Domov >> Prehľad funkcií v MS Excel

Prehľad funkcií v MS Excel

Pozrite si prehľad tých najpoužívanejších funkcií v programe MS Excel. Logické, matematické, textové dátumové, informačné ako aj finančné funkcie v exceli na jednom mieste.  Popis funkcií, syntax a jednoduché vysvetlenie použitia funkcií v praxi. Stiahnite si príklady použitia funkcií v dokumente programu MS Excel.

Celkovo sa v programe MS Excel nachádza viac než 340 rôznych funkcií. Ich vzájomnou kombináciou je však možné vytvoriť aj niekoľko stoviek funkčných vzťahov. Na tie najpraktickejšie zo života typického excel majstra sa pozrieme v sekcii Excel blog. Pri takom veľkom počte funkcií sa na základe funkčnosti dajú klasifikovať na 11 základných kategórií, databázové funkcie, dátumové a časové, inžinierske, finančné, informačné, logické, vyhľadávacie, matematické, štatistické, textové a externé funkcie.

Na úvod si môžete naštudovať aspoň základné funkcie v Exceli spolu s príkladmi na tejto adrese.

ozrite si prehľad tých najpoužívanejších funkcií v programe MS Excel. Logické, matematické, textové dátumové, informačné ako aj finančné funkcie v exceli na jednom mieste.  Popis funkcií, syntax a jednoduché vysvetlenie použitia funkcií v praxi. Stiahnite si príklady použitia funkcií v dokumente programu MS Excel. Celkovo sa v programe MS Excel nachádza viac než 340 rôznych funkcií. Ich vzájomnou kombináciou je však možné vytvoriť aj niekoľko stoviek funkčných vzťahov. Na tie najpraktickejšie zo života typického excel majstra sa pozrieme v sekcii Excel blog. Pri takom veľkom počte funkcií sa na základe funkčnosti dajú klasifikovať na 11 základných kategórií, databázové funkcie, dátumové…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.47 ( 6 hlasov)