Domov >> Zaujímavosti >> Magická pláž uprostred bielej púšte, brazílske lagúny

Magická pláž uprostred bielej púšte, brazílske lagúny

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 5 nových informácií]

 Magické pláže uprostred bielej piesočnatej púšti. Presne toto ponúka Národný park Lençóis Maranenses na severovýchode Brazílie v štáte Maranhao. Je to oblasť nízkej pahorkatiny pokrytej masou piesočnatých dún vytvárajúci nevídaný prírodný fenomén. Park bol založený 2. Júna 1981.

Národný park Lençóis Maranenses

Oblasť národného parku Lençóis Maranenses pokrýva zhruba 1 500 metrov štvorcových a aj napriek výdatným dažďom tam neexistuje takmer žiadna vegetácia.
Na prvý pohľad Národný park Lençóis Maranhenses vyzerá ako typická púšť vytvorená z rozsiahlych bielych dún. No práve naopak.

Obdobie dažďov

Púšť sa nachádza kúsok od Amazonskej kotliny, ktorá je známa nepretržitým dažďom na začiatku roka. A práve dážď spôsobuje tento nezvyčajný prírodný fenomén, keď sa dažďová voda zachytáva medzi bielymi piesočnými dunami a vytvára tak krásnu bielu púšť s magickými zeleno-modrými lagúnami. Svoje maximum dosahujú medzi júlom a septembrom. Lagúny sa môžu aj postupne zlievať a vytvárať tak prepojené rieky.

Fauna

Lagúny sa stávajú napodiv domovom aj pre mnohé ryby, a to aj napriek tomu, že počas suchého obdobia lagúny úplne vysychajú. Po ukončení suchého obdobia morské vtáky opäť prenášajú vajíčka späť z oceánu do lagún.

Biele piesočnaté púšte v kontraste s krásnymi zeleno-modrými lagúnami s krištáľovo čistou vodou patria medzi najnavštevovanejšie turistické oblasti severnej Brazílie. Národný park Lençóis Maranenses je rajom pre púštnych cestovateľov.

ZAUJÍMAVOSTI

Čítaj aj:  Romantická svadba snov, California

Zdroj: vulkom.com

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 5 nových informácií]  agické pláže uprostred bielej piesočnatej púšti. Presne toto ponúka Národný park Lençóis Maranenses na severovýchode Brazílie v štáte Maranhao. Je to oblasť nízkej pahorkatiny pokrytej masou piesočnatých dún vytvárajúci nevídaný prírodný fenomén. Park bol založený 2. Júna 1981. Národný park Lençóis Maranenses Oblasť národného parku Lençóis Maranenses pokrýva zhruba 1 500 metrov štvorcových a aj napriek výdatným dažďom tam neexistuje takmer žiadna vegetácia. Na prvý pohľad Národný park Lençóis Maranhenses vyzerá ako typická púšť vytvorená z rozsiahlych bielych dún. No práve naopak. Obdobie dažďov Púšť sa nachádza kúsok od Amazonskej kotliny, ktorá…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: Buď prvým !

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

Ropa-na-Kysuciach

Na Kysuciach majú ropu, no slúži skôr ako prírodná atrakcia

Obec Korňa pri meste Turzovka je zvláštnosťou, ktorá pritiahne zraky turisticky založených návštevníkov prírodných kuriozít. Zo zeme na jednej lúke vyteká už ..