Domov >> Šport >> Program zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu

Program zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 9 nových informácií]

Organizátori zimnej olympiády 2018 zverejnili kompletný program olympijských hier Pjongčang 2018. Zoznam olympijských disciplín na každý deň si môžete pozrieť v našom programe deň po dni aj v našom stredoeurópskom čase.

Nás môže aspoň tešiť, že hoci sa zimné olympijské hry konajú v ďalekom Pjongčangu (Južná Kórea), časť našich hokejových zápasov sa odohrá v priebehu dňa, ale o všetkom už v našej kompletnej tabuľke programu ZOH.

O dejisku ZOH 2018 sa rozhodlo 6. júla 2011 v juhoafrickom Durbane. Pjongčang so 63 hlasmi porazil Mníchov (Nemecko) a Annecy (Francúzsko).

Olympiáda v Pjongčangu sa oficiálne začína v piatok 9. februára 2018 otváracím ceremoniálom a končí sa v nedeľu, 25. februára 2018, kedy sa olympijský oheň opäť raz zahasí na slávnostnom záverečnom ceremoniály.

Deň po otváracom ceremionále sa zimná olympiáda naplno rozbehne a už v sobotu sa budú odovzdávať prvé medaily a to pre biatlonistky a rýchlokorčuliarky. Celkovo sa odovzdá až 102 medailí v 15 športových disciplínach.

ZOH 2018 na RTVS


Hoci RTVS nevlastní najvyššie exkluzívne práva na ZOH, aj napriek tomu odvysiela viac než 200 hodín živých prenosov. Športoví diváci si prídu na svoje najmä pri lyžovaní (Petra Vlhová), krasokočuľovaní (Nicole Rajičová) , rýchlokorčuľovaní, snoubordingu, curlingu a samozrejme hokeja.

Program ZOH 2018 na RTVS bude zameraný najmä na výkony slovenských športovcov na olympiáde.

  • Od skorých ranných hodín sa môžeme tešiť na sled živých prenosov až do poobedných hodín (približne do 16:00 nášho času).
  • Od 16:00 bude každý deň pripravený zostrih toho najzaujímavejšieho z hracieho dňa (približne do 19:30 nášho času).
  • Na záver dňa v hlavnom vysielacom čase sa môžeme tešiť na hodinový sumár zo ZOH z Pjongčangu.

