Domov >> Šport >> PROGRAM MS v hokeji 2017 aj na RTVS

PROGRAM MS v hokeji 2017 aj na RTVS

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 17 nových informácií]

 81. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2017 sa budú konať v hlavnom meste Francúzska, Paríži a v Nemecku, Kolíne nad Rýnom. Tieto mestá sa stanú stredobodom hokejového sveta na nasledujúce 2 týždne – od 5.5.2017 do 21.5.2017. My Vám prinášame všetky podstatné informácie z diania hokejového šampionátu, kompletný program, rozpisy zápasov na RTVS, skupiny a nomináciu slovenskej reprezentácie.

Program MS v hokeji


Kompletný program majstrovstiev sveta v hokeji 2017 už medzinárodná hokejová federácia oficiálne zverejnila. Prvým súperom Slovenska bude tím Talianska a to hneď druhý hrací deň, 6. Mája 2017 v sobotu o 16:15 v Kolínskej aréne. Verme, že posledným zápasom pre slovenskú reprezentáciu bude práve ten posledný finálový zápas, ktorý sa odohrá večer, 21.5.2017 o 20:45 v Kolíne nad Rýnom.

DátumČas zápasuTímyMiesto zápasu
5.5.201716:15Švédsko – RuskoKolín
5.5.201716:15Fínsko – BieloruskoParíž
5.5.201720:15USA – NemeckoKolín
5.5.201720:15Česká republika – KanadaParíž
6.5.201712:15Lotyšsko – DánskoKolín
6.5.201712:15Švajčiarsko – SlovinskoParíž
6.5.201716:15Slovensko – TalianskoKolín
6.5.201716:15Bielorusko – Česká republikaParíž
6.5.201720:15Nemecko – ŠvédskoKolín
6.5.201720:15Nórsko – FrancúzskoParíž
7.5.201712:15Taliansko – RuskoKolín
7.5.201712:15Slovinsko – KanadaParíž
7.5.201716:15USA – DánskoKolín
7.5.201716:15Fínsko – FrancúzskoParíž
7.5.201720:15Lotyšsko – SlovenskoKolín
7.5.201720:15Nórsko – ŠvajčiarskoParíž
8.5.201716:15Nemecko – RuskoKolín
8.5.201716:15Bielorusko – KanadaParíž
8.5.201720:15USA – ŠvédskoKolín
8.5.201720:15Fínsko – Česká republikaParíž
9.5.201716:15Taliansko – LotyšskoKolín
9.5.201716:15Slovinsko – NórskoParíž
9.5.201720:15Slovensko – DánskoKolín
9.5.201720:15Švajčiarsko – FrancúzskoParíž
10.5.201716:15USA – TalianskoKolín
10.5.201716:15Švajčiarsko – BieloruskoParíž
10.5.201720:15Slovensko – NemeckoKolín
10.5.201720:15Fínsko – SlovinskoParíž
11.5.201716:15Rusko – DánskoKolín
11.5.201716:15Česká republika – NórskoParíž
11.5.201720:15Švédsko – LotyšskoKolín
11.5.201720:15Kanada – FrancúzskoParíž
12.5.201716:15Švédsko – TalianskoKolín
12.5.201716:15Česká republika – SlovinskoParíž
12.5.201720:15Dánsko – NemeckoKolín
12.5.201720:15Francúzsko – BieloruskoParíž
13.5.201712:15Lotyšsko – USAKolín
13.5.201712:15Nórsko – FínskoParíž
13.5.201716:15Rusko – SlovenskoKolín
13.5.201716:15Slovinsko – BieloruskoParíž
13.5.201720:15Taliansko – NemeckoKolín
13.5.201720:15Kanada – ŠvajčiarskoParíž
14.5.201716:15Slovensko – USAKolín
14.5.201716:15Francúzsko – Česká republikaParíž
14.5.201720:15Dánsko – ŠvédskoKolín
14.5.201720:15Švajčiarsko – FínskoParíž
15.5.201716:15Dánsko – TalianskoKolín
15.5.201716:15Kanada – NórskoParíž
15.5.201720:15Rusko – LotyšskoKolín
15.5.201720:15Francúzsko – SlovinskoParíž
16.5.201712:15Švédsko – SlovenskoKolín
16.5.201712:15Bielorusko – NórskoParíž
16.5.201716:15Rusko – USAKolín
16.5.201716:15Česká republika – ŠvajčiarskoParíž
16.5.201720:15Nemecko – LotyšskoKolín
16.5.201720:15Kanada – FínskoParíž
Štvrťfinále
18.5.201716:15Kolín
18.5.201716:15Paríž
18.5.201720:15Kolín
18.5.201720:15Paríž
Semifinále
20.5.201715:15KolínKolín
20.5.201719:15KolínKolín
O tretie miesto
21.5.201716:15KolínKolín
Finále
21.5.201720:45KolínKolín
Čítaj aj:  Alex Ovečkin to skúša na supermana. Jeho pád vás pobaví 😀

