Domov >> Inšpirácie >> Bez poriadneho spánku to nejde, potvrdzujú českí olympionici

Bez poriadneho spánku to nejde, potvrdzujú českí olympionici

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 5 nových informácií]

 Byť vrcholovým športovcom nie je len tak. Okrem tréningu človek potrebuje premyslený jedálniček a bez debát aj kvalitný spánok. Práve ten sa ale stal kameňom úrazu na tohtoročnej olympiáde v Riu – s Čechmi nakoniec museli na olympiádu odletieť aj nové matrace.

Na predvoj na čele so šéfom Českého olympijského výboru čakalo pred olympiádou v Riu prekvapenie. Na posteliach boli totiž pripravené tenké molitanové matrace, ktoré v žiadnom prípade nezodpovedali požiadavkám športovcov.

Pre 106 českých pretekárov sa preto urýchlene pripravovali špeciálne zdravotné matrace na mieru. Sú na nich dokonca napísané mená konkrétnych športovcov a olympionici ich mohli testovať už doma.

Nový matrac zlepší spánok. Ktorý ale vybrať?


S rozlámaným telom ale človek ráno vstávať nechce, aj keď nie je členom olympijskej výpravy. Zamerajte sa preto tiež na matrac – pri jeho výbere je dôležité zohľadniť typ postavy, fyzickú aktivitu aj zdravotné ťažkosti a dispozície A viete, aký matrac sa hodí napríklad pre alergikov?

kvalitný spánok

Vrcholoví športovci potrebujú kvalitný spánok

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 5 nových informácií]  yť vrcholovým športovcom nie je len tak. Okrem tréningu človek potrebuje premyslený jedálniček a bez debát aj kvalitný spánok. Práve ten sa ale stal kameňom úrazu na tohtoročnej olympiáde v Riu - s Čechmi nakoniec museli na olympiádu odletieť aj nové matrace. Na predvoj na čele so šéfom Českého olympijského výboru čakalo pred olympiádou v Riu prekvapenie. Na posteliach boli totiž pripravené tenké molitanové matrace, ktoré v žiadnom prípade nezodpovedali požiadavkám športovcov. Pre 106 českých pretekárov sa preto urýchlene pripravovali špeciálne zdravotné matrace na mieru. Sú na nich dokonca…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

Viedeň Radnica Vienna_Rathaus

Viedeň a jej turistické pamiatky, vianočné trhy

Viedeň sa zaraďuje medzi najatraktívnejšie európske mestá s obrovskými príležitosťami nielen pre rodiny. Množstvo turistických pamiatok, vianočné trhy či koncerty vytvárajú ...