Domov >> Ženy >> Francúzsky vrkoč, 6 rád ako si spraviť vrkoč

Francúzsky vrkoč, 6 rád ako si spraviť vrkoč

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 6 nových informácií]

Francúzsky vrkoč je jedným z najkrajších druhov pletených účesov, podobne ako priberaný cop. Tento typ vrkoču sa používa už viac než tisíc rokov. Vyobrazovaný bol najmä v umení už v starovekom Grécku, za obdobia Keltov či dynastie Sung. V skalách v Alžírskom pohorí Tassili n’Ajier bol dokonca vyobrazený už pred takmer 6 000 rokmi. A populárnym zostáva dodnes.

Francúzsky vrkoč v sebe zahŕňa tri pramene vlasov, ktoré sa plietli dohromady od temena hlavy k zátylku. Alternatívou tohto účesu ešte môže byť holandský vrkoč alebo vrkoč rybí chvost – rybí vrkoč.

Postup pri tvorbe francúzskeho účesu


 1. Príprava vlasov

Učešte si poriadne vlasy, aby neboli nikde zamotané a aby boli dokonale hladké a hebké, pripravené na perfektný francúzsky vrkoč. V prípade jedného vrkoču si vyčešte všetky vlasy z čela dozadu. Ak však túžite po viacerých vrkočoch, potom si vlasy rozdeľte po častiach.

Zapliesť vrkoče sa dá aj so suchými, ale aj mokrými vlasmi. My však odporúčame postup s mokrými. Po rozpustení vlasov z vrkoču sa vám budú krásne vlniť.

 1. Rozdelenie vlasov

Rozdeľte si vlasy do jednotlivých prameňov z vrchu hlavy. Tieto vytvorené pramene by mali pochádzať z rovnakého „vlasového radu“. Ak máte ofinu, potom sa v tomto momente môžete rozhodnúť, či ju zakomponujete do vrkoču alebo necháte tak. Rozhodnite sa podľa vlastnej vôle, čo vám príde krajšie. Hustota samotného vrkoča potom záleží už len na veľkosti výberu prameňa vlasov.

 1. Prvý prameň vlasov

Rozdeľte si ho na 3 časti. Rovnako ako tradičné vrkoče, francúzsky vrkoč sa zapletá z troch copov podľa vzoru. Spustite dva prsty cez prameň vlasov na oddelenie rovnako veľkých troch častí vrkoča.

 1. Najprv tradičné vrkoče

Začnite v postupe tradičného vrkoča. Najprv posuňte ruku doprava držaním dvoch prameňov vlasov v jednej ruke, tretí prameň chyťte do druhej ruky. Na úvod sa začína ako v prípade tradičného vrkoča a to prekrížením prameňa napravo cez stredný prameň, potom ľavý prameň cez stredný. Toto opakujte trikrát, kým neurobíte tri rady tradičného vrkoča.

 1. Pridávajte nové vlasy

Pokračujte v príprave tradičného vrkoča, ale postupne začnite pridávať aj ďalšie vlasy. To znamená, že pred prekrížením ľavého či pravého prameňa cez stred chyťte prídavné vlasy zo strán a zakomponujte ich do tvorby francúzskeho vrkoča. Takto to opakujte zakaždým pri prepletaní.

Nezáleží na tom, koľko nových vlasov budete pridávať do francúzskeho vrkoča, no platí pravidlo, že čím menší objem vlasov, tým komplikovanejšie bude francúzsky vrkoč vyzerať.

Dobrá rada na záver znie, že vždy je lepšie vyberať nové vlasy z oblasti okolia tváre a krku. Ak by pridávali vlasy zo stredu, časom by boli zakryté vrkočom z vonkajších vlasov.

 1. Dokončite vrkoč

Keď už sú všetky vlasy vo francúzskom vrkoči, dokončite postup už len ako pri tradičnom vrkoči. Pokračujte až po koniec vlasového prameňa. Na záver zaistite vrkoč do copu. Vyhnite sa použitiu gumičky, pretože tie štiepia vlasy pri ich odstránení.

Dobré rady na záver


 • Vždy pridávajte rovnaké množstvo vlasov, aby bol výsledný francúzsky vrkoč vyvážený po oboch stranách. Veľkosť vybratého prameňa ovplyvňuje štýl vrkoča. Vo všeobecnosti sa dá povedať, pri výbere tenkých vlasových prameňov vytvárame na pohľad zložitejší francúzsky vrkoč. Naopak pri hrubých prameňoch vyzerá vrkoč jednoducho.
 • Vždy ako prvý krok vykonajte úpravu vlasov a vyčešte si vlasy.
 • Vrkoč je lepšie vytvárať tesne obopínajúci tvár. Voľný vrkoč môže pôsobiť nedbalo a v priebehu dňa sa ešte viac uvoľňovať.
 • Vrkoč vytvárajte pri sledovaní sa v zrkadle. Takto môžete presne vidieť, čo robíte.
  Na záver môžete použiť aj lak na vlasy! Ten dodáva správny vzhľad dokonalého francúzskeho vrkoča.
 • Tento účes je ideálny pre aktivity, ako je napríklad tanec. Pri zvýšenej aktivite je však dobré začať s vrkočom vysoko a zaistiť ho pevne sponkami.
 • Snažte sa nespustiť vlasy počas tvorby vrkoču. Je to nepríjemné, hlavne pred koncom. Vtedy musíte začať s vrkočom od znova.
 • Ak ešte nemáte dostatočnú prax a rýchlosť, môže to byť pre vaše ruky namáhavé. Ak vás už bolia resp. sa nedostatočne prekrvujú, prehnite sa dopredu a uvoľnite napätie v rukách.

Video postup tvorby vrkoča


Francúzsky vrkoč na fotkách


Francúzsky vrkoč postup

Najkrajšie vrkoče pre dievčatá

Francúzsky vrkoč príprava

Dajú sa urobiť aj zložitejšie vrkoče

Postup francúzskeho vrkoču

Vrkoče pre dlhšie vlasy

Vrkoče

Ako spraviť vrkoč

Ako spraviť vrkoče

Typ vrkoču na svadbu

Detský francúzsky vrkoč

Detské vrkoče s ozdobením kvetov

Ako spraviť vrkoč správne

Druhy vrkočov

8 krásnych vrkočov pre ženy

 

Foto: French braid na facebook

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 6 nových informácií] rancúzsky vrkoč je jedným z najkrajších druhov pletených účesov, podobne ako priberaný cop. Tento typ vrkoču sa používa už viac než tisíc rokov. Vyobrazovaný bol najmä v umení už v starovekom Grécku, za obdobia Keltov či dynastie Sung. V skalách v Alžírskom pohorí Tassili n'Ajier bol dokonca vyobrazený už pred takmer 6 000 rokmi. A populárnym zostáva dodnes. Francúzsky vrkoč v sebe zahŕňa tri pramene vlasov, ktoré sa plietli dohromady od temena hlavy k zátylku. Alternatívou tohto účesu ešte môže byť holandský vrkoč alebo vrkoč rybí chvost - rybí vrkoč. Postup pri tvorbe francúzskeho účesu Príprava vlasov…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.6 ( 21 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Výročia svadby - blahoželania k výročiu svadby

Výročia svadby a ich názvy, blahoželania, citáty a darčeky k jednotlivým výročiam sobáša

Dnešná uponáhľaná doba založená na úspechu, kariére či peniazoch dlhotrvajúcim svadobným ..