Domov >> Šport >> PROGRAM MS v hokeji 2017 aj na RTVS

PROGRAM MS v hokeji 2017 aj na RTVS

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 7 nových informácií]

81. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2017 sa budú konať v hlavnom meste Francúzska, Paríži a v Nemecku, Kolíne nad Rýnom. Tieto mestá sa stanú stredobodom hokejového sveta na nasledujúce 2 týždne – od 5.5.2017 do 21.5.2017. My Vám prinášame všetky podstatné informácie z diania hokejového šampionátu, kompletný program, rozpisy zápasov na RTVS, skupiny a nomináciu slovenskej reprezentácie.

Program MS v hokeji


Kompletný program majstrovstiev sveta v hokeji 2017 už medzinárodná hokejová federácia oficiálne zverejnila. Prvým súperom Slovenska bude tím Talianska a to hneď druhý hrací deň, 6. Mája 2017 v sobotu o 16:15 v Kolínskej aréne. Verme, že posledným zápasom pre slovenskú reprezentáciu bude práve ten posledný finálový zápas, ktorý sa odohrá večer, 21.5.2017 o 20:45 v Kolíne nad Rýnom.

DátumČas zápasuTímyMiesto zápasu
5.5.201716:15Švédsko – RuskoKolín
5.5.201716:15Fínsko – BieloruskoParíž
5.5.201720:15USA – NemeckoKolín
5.5.201720:15Česká republika – KanadaParíž
6.5.201712:15Lotyšsko – DánskoKolín
6.5.201712:15Švajčiarsko – SlovinskoParíž
6.5.201716:15Slovensko – TalianskoKolín
6.5.201716:15Bielorusko – Česká republikaParíž
6.5.201720:15Nemecko – ŠvédskoKolín
6.5.201720:15Nórsko – FrancúzskoParíž
7.5.201712:15Taliansko – RuskoKolín
7.5.201712:15Slovinsko – KanadaParíž
7.5.201716:15USA – DánskoKolín
7.5.201716:15Fínsko – FrancúzskoParíž
7.5.201720:15Lotyšsko – SlovenskoKolín
7.5.201720:15Nórsko – ŠvajčiarskoParíž
8.5.201716:15Nemecko – RuskoKolín
8.5.201716:15Bielorusko – KanadaParíž
8.5.201720:15USA – ŠvédskoKolín
8.5.201720:15Fínsko – Česká republikaParíž
9.5.201716:15Taliansko – LotyšskoKolín
9.5.201716:15Slovinsko – NórskoParíž
9.5.201720:15Slovensko – DánskoKolín
9.5.201720:15Švajčiarsko – FrancúzskoParíž
10.5.201716:15USA – TalianskoKolín
10.5.201716:15Švajčiarsko – BieloruskoParíž
10.5.201720:15Slovensko – NemeckoKolín
10.5.201720:15Fínsko – SlovinskoParíž
11.5.201716:15Rusko – DánskoKolín
11.5.201716:15Česká republika – NórskoParíž
11.5.201720:15Švédsko – LotyšskoKolín
11.5.201720:15Kanada – FrancúzskoParíž
12.5.201716:15Švédsko – TalianskoKolín
12.5.201716:15Česká republika – SlovinskoParíž
12.5.201720:15Dánsko – NemeckoKolín
12.5.201720:15Francúzsko – BieloruskoParíž
13.5.201712:15Lotyšsko – USAKolín
13.5.201712:15Nórsko – FínskoParíž
13.5.201716:15Rusko – SlovenskoKolín
13.5.201716:15Slovinsko – BieloruskoParíž
13.5.201720:15Taliansko – NemeckoKolín
13.5.201720:15Kanada – ŠvajčiarskoParíž
14.5.201716:15Slovensko – USAKolín
14.5.201716:15Francúzsko – Česká republikaParíž
14.5.201720:15Dánsko – ŠvédskoKolín
14.5.201720:15Švajčiarsko – FínskoParíž
15.5.201716:15Dánsko – TalianskoKolín
15.5.201716:15Kanada – NórskoParíž
15.5.201720:15Rusko – LotyšskoKolín
15.5.201720:15Francúzsko – SlovinskoParíž
16.5.201712:15Švédsko – SlovenskoKolín
16.5.201712:15Bielorusko – NórskoParíž
16.5.201716:15Rusko – USAKolín
16.5.201716:15Česká republika – ŠvajčiarskoParíž
16.5.201720:15Nemecko – LotyšskoKolín
16.5.201720:15Kanada – FínskoParíž
Štvrťfinále
18.5.201716:15Kolín
18.5.201716:15Paríž
18.5.201720:15Kolín
18.5.201720:15Paríž
Semifinále
20.5.201715:15KolínKolín
20.5.201719:15KolínKolín
O tretie miesto
21.5.201716:15KolínKolín
Finále
21.5.201720:45KolínKolín