Program zimných olympijských hier 2018


DátumČasŠportová disciplínaDetail
8. februára 201811:05Curlingzmiešané dvojice – zápas základnej skupiny #1
8. februára 201812:05Curlingzmiešané dvojice – zápas základnej skupiny #2
8. februára 201813:30Skoky na lyžiachstredný mostík – kvalifikácia (muži)
9. februára 20182:00Akrobatické lyžovaniemoguls – kvalifikácia (ženy)
9. februára 20183:45Akrobatické lyžovaniemoguls – kvalifikácia (muži)
9. februára 20180:35Curlingzmiešané dvojice – zápas základnej skupiny #3
9. februára 20185:35Curlingzmiešané dvojice – zápas základnej skupiny #4
9. februára 20182:00Krasokorčuľovaniesúťaž družstiev (krátky program – muži, krátky program – športové páry)
9. februára 201812:00KrasokorčuľovanieOtvárací ceremoniál ZOH 2018
10. februára 201812:15Biatlonšprint – 7,5 km (ženy)
10. februára 20181:05Curlingzmiešané dvojice – zápas základnej skupiny #5
10. februára 201812:05Curlingzmiešané dvojice – zápas základnej skupiny #6
10. februára 20188:15Klasické lyžovanieskiatlon – 7,5 km + 7,5 km (ženy)
10. februára 20188:40Ľadový hokejJaponsko – Švédsko (ženy)
10. februára 201813:10Ľadový hokejŠvajčiarsko – Južná Kórea (ženy)
10. februára 201812:00Rýchlokorčuľovanie3000 m – finále (ženy)
10. februára 201812:10Sanejazdy 1 a 2 (muži)
10. februára 201813:35Skoky na lyžiachstredný mostík – hlavná súťaž (muži)
10. februára 20182:00Snoubordingslopestyle – kvalifikácia (muži)
10. februára 201811:00Šortrek1500 m – finále (muži)
11. februára 201811:30Akrobatické lyžovaniemoguls – finále, 1. jazda (ženy)
11. februára 201813:00Akrobatické lyžovaniemoguls – finále, 2. jazda (ženy)
11. februára 20183:00Alpské lyžovaniezjazd – muži
11. februára 201812:15Biatlonšprint – 10 km (muži)
11. februára 20181:05Curlingzmiešané dvojice – zápas základnej skupiny #7
11. februára 201812:05Curlingzmiešané dvojice – tajbrejk
11. februára 20187:15Klasické lyžovanieskiatlon – 15 km + 15 km (muži)
11. februára 20182:00Krasokorčuľovaniesúťaž družstiev (krátky program – tanečný páry, krátky program – ženy, voľný program – športové páry
11. februára 20188:40Ľadový hokejFínsko – USA (ženy)
11. februára 201813:10Ľadový hokejKanada – Rusko (ženy)
11. februára 20188:00Rýchlokorčuľovanie5000 m – finále (muži)
11. februára 201810:50Sanejazda 3 a 4 (muži)
11. februára 20182:00Snoubordingslopestyle – finále (muži)
11. februára 20185:30Snoubordingslopestyle – kvalifikácia (ženy)
12. februára 201811:30Akrobatické lyžovaniemoguls – finále, 1. jazda (muži)
12. februára 201813:00Akrobatické lyžovaniemoguls – finále, 2. jazda (muži)
12. februára 20182:15Alpské lyžovanieobrovský slalom – 1. kolo (ženy)
12. februára 20185:45Alpské lyžovanieobrovský slalom – 2. kolo (ženy)
12. februára 201811:10Biatlonstíhacie preteky – 10 km (ženy)
12. februára 201813:00Biatlonstíhacie preteky – 12,5 km (muži)
12. februára 20181:05Curlingzmiešané dvojice – semifinále #1
12. februára 201812:05Curlingzmiešané dvojice – semifinále #2
12. februára 20182:00Krasokorčuľovaniesúťaž družstiev (voľné jazdy – muži, voľné jazdy – ženy, voľné jazdy – tanečné páry)
12. februára 20188:40Ľadový hokejŠvajčiarsko – Japonsko (ženy)
12. februára 201813:10Ľadový hokejŠvédsko – Južná Kórea (ženy)
12. februára 201813:30Rýchlokorčuľovanie1500 m – finále (ženy)
12. februára 201811:50Sanejazda 1 a 2 (ženy)
12. februára 20182:00Snoubordingslopestyle – finále (ženy)
12. februára 20185:30SnoubordingU-rampa – kvalifikácia (ženy)
12. februára 201813:50Skoky na lyžiachstredný mostík – hlavná súťaž (ženy)
13. februára 20183:30Alpské lyžovaniealpská kombinácia – 1. kolo (muži)
13. februára 20187:00Alpské lyžovaniealpská kombinácia – 2. kolo (muži)
13. februára 20181:05Curlingzmiešané dvojice – zápas o bronz
13. februára 201812:05Curlingzmiešané dvojice – zápas o zlato
13. februára 20189:30Klasické lyžovaniešprint klasickou technikou – kvalifikácia (muži, ženy)
13. februára 201812:00Klasické lyžovaniešprint klasickou technikou – finále (muži, ženy)
13. februára 20188:40Ľadový hokejKanada – Fínsko (ženy)
13. februára 201813:10Ľadový hokejUSA – Rusko (ženy)
13. februára 201812:00Rýchlokorčuľovanie1500 m – finále (muži)