 

Podrobný rozpis zápasov slovenskej reprezentácie si môžete pozrieť tu:

sobota 6. mája: Slovensko – Taliansko (16.15)

nedeľa 7. mája: Lotyšsko – Slovensko (20.15)

utorok 9. mája: Slovensko – Dánsko (20.15)

streda 10. mája: Slovensko – Nemecko (20.15)

sobota 13. mája: Rusko – Slovensko (16.15)

nedeľa 14. mája: Slovensko – USA (16.15)

utorok 16. mája: Švédsko – Slovensko (12.15)

 

Program vysielania zápasov na RTVS


Aj tento rok si dala Rozhlas a televízia Slovenska záležať a z hokejových prenosov sa objaví všetkých 64 zápasov v 33 priamych prenosoch a 31 záznamoch.

DátumČasZápasKanál
5.5.1716:00Švédsko – RuskoDvojka
5.5.1718:55Fínsko – Bielorusko (záznam)Dvojka
5.5.1720:00Kanada – ČeskoJednotka
5.5.1723:30Nemecko – USA (záznam)Dvojka
6.5.1712:00Lotyšsko – DánskoDvojka
6.5.1714:45Švajčiarsko – Slovinsko (záznam)Dvojka
6.5.1716:00SLOVENSKO – TALIANSKOJednotka
6.5.1721:00Nemecko – Švédsko (napojenie v priebehu 2. tretiny)Dvojka
6.5.1723:30Česko – Bielorusko (záznam)Dvojka
6.5.171:00Francúzsko – Nórsko (záznam)Dvojka
7.5.1712:00Rusko – TalianskoDvojka
7.5.1714:45Kanada – Slovinsko (záznam)Dvojka
7.5.1716:00USA – DánskoDvojka
7.5.1718:55Fínsko – Francúzsko (záznam)Dvojka
7.5.1720:00SLOVENSKO – LOTYŠSKOJednotka
7.5.1723:30Nórsko – Švajčiarsko (záznam)Dvojka
8.5.1716:00Nemecko – RuskoDvojka
8.5.1718:55Kanada – Bielorusko (záznam)Dvojka
8.5.1720:00USA – ŠvédskoDvojka
8.5.1723:30Česko – Fínsko (záznam)Dvojka
9.5.1716:00Taliansko – LotyšskoDvojka
9.5.1718:55Slovinsko – Nórsko (záznam)Dvojka
9.5.1720:00SLOVENSKO – DÁNSKOJednotka
9.5.1723:30Švajčiarsko – Francúzsko (záznam)Dvojka
10.5.1716:00Švajčiarsko – BieloruskoDvojka
10.5.1718:55USA – Taliansko (záznam)Dvojka
10.5.1720:00SLOVENSKO – NEMECKOJednotka
10.5.171:10Fínsko – Slovinsko (záznam)Dvojka
11.5.1716:00Rusko – DánskoDvojka
11.5.1718:55Česko – Nórsko (záznam)Dvojka
11.5.1723:45Kanada – Francúzsko (záznam)Dvojka
11.5.171:15Švédsko – Lotyšsko (záznam)Dvojka
12.5.1716:00Česko – SlovinskoDvojka
12.5.1718:55Švédsko – Taliansko (záznam)Dvojka
12.5.1720:00Nemecko – DánskoDvojka
12.5.1723:30Francúzsko – Bielorusko (záznam)Dvojka
13.5.1712:00Lotyšsko – USADvojka
13.5.1714:45Nórsko – Fínsok (záznam)Dvojka
13.5.1716:00SLOVENSKO – RUSKOJednotka
13.5.1721:00Kanada – Švajčiarsko (napojenie v priebehu 3. tretiny)Dvojka
13.5.1723:30Slovinsko – Bielorusko (záznam)Dvojka
13.5.171:00Nemecko – Taliansko (záznam)Dvojka
14.5.1716:00SLOVENSKO – USAJednotka
14.5.1718:55Francúzsko – Česko (záznam)Dvojka
14.5.1720:00Švédsko – DánskoDvojka
14.5.1723:30Fínsko – Švajčiarsko (záznam)Dvojka
15.5.1716:00Kanada – NórskoDvojka
15.5.1718:55Taliansko – Dánsko (záznam)Dvojka
15.5.1720:00Rusko – LotyšskoDvojka
15.5.1723:30Francúzsko – Slovinsko (záznam)Dvojka
16.5.1712:00SLOVENSKO – ŠVÉDSKOJednotka
16.5.1714:45Bielorusko – Nórsko (záznam)Dvojka
16.5.1716:00Rusko – USADvojka
16.5.1718:55Česko – Švajčiarsko (záznam)Dvojka
16.5.1720:00Kanada – FínskoDvojka
16.5.1723:30Nemecko – Lotyšsko (záznam)Dvojka
18.5.1716:00šťvrtfinále 1Jednotka
18.5.1718:55štvrťfinále 2 (záznam)Dvojka
18.5.1720:00štvrťfinále 3Dvojka
18.5.1723:30štvrťfinále 4 (záznam)Dvojka
20.5.1715:00semifinále 1Jednotka
20.5.1719:00semifinále 2Dvojka
21.5.1716:00o 3. miestoDvojka
21.5.1720:25fináleJednotka
Čítaj aj:  Gól týždňa: prihrávka, spracovanie a zakončenie a lá Peter Forsberg

