www.candyman.sk/?p=3707 Dokonalá akcia, na ktorej začiatku bola opora Ottawských senátorov, kapitán Erik Karlsson. Vychutnajte si prihrávku cez celé ihrisko od Erika ..

The post Gól týždňa: prihrávka, spracovanie a zakončenie a lá Peter Forsberg appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 15/06/17Dokonalá akcia, na ktorej začiatku bola opora Ottawských senátorov, kapitán Erik Karlsson. Vychutnajte si prihrávku cez celé ihrisko od Erika Karlssona, bezchybné spracovanie a chladnokrvné zakončenie v podaní Mike Hoffmana. Tuukka Rask v bránke Bruins sa na záver stal len obyčajným štatistom.

Aj vďaka šikovným útočníkom Ottawy Senators dokázal kanadský klub pokoriť medveďov z Bostonu na čele s naším Zdenom Chárom 4:2 na zápasy. Vychutnajte si prvý gól piateho zápasu série.

The post Gól týždňa: prihrávka, spracovanie a zakončenie a lá Peter Forsberg appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/mike-hoffman-gol/feed/ 0
Alex Ovečkin to skúša na supermana. Jeho pád vás pobaví 😀 http://www.candyman.sk/alexander-oveckin/ http://www.candyman.sk/alexander-oveckin/#respond Wed, 26 Apr 2017 16:21:30 +0000 http://www.candyman.sk/?p=3708 Alex Ovechkin si len hneď po tom, ako zistil, že je veľa hráčov na ľade, zamieril na striedačku, rýchlo ju preskočil, no tak, ako to chcel urobiť nenápadne ..

The post Alex Ovečkin to skúša na supermana. Jeho pád vás pobaví 😀 appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 15/06/17Bol vyčerpaný alebo len chcel zabaviť spoluhráčov tímu?
Ani jedno ani druhé. Alex Ovechkin si len hneď po tom, ako zistil, že je veľa hráčov na ľade, zamieril na striedačku, rýchlo ju preskočil. Žiaľ, tak, ako to chcel urobiť nenápadne, tak sa teraz na tom smeje celý hokejový svet. Jeho pád na hráčov zvládol bravúrne.
Posúďte sami.

The post Alex Ovečkin to skúša na supermana. Jeho pád vás pobaví 😀 appeared first on Candyman.sk.

]]>
http://www.candyman.sk/alexander-oveckin/feed/ 0