13. februára 201811:30Sanejazdy 3 a 4 (ženy)
13. februára 20182:00SnoubordingU-rampa – finále (ženy)
13. februára 20185:00SnoubordingU-rampa – kvalifikácia (muži)
13. februára 201811:00Šortrek500 m – finále (ženy)
14. februára 20182:15Alpské lyžovanieslalom – 1. kolo (ženy)
14. februára 20185:45Alpské lyžovanieslalom – 2. kolo (ženy)
14. februára 201812:05Biatlonindividuálne preteky – 15 km (ženy)
14. februára 20181:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #1
14. februára 20186:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #1
14. februára 201812:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #2
14. februára 20182:00Krasokorčuľovaniekrátky program – športové páry
14. februára 20184:10Ľadový hokejŠvédsko – Švajčiarsko (ženy)
14. februára 20188:40Ľadový hokejJužná Kórea – Japonsko (ženy)
14. februára 201813:10Ľadový hokejSlovensko – Rusko (muži)
14. februára 201813:10Ľadový hokejUSA – Slovinsko (muži)
14. februára 201811:00Rýchlokorčuľovanie1000 m – finále (ženy)
14. februára 201812:20Sanedvojice (muži)
14. februára 20187:00Severská kombináciaindividuálna súťaž – skoky na strednom mostíku (muži)
14. februára 20189:45Severská kombináciaindividuálna súťaž – beh na 10 km (muži)
14. februára 20182:30SnoubordingU-rampa – finále (muži)
15. februára 201812:00Akrobatické lyžovanieaerials – kvalifikačné skoky 1 a 2 (ženy)
15. februára 20183:00Alpské lyžovaniesuper G (muži)
15. februára 201812:00Biatlonindividuálne preteky – 20 km (muži)
15. februára 20181:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #2
15. februára 20186:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #3
15. februára 201812:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #3
15. februára 20187:30Klasické lyžovaniepreteky voľnou technikou – 10 km (ženy)
15. februára 20184:10Ľadový hokejUSA – Kanada (ženy)
15. februára 20184:10Ľadový hokejFínsko – Nemecko (muži)
15. februára 20188:40Ľadový hokejRusko – Fínsko (ženy)
15. februára 20188:40Ľadový hokejNórsko – Švédsko (muži)
15. februára 201813:10Ľadový hokejČesko – Južná Kórea (muži)
15. februára 201813:10Ľadový hokejŠvajčiarsko – Kanada (muži)
15. februára 201812:00Rýchlokorčuľovanie10 000 m – finále (muži)
15. februára 201813:30Saneštafety tímov
15. februára 20182:00Skeletonjazda 1 a 2 (muži)
15. februára 20183:00Snoubordingsnoubordkros – kvalifikačné jazdy (muži)
15. februára 20185:30Snoubordingsnoubordkros – finále (muži)
16. februára 201812:00Akrobatické lyžovanieaerials – finálové skoky (ženy)
16. februára 20181:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #4
16. februára 20186:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #4
16. februára 201812:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #5
16. februára 20187:00Klasické lyžovaniepreteky voľnou technikou – 15 km (muži)
16. februára 20182:00Krasokorčuľovaniekrátky program – muži
16. februára 20184:10Ľadový hokejUSA – Slovensko (muži)
16. februára 20188:40Ľadový hokejRusko – Slovinsko (muži)
16. februára 201813:10Ľadový hokejFínsko – Nórsko (muži)
16. februára 201813:10Ľadový hokejŠvédsko – Slovinsko
16. februára 201812:00Rýchlokorčuľovanie5000 m – ženy (finále)
16. februára 20181:30Skeletonjazda 3 a 4 (muži)
16. februára 201812:20Skeletonjazda 1 a 2 (ženy)
16. februára 201813:30Skoky na lyžiachveľký mostík – kvalifikácia (muži)
16. februára 20182:00Snoubordingsnoubordkros – kvalifikačné jazdy (ženy)
16. februára 20184:15Snoubordingsnoubordkros – finále (ženy)
17. februára 20182:00Akrobatické lyžovanieslopestyle – kvalifikácia (ženy)
17. februára 20185:00Akrobatické lyžovanieslopestyle – finále (ženy)
17. februára 201812:00Akrobatické lyžovanieaerials – kvalifikačné skoky (muži)
17. februára 20183:00Alpské lyžovaniesuper G (ženy)
17. februára 201812:15Biatlonpreteky s hromadným štartom – 12,5 km (ženy)
17. februára 20181:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #5
17. februára 20186:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #6
17. februára 201812:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #6
17. februára 201810:30Klasické lyžovanieštafeta klasickou + voľnou technikou – 4×5 km (ženy)
