Domov >> Šport >> Tabuľka MS v hokeji 2016, pozrite si prekrásne arény, ktoré budú dejiskom MS 2016

Tabuľka MS v hokeji 2016, pozrite si prekrásne arény, ktoré budú dejiskom MS