 

Podrobný rozpis zápasov slovenskej reprezentácie si môžete pozrieť tu:

sobota 6. mája: Slovensko – Taliansko (16.15)

nedeľa 7. mája: Lotyšsko – Slovensko (20.15)

utorok 9. mája: Slovensko – Dánsko (20.15)

streda 10. mája: Slovensko – Nemecko (20.15)

sobota 13. mája: Rusko – Slovensko (16.15)

nedeľa 14. mája: Slovensko – USA (16.15)

utorok 16. mája: Švédsko – Slovensko (12.15)

 

Program vysielania zápasov na RTVS


Aj tento rok si dala Rozhlas a televízia Slovenska záležať a z hokejových prenosov sa objaví všetkých 64 zápasov v 33 priamych prenosoch a 31 záznamoch.

DátumČasZápasKanál
5.5.1716:00Švédsko – RuskoDvojka
5.5.1718:55Fínsko – Bielorusko (záznam)Dvojka
5.5.1720:00Kanada – ČeskoJednotka
5.5.1723:30Nemecko – USA (záznam)Dvojka
6.5.1712:00Lotyšsko – DánskoDvojka
6.5.1714:45Švajčiarsko – Slovinsko (záznam)Dvojka
6.5.1716:00SLOVENSKO – TALIANSKOJednotka
6.5.1721:00Nemecko – Švédsko (napojenie v priebehu 2. tretiny)Dvojka
6.5.1723:30Česko – Bielorusko (záznam)Dvojka
6.5.171:00Francúzsko – Nórsko (záznam)Dvojka
7.5.1712:00Rusko – TalianskoDvojka
7.5.1714:45Kanada – Slovinsko (záznam)Dvojka
7.5.1716:00USA – DánskoDvojka
7.5.1718:55Fínsko – Francúzsko (záznam)Dvojka
7.5.1720:00SLOVENSKO – LOTYŠSKOJednotka
7.5.1723:30Nórsko – Švajčiarsko (záznam)Dvojka
8.5.1716:00Nemecko – RuskoDvojka
8.5.1718:55Kanada – Bielorusko (záznam)Dvojka
8.5.1720:00USA – ŠvédskoDvojka
8.5.1723:30Česko – Fínsko (záznam)Dvojka
9.5.1716:00Taliansko – LotyšskoDvojka
9.5.1718:55Slovinsko – Nórsko (záznam)Dvojka
9.5.1720:00SLOVENSKO – DÁNSKOJednotka
9.5.1723:30Švajčiarsko – Francúzsko (záznam)Dvojka
10.5.1716:00Švajčiarsko – BieloruskoDvojka
10.5.1718:55USA – Taliansko (záznam)Dvojka
10.5.1720:00SLOVENSKO – NEMECKOJednotka
10.5.171:10Fínsko – Slovinsko (záznam)Dvojka
11.5.1716:00Rusko – DánskoDvojka
11.5.1718:55Česko – Nórsko (záznam)Dvojka
11.5.1723:45Kanada – Francúzsko (záznam)Dvojka
11.5.171:15Švédsko – Lotyšsko (záznam)Dvojka
12.5.1716:00Česko – SlovinskoDvojka
12.5.1718:55Švédsko – Taliansko (záznam)Dvojka
12.5.1720:00Nemecko – DánskoDvojka
12.5.1723:30Francúzsko – Bielorusko (záznam)Dvojka
13.5.1712:00Lotyšsko – USADvojka
13.5.1714:45Nórsko – Fínsok (záznam)Dvojka
13.5.1716:00SLOVENSKO – RUSKOJednotka
13.5.1721:00Kanada – Švajčiarsko (napojenie v priebehu 3. tretiny)Dvojka
13.5.1723:30Slovinsko – Bielorusko (záznam)Dvojka