17. februára 20182:00Krasokorčuľovanievoľný program – muži
17. februára 20184:10Ľadový hokejštvrťfinále #1 (ženy)
17. februára 20184:10Ľadový hokejKanada – Česko (muži)
17. februára 20188:40Ľadový hokejštvrťfinále #2 (ženy)
17. februára 20188:40Ľadový hokejJužná Kórea – Švajčiarsko (muži)
17. februára 201813:10Ľadový hokejRusko – USA (muži)
17. februára 201813:10Ľadový hokejSlovensko – Slovinsko (muži)
17. februára 201812:20Skeletonjazda 3 a 4 (ženy)
17. februára 201813:30Skoky na lyžiachveľký mostík – hlavná súťaž (muži)
17. februára 201811:00Šortrek1500 m – finále (ženy)
18. februára 20182:00Akrobatické lyžovanieslopestyle – kvalifikácia (muži)
18. februára 20185:15Akrobatické lyžovanieslopestyle – finále (muži)
18. februára 201812:00Akrobatické lyžovanieaerials – finálové skoky (muži)
18. februára 20182:15Alpské lyžovanieobrovský slalom – 1. kolo (muži)
18. februára 20185:45Alpské lyžovanieobrovský slalom – 2. kolo (muži)
18. februára 201812:15Biatlonpreteky s hromadným štartom – 15 km (muži)
18. februára 201812:05Bobydvojboby – jazda 1 a 2
18. februára 20181:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #7
18. februára 20186:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #7
18. februára 201812:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #8
18. februára 20187:15Klasické lyžovanieštafeta klasickou + voľnou technikou – 4×10 km (muži)
18. februára 20184:10Ľadový hokejzápas o 5. – 8. miesto #1 (ženy)
18. februára 20184:10Ľadový hokejNemecko – Nórsko (muži)
18. februára 20188:40Ľadový hokejzápas o 5. – 8. miesto #2 (ženy)
18. februára 20188:40Ľadový hokejČesko – Švajčiarsko (muži)
18. februára 201813:10Ľadový hokejKanada – Južná Kórea (muži)
18. februára 201813:10Ľadový hokejŠvédsko – Fínsko (muži)
18. februára 201812:00Rýchlokorčuľovaniestíhacie preteky tímov – kvalifikácia (muži)
19. februára 20182:00Akrobatické lyžovanieU-rampa – kvalifikácia (ženy)
19. februára 201812:15Bobydvojboby – jazda 3 a 4
19. februára 20181:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #8
19. februára 20186:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #9
19. februára 201812:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #9
19. februára 20182:00Krasokorčuľovanietanečné páry – krátke tance
19. februára 20188:40Ľadový hokejsemifinále #1 (ženy)
19. februára 201813:10Ľadový hokejsemifinále #2 (ženy)
19. februára 201812:00Rýchlokorčuľovaniestíhacie preteky tímov – kvalifikácia (ženy)
19. februára 201813:30Skoky na lyžiachveľký mostík – súťaž družstiev (muži)
19. februára 20181:30SnoubordingBig Air – kvalifikácia (ženy)
20. februára 20182:30Akrobatické lyžovanieU-rampa – finále (ženy)
20. februára 20185:00Akrobatické lyžovanieU-rampa – kvalifikácia (muži)
20. februára 201812:15Biatlonzmiešané štafety
20. februára 201812:50Bobyženy – jazda 1 a 2
20. februára 20181:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #10
20. februára 20186:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #10
20. februára 201812:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #11
20. februára 20182:00Krasokorčuľovanietanečné páry – voľné tance
20. februára 20184:10Ľadový hokejzápas o 7. miesto (ženy)
20. februára 20184:10Ľadový hokejkvalifikačné kolo #1 (muži)
20. februára 20188:40Ľadový hokejzápas o 5. miesto (ženy)
20. februára 20188:40Ľadový hokejkvalifikačné kolo #2 (muži)
20. februára 201813:10Ľadový hokejkvalifikačné kolo #3 (muži)
20. februára 201813:10Ľadový hokejkvalifikačné koly #4 (muži)
20. februára 201811:00Severská kombináciaindividuálna súťaž – skoky na veľkom mostíku (muži)
20. februára 201813:45Severská kombináciaindividuálna súťaž – beh na 10 km (muži)
20. februára 201811:00Šortrek1000 m – kvalifikácia (ženy)
21. februára 20183:30Akrobatické lyžovanieskikros – kvalifikačné jazdy (muži)
21. februára 20185:15Akrobatické lyžovanieskikros – finále (muži)
21. februára 20183:00Alpské lyžovaniezjazd (ženy)
21. februára 201812:40Bobyženy – jazda 3 a 4
21. februára 20181:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #11
21. februára 20186:05Curlingmuži – zápas základnej skupiny #12
21. februára 201812:05Curlingženy – zápas základnej skupiny #12
