Domov >> Ako s .. >> Ako schudnúť a spáliť tuky rýchlo a účinne?

Ako schudnúť a spáliť tuky rýchlo a účinne?

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových informácií]

 Ľudia po celom svete skúšajú všemožné diéty a plánované tréningy, ako schudnúť, len na to, aby opäť zakopli a zistili, že to neprináša želané výsledky. Či už chcete len schudnúť a nabrať na svalovej hmote, alebo vám ide len o zníženie krvného tlaku, jedna vec je úplne istá. Chcete niečo, čo skutočne funguje! V tomto článku nájdete, ako to je so spaľovaním tukov a budovaní svalov. No na to, aby ste to dosiahli, budete musieť byť pripravený na množstvo zmien. Tak čo? Ste pripravený na spaľovanie tukov?

Jedlá s vysokým obsahom proteínov

Radu o vysokom obsahu proteínov ste už počuli snáď 1 000 krát, no má to svoje opodstatnenie. Proteíny sú tvorené amino-kyselinami, ktoré sa podieľajú na stavbe svalovej hmoty. Čiže jednoducho vysvetlené, bez nich sa vaše svaly nikdy nerozvinú.

  • dobrým zdrojom pre prísun bielkovín sú napríklad kura, ryby, vajíčka a nízkotučný cottage cheese
  • telo spaľuje najskôr sacharidy, potom tuky a na záver bielkoviny v tomto poradí. Čo to však znamená? Predstavme si situáciu, že pred cvičením zjete misku cereálii. Telo spáli cereálie. No čo keď si dáte pred cvičením vajíčka? Telo v tomto prípade začne spaľovať najskôr tuky, pretože tuky sa v poradí spaľovania nachádzajú na druhom mieste, kďežto vajíčka – bielkoviny, na mieste treťom. Táto skutočnosť dokáže zefektívniť vaše cvičenie.

Prijímajte sacharidy aj naďalej

Hoci sacharidy sú príčinou nadváhy, ale aj sacharidy majú svoju podstatu. A dokonca aj pozitívnu. Práve sacharidy sú primárnym zdrojom energie tela. Ak obmedzíte prísun sacharidov úplne, na váš metabolizmus to bude mať nepriaznivý dopad. Dokonca sa zníži aj hladina testosterónu.

Riešením tohto problému teda môže byť tzv. oklamanie tela, kedy si telo bude udržovať dobrý metabolizmus, a väčšinu času sa bude sústrediť na spaľovanie tukov. Existujú dva spôsoby:

  • Pár dní si doprajte jedlá s nízkym obsahom sacharidov, potom mierne navýšte príjem sacharidov, až si na záver týždňa doprajte vysoký príjem sacharidov
  • To isté sa dá aplikovať na týždne, kedy si pár týždňov doprajete len obmedzený príjem sacharidov, no po pár týždňoch si dajte celý jeden týždeň s extra prísunom sacharidov. Táto druhá metóda si však vyžaduje silnú dávku vytrvalosti

Ryža, zemiaky, celozrnný chlieb, cestoviny, zelenina a niektoré z ovocia sú perfektným zdrojom tých „dobrých“ sacharidov.

Zamerajte sa na dobré tuky

Áno, aj tuky majú svoje opodstatnenie a zmysel. Tuky nás udržujú plnými (najedenými), stabilizujú hladinu inzulínu a udržujú nás energickými. Samozrejme, nikto sa nechce doslova „topiť v tuku“, ale mali by ste si uvedomiť, že aj tuky sú súčasťou každodennej diéty.

  • Avokádo, oriešky, mandle, olivový olej, prírodné arašidové maslo, žĺtok z vajíčka a slnečnicové semiačka. To je príklad surovín, ktoré by mali byť súčasťou nášho stravovania. Stačí ich jesť len v rozumnom množstve.

Naplánujte si stravovanie

Hoci to, čo jeme, nemá vplyv na to, koľko kalórii spálime, no má to vplyv na to, ktoré kalórie vaše telo spáli. Vy však chcete spáliť tie zlé, tučné kalórie.

V prípade, že cvičíte ráno, cvičte ešte pred raňajkami. Vaše telo sa tak priamo dostane k tukom. Samozrejme šálok teplej rannej kávy určite nezaškodí.

Ak však máte vo zvyku cvičiť poobede alebo večer, najedzte sa 2 – 3 hodiny pred cvičením. Aby ste správne naštartovali telo a mali dostatok energie, uprednostňujte jedlá s nižším obsah sacharidov. Vždy si však dávajte pozor, aby ste necvičili s prázdnym žalúdkom. Ak sa začnete cítiť zle, okamžite s cvičením prestaňte.

Káva pred cvičením

Výskumy potvrdili, že tí, ktorí si doprajú šálku kávy pred cvičením, spália aj viac kalórii. Vôbec to však nemusíte preháňať. Ak však nemáte kávu veľmi v obľube, miesto toho si môžete zahrýznúť do kúsku tmavej čokolády. Je to viac ako príjemná alternatíva. Hľadáte dôvod? Tu sú minimálne dva.

Prvým dôvodom je, že káva stimuluje nervový systém, zvyšuje metabolizmus a tým dochádza k tomu, že vaše telo začne spaľovať tuky. Druhým dôvodom je zvýšená hladina epinefrínu, zdroja adrenalínu.

Vždy buďte však opatrný, najmä pri pití kávy. Káva dokážu pomôcť, no niekedy môže spôsobovať závraty, najmä keď si ju dáte pred cvičením a na prázdny žalúdok.

Pite vodu

Piť vodu je tá najlepšia rada pre každého. Voda čistí pleť, pomáha vnútorným orgánom, udržuje nás energickými a dokonca pomáha s chudnutím. Vaše svaly jednoducho potrebujú byť stále hydratované. Čiže hneď keď vstanete, keď idete spať, po každom jedle či kekse … nikdy nezabúdajte na vodu.

ZDRAVÝ ŠTÝL

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Work it out od Matteo Lunardi je licencovaný pod CC BY 2.0

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových informácií]  udia po celom svete skúšajú všemožné diéty a plánované tréningy, ako schudnúť, len na to, aby opäť zakopli a zistili, že to neprináša želané výsledky. Či už chcete len schudnúť a nabrať na svalovej hmote, alebo vám ide len o zníženie krvného tlaku, jedna vec je úplne istá. Chcete niečo, čo skutočne funguje! V tomto článku nájdete, ako to je so spaľovaním tukov a budovaní svalov. No na to, aby ste to dosiahli, budete musieť byť pripravený na množstvo zmien. Tak čo? Ste pripravený na spaľovanie tukov? Jedlá s…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.56 ( 8 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Polievka z pečenej tekvice

Polievka z pečenej tekvice so zelerom ⭐️ Recept

Naša tekvicová polievka je nielen chutná, ale aj veľmi zdravá a výživná. Obľúbia si ju aj vaši najmenší, tým si môžete byť istí. Hoci jej príprava