Skupiny MS 2017


MS v hokeji 2017 sa zúčastní 16 krajín, ktoré budú rozdelené tradične do dvoch základných skupín A a B. Umiestnenia tímov v rankingu IIHF sa zostavuje po každých majstrovstvách sveta, po minuloročnom šampionáte sa slovenská reprezentácia ocitne v A skupine, ktorá odohrá svoje zápasy v nemeckom Kolíne nad Rýnom.

V tabuľke sa so Slovenskou reprezentáciou nachádzajú reprezentácie Ruska, USA, Švédska, Nemecka, Lotyšska, Dánska a Talianska.

V druhej parížskej B skupine si zmerajú sily reprezentácie Kanady, Fínska, Česka, Švajčiarska, Bieloruska, Nórska, Francúzska a Slovinska.

Galéria z MS


Július Hudáček

Július Hudáček posilní slovenskú reprezentáciu

Ján Laco

Ján Laco taktiež posilní slovenskú reprezentáciu

LANXESS arena

LANXESS arena v Kolíne nad Rýnom

Štadión v Paríži

Štadión v Paríži

Konečná nominácia Slovenskej reprezentácie


Brankári:

Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR), Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR)

Obrancovia:

Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Adam Jánošík (Bíli Tygři Liberec, ČR), Peter Trška (Kometa Brno, ČR), Michal Sersen (HC ’05 iClinic Banská Bystrica)

Útočníci:

Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Jakub Suja (HC Košice), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava/HK Dukla Trenčín), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR), Marcel Haščák (Kometa Brno, ČR), Mário Bližňák (Bíli Tygři Liberec, ČR), Michel Miklík (JYP Jyväskylä, Fín.), Pavol Skalický (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Zigo (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Matoušek (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.)

Location

IIHF
Willy-Brandt-Platz 3
50679 Kolín nad Rýnom
Nemecko

Date and Time

Start Date:

Location

IIHF
Willy-Brandt-Platz 3
50679 Kolín nad Rýnom
Nemecko

Date and Time

Start Date:

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 17 nových informácií]   majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2017 sa budú konať v hlavnom meste Francúzska, Paríži a v Nemecku, Kolíne nad Rýnom. Tieto mestá sa stanú stredobodom hokejového sveta na nasledujúce 2 týždne – od 5.5.2017 do 21.5.2017. My Vám prinášame všetky podstatné informácie z diania hokejového šampionátu, kompletný program, rozpisy zápasov na RTVS, skupiny a nomináciu slovenskej reprezentácie. Program MS v hokeji Kompletný program majstrovstiev sveta v hokeji 2017 už medzinárodná hokejová federácia oficiálne zverejnila. Prvým súperom Slovenska bude tím Talianska a to hneď druhý hrací deň, 6. Mája 2017 v sobotu…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

Ako správne behať

Ako správne behať: technika behania na foto a videách

Beh je predsa ten najzákladnejší pohyb, tak čo môže byť na ňom náročné? Po prečítaní tohto článku sa dozviete, že je to všetko úplne inak. Správny beh po ..

Skús sa nesmiať !
X