21. februára 20189:00Klasické lyžovaniešprint voľnou technikou – kvalifikácia (tímy muži, tímy ženy)
21. februára 201811:00Klasické lyžovaniešprint voľnou technikou – finále (tímy muži, tímy ženy)
21. februára 20182:00Krasokorčuľovaniekrátky program – ženy
21. februára 20184:10Ľadový hokejštvrťfinále #1 (muži)
21. februára 20188:40Ľadový hokejštvrťfinále #2 (muži)
21. februára 201813:10Ľadový hokejštvrťfinále #3 (muži)
21. februára 201813:10Ľadový hokejštvrťfinále #4 (muži)
21. februára 201812:00Rýchlokorčuľovaniestíhacie preteky tímov – finále (muži, ženy)
21. februára 20181:30SnoubordingBig Air – kvalifikácia (muži)
22. februára 20183:30Akrobatické lyžovanieU-rampa – finále (muži)
22. februára 20182:15Alpské lyžovanieslalom – 1. kolo (muži)
22. februára 20185:30Alpské lyžovanieslalom – 2. kolo (muži)
22. februára 201812:15Biatlonštafeta – 4×6 km (ženy)
22. februára 20181:05Curlingmuži + ženy (tajbrejk)
22. februára 201812:05Curlingmuži – semifinále
22. februára 20188:40Ľadový hokejzápas o 3. miesto (ženy)
22. februára 201813:10Ľadový hokejfinále (ženy)
22. februára 20188:30Severská kombináciasúťaž družstiev – skoky na veľkom mostíku (muži)
22. februára 201811:20Severská kombináciasúťaž družstiev – beh na 4×5 km (muži)
22. februára 20184:00Snoubordingparalelný obrovský slalom – kvalifikácia (muži + ženy)
22. februára 201811:00Šortrek500 m – finále (muži)
23. februára 20183:30Akrobatické lyžovanieskikros – kvalifikačné jazdy (ženy)
23. februára 20185:15Akrobatické lyžovanieskikros – finále (ženy)
23. februára 20183:00Alpské lyžovaniealpská kombinácia – 1. kolo (ženy)
23. februára 20186:30Alpské lyžovaniealpská kombinácia – 2. kolo (ženy)
23. februára 201812:15Biatlonštafeta – 4×7,5 km (muži)
23. februára 20187:35Curlingmuži – zápas o 3. miesto
23. februára 201812:05Curlingženy – semifinále
23. februára 20182:00Krasokorčuľovanievoľný program – ženy
23. februára 20188:40Ľadový hokejsemifinále #1 (muži)
23. februára 201813:10Ľadový hokejsemifinále #2 (muži)
23. februára 201811:00Rýchlokorčuľovanie1000 m – finále (muži)
23. februára 20181:30SnoubordingBig Air – finále (ženy)
24. februára 20183:00Alpské lyžovanietímová súťaž
24. februára 20181:30Bobyštvorboby – jazda 1 a 2
24. februára 20187:35Curlingmuži – finále
24. februára 201812:05Curlingženy – zápas o bronz
24. februára 20186:00Klasické lyžovaniepreteky klasickou technikou s hromadným štartom – 50 km (muži)
24. februára 201813:10Ľadový hokejzápas o 3. miesto (muži)
24. februára 201812:00Rýchlokorčuľovaniepreteky s hromadným štartom (muži + ženy)
24. februára 20182:00SnoubordingBig Air – finále (muži)
24. februára 20184:00Snoubordingparalelný obrovský slalom – finále (muži + ženy)
25. februára 20181:30Bobyštvorboby – jazda 3 a 4
25. februára 20181:05Curlingženy – finále
25. februára 20187:15Klasické lyžovaniepreteky klasickou technikou s hromadným štartom – 30 km (ženy)
25. februára 20181:30Krasokorčuľovaniezáverečná exhibícia
25. februára 20187:10Ľadový hokejfinále (muži)
25. februára 201813:00Záverečný ceremoniál.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 9 nových informácií] Organizátori zimnej olympiády 2018 zverejnili kompletný program olympijských hier Pjongčang 2018. Zoznam olympijských disciplín na každý deň si môžete pozrieť v našom programe deň po dni aj v našom stredoeurópskom čase. Nás môže aspoň tešiť, že hoci sa zimné olympijské hry konajú v ďalekom Pjongčangu (Južná Kórea), časť našich hokejových zápasov sa odohrá v priebehu dňa, ale o všetkom už v našej kompletnej tabuľke programu ZOH. O dejisku ZOH 2018 sa rozhodlo 6. júla 2011 v juhoafrickom Durbane. Pjongčang so 63 hlasmi porazil Mníchov (Nemecko) a Annecy (Francúzsko). Olympiáda v Pjongčangu sa oficiálne začína v piatok 9. februára 2018 otváracím ceremoniálom a končí sa…
Hodnotenie článku
Program zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

x

Prečítaj si aj ...

Ako správne behať

Ako správne behať: technika behania na foto a videách

Beh je predsa ten najzákladnejší pohyb, tak čo môže byť na ňom náročné? Po prečítaní tohto článku sa dozviete, že je to všetko úplne inak. Správny beh po ..