Domov >> Zdravý štýl >> KLIEŠŤ V TEHOTENSTVE: vážny dôvod na paniku?

KLIEŠŤ V TEHOTENSTVE: vážny dôvod na paniku?

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 6 nových informácií]

 Prechádzka prírodou s manželom či deťmi je pekným spríjemnením obdobia tehotenstva pre každú ženu. No po každej prechádzke lesom by si mali dávať tehotné ženy ešte väčší pozor na kliešte, a to najmä v období leta, kedy sú kliešťe najviac rozšírené.

Čím skôr si ho nájdu prisatého na tele, tým menšie riziko nákazy. Ale čo v prípade, ak zaznamenáme prisatého kliešťa v tehotenstve? Neverili by ste, mnohé ženy počas celého tehotenstva radšej odmietajú prechádzky prírodou.

Na internete nájdeme aj dnes kopec informácii, a to dokonca aj o kliešťoch v tehotenstve. No nezabúdajme, že na otázky typu:

„… som v XX týždni tehotenstva a našla som si prisatého kliešťa. Neviem však, ako dlho som ho mala. Našla som si návod, ako správne vybrať kliešťa a tak som aj konala. No chcela by som od Vás radu, čo mám teraz robiť? Mám byť v pokoji a len sledovať, či sa neprejavia príznaky infekčného ochorenia (lýmska borelióza či kliešťová encefalitída – ani neviem čo je lepšie), alebo podstúpiť nejaké vyšetrenia? Mohlo by ochorenie spôsobené kliešťom ešte ovplyvniť plod? Za radu vopred ďakujem a …“

nám internet ani dnes nedokáže presne odpovedať. Preto ženy či matky, nepodceňujte situáciu a návštívte urýchlene svojho gynekológa. „V 28 týždni tehotenstva by už nemal byť kliešť zvlášť nebezpečný, no napriek tomu by som doporučoval sledovať nález infektológom,“ hovorí MUDr. Karol Javorka, PhD., gynekológ a pôrodník zo špeciálnej ambulantnej starostlivosti v odbore gynekológia.

Doktor Javorka sa vo svojej profesii venuje zdravotnej starostlivosti tehotným a pacientkam s gynekologickými ťažkosťami.

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 6 nových informácií]  rechádzka prírodou s manželom či deťmi je pekným spríjemnením obdobia tehotenstva pre každú ženu. No po každej prechádzke lesom by si mali dávať tehotné ženy ešte väčší pozor na kliešte, a to najmä v období leta, kedy sú kliešťe najviac rozšírené. Čím skôr si ho nájdu prisatého na tele, tým menšie riziko nákazy. Ale čo v prípade, ak zaznamenáme prisatého kliešťa v tehotenstve? Neverili by ste, mnohé ženy počas celého tehotenstva radšej odmietajú prechádzky prírodou. Na internete nájdeme aj dnes kopec informácii, a to dokonca aj o kliešťoch v tehotenstve. No nezabúdajme, že na otázky typu: „...…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

škorica

Škorica sa oplatí! Jej účinky pomôžu pri chudnutí či tehotenstve

Škorica podporuje trávenie, chuť do jedla, zabraňuje nadúvaniu a pôsobí proti hnačke. Tak ako výrazný zázvor pomáha prekonávať tehotenské nevoľnosti ..