13.5.171:00Nemecko – Taliansko (záznam)Dvojka
14.5.1716:00SLOVENSKO – USAJednotka
14.5.1718:55Francúzsko – Česko (záznam)Dvojka
14.5.1720:00Švédsko – DánskoDvojka
14.5.1723:30Fínsko – Švajčiarsko (záznam)Dvojka
15.5.1716:00Kanada – NórskoDvojka
15.5.1718:55Taliansko – Dánsko (záznam)Dvojka
15.5.1720:00Rusko – LotyšskoDvojka
15.5.1723:30Francúzsko – Slovinsko (záznam)Dvojka
16.5.1712:00SLOVENSKO – ŠVÉDSKOJednotka
16.5.1714:45Bielorusko – Nórsko (záznam)Dvojka
16.5.1716:00Rusko – USADvojka
16.5.1718:55Česko – Švajčiarsko (záznam)Dvojka
16.5.1720:00Kanada – FínskoDvojka
16.5.1723:30Nemecko – Lotyšsko (záznam)Dvojka
18.5.1716:00šťvrtfinále 1Jednotka
18.5.1718:55štvrťfinále 2 (záznam)Dvojka
18.5.1720:00štvrťfinále 3Dvojka
18.5.1723:30štvrťfinále 4 (záznam)Dvojka
20.5.1715:00semifinále 1Jednotka
20.5.1719:00semifinále 2Dvojka
21.5.1716:00o 3. miestoDvojka
21.5.1720:25fináleJednotka

Skupiny MS 2017


MS v hokeji 2017 sa zúčastní 16 krajín, ktoré budú rozdelené tradične do dvoch základných skupín A a B. Umiestnenia tímov v rankingu IIHF sa zostavuje po každých majstrovstvách sveta, po minuloročnom šampionáte sa slovenská reprezentácia ocitne v A skupine, ktorá odohrá svoje zápasy v nemeckom Kolíne nad Rýnom.

V tabuľke sa so Slovenskou reprezentáciou nachádzajú reprezentácie Ruska, USA, Švédska, Nemecka, Lotyšska, Dánska a Talianska.

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 7 nových informácií] 81. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2017 sa budú konať v hlavnom meste Francúzska, Paríži a v Nemecku, Kolíne nad Rýnom. Tieto mestá sa stanú stredobodom hokejového sveta na nasledujúce 2 týždne – od 5.5.2017 do 21.5.2017. My Vám prinášame všetky podstatné informácie z diania hokejového šampionátu, kompletný program, rozpisy zápasov na RTVS, skupiny a nomináciu slovenskej reprezentácie. Program MS v hokeji Kompletný program majstrovstiev sveta v hokeji 2017 už medzinárodná hokejová federácia oficiálne zverejnila. Prvým súperom Slovenska bude tím Talianska a to hneď druhý hrací deň, 6. Mája 2017 v sobotu…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

Svetový pohár 2016 program

Svetový pohár 2016, program a nominácia výberu Európy

Svetový pohár v ľadovom hokeji sa tento rok odohráva v kanadskom Toronte v termíne od 17.9.2016 – 1.10. 2016. Rozpis zápasov SP 2016 je určený podľa formátu