Domov >> Zaujímavosti >> Prírodný park pod vodou, pozrite si rakúsky prírodný fenomén

Prírodný park pod vodou, pozrite si rakúsky prírodný fenomén

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 5 nových informácií]

 V Rakúsku sa nachádza jeden z najväčších prírodných fenoménov, prírodný park pod vodou. Od augusta do apríla je to len krásny zelený park s jazierkami, chodníčkami, lavičkami, zelenými lúkami a mostíkmi ponad prírodnými riečkami. No na jar sa však tento krásny park zmení na nepoznanie. Topiaci sa sneh z Rakúskych Álp spôsobí to, že hladina Zeleného jazera stúpne o 4 až 5 metrov a zaplaví celý park.

Zelené jazero, Rakúsko

Zelené jazero sa nachádza v horách neďaleko dediny Hochschwab Tragöß v Rakúsku. Toto jazero patrí medzi tie najväčšie prírodné fenomény na svete, hoci v zime sa vôbec nevyníma od miliónu iných jazier.

Zaplavená zelená lúka, plávajúce rybičky medzi lavičkami a krásna číra horská voda. Pozrite si fotogalériu a video tohto magického miesta na Zemi.

Zelené jazero

Grüner See

ZAUJÍMAVOSTI

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Grüner See (Green Lake), Tragöß, Styria, Austria od Neo_II je licencovaný pod CC BY-SA 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál, Grüner See (Green Lake), Tragöß, Styria, Austria od Neo_II je licencovaný pod CC BY-SA 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 5 nových informácií]   Rakúsku sa nachádza jeden z najväčších prírodných fenoménov, prírodný park pod vodou. Od augusta do apríla je to len krásny zelený park s jazierkami, chodníčkami, lavičkami, zelenými lúkami a mostíkmi ponad prírodnými riečkami. No na jar sa však tento krásny park zmení na nepoznanie. Topiaci sa sneh z Rakúskych Álp spôsobí to, že hladina Zeleného jazera stúpne o 4 až 5 metrov a zaplaví celý park. Zelené jazero, Rakúsko Zelené jazero sa nachádza v horách neďaleko dediny Hochschwab Tragöß v Rakúsku. Toto jazero patrí medzi tie najväčšie prírodné fenomény na svete, hoci v zime sa vôbec nevyníma…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 3.98 ( 6 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Ropa-na-Kysuciach

Na Kysuciach majú ropu, no slúži skôr ako prírodná atrakcia

Obec Korňa pri meste Turzovka je zvláštnosťou, ktorá pritiahne zraky turisticky založených návštevníkov prírodných kuriozít. Zo zeme na jednej lúke vyteká už ..