Domov >> Inšpirácie >> Bez poriadneho spánku to nejde, potvrdzujú českí olympionici

Bez poriadneho spánku to nejde, potvrdzujú českí olympionici

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 5 nových informácií]

 Byť vrcholovým športovcom nie je len tak. Okrem tréningu človek potrebuje premyslený jedálniček a bez debát aj kvalitný spánok. Práve ten sa ale stal kameňom úrazu na tohtoročnej olympiáde v Riu – s Čechmi nakoniec museli na olympiádu odletieť aj nové matrace.

Na predvoj na čele so šéfom Českého olympijského výboru čakalo pred olympiádou v Riu prekvapenie. Na posteliach boli totiž pripravené tenké molitanové matrace, ktoré v žiadnom prípade nezodpovedali požiadavkám športovcov.

Pre 106 českých pretekárov sa preto urýchlene pripravovali špeciálne zdravotné matrace na mieru. Sú na nich dokonca napísané mená konkrétnych športovcov a olympionici ich mohli testovať už doma.

Nový matrac zlepší spánok. Ktorý ale vybrať?


S rozlámaným telom ale človek ráno vstávať nechce, aj keď nie je členom olympijskej výpravy. Zamerajte sa preto tiež na matrac – pri jeho výbere je dôležité zohľadniť typ postavy, fyzickú aktivitu aj zdravotné ťažkosti a dispozície A viete, aký matrac sa hodí napríklad pre alergikov?

kvalitný spánok

Vrcholoví športovci potrebujú kvalitný spánok

Každý od svojho matraca čaká niečo iné. Napríklad ľudia trpiaci na nočné potenie ocenia matrac so studenou penou, ktorú nájdu napríklad v latexových matracoch Tropico. Studená pena odvedie všetko zbytočné vlhko z postele preč, takže sa nemusia báť ani nepríjemných plesní.

Zdravotné matrace sa zvyčajne používajú v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach pre dlhodobo chorých pacientov. Tieto matrace totiž chránia pred preležaninami správnym rozložením váhy človeka a zaisťujú potrebnú oporu pre celé telo.

Najlepšia rada: proste sa v obchode natiahnite


Je lepší latexový alebo zdravotný matrac Tropico? Od počítača to nezistíte. Určite vám ale poradia v špecializovanom obchode, kde odborní predajcovia odporučia ideálny matrac a ponúknu vám ho na vyskúšanie. A určite sa za radou a skúšaním nebudete musieť vydávať cez pol republiky.

latexový-matrac

Bez kvalitného matraca nebude odpočinok efektívny

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 5 nových informácií]  yť vrcholovým športovcom nie je len tak. Okrem tréningu človek potrebuje premyslený jedálniček a bez debát aj kvalitný spánok. Práve ten sa ale stal kameňom úrazu na tohtoročnej olympiáde v Riu - s Čechmi nakoniec museli na olympiádu odletieť aj nové matrace. Na predvoj na čele so šéfom Českého olympijského výboru čakalo pred olympiádou v Riu prekvapenie. Na posteliach boli totiž pripravené tenké molitanové matrace, ktoré v žiadnom prípade nezodpovedali požiadavkám športovcov. Pre 106 českých pretekárov sa preto urýchlene pripravovali špeciálne zdravotné matrace na mieru. Sú na nich dokonca…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 2 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

Hádanka

Hádanky pre deti, séria 55 vtipných hádaniek pre vás

Hádanky sú nielen zábavnou formou komunikácie, ale aj vhodnou činnosťou na precvičenie logického zmýšľania nielen u dieťaťa. Séria 55 detských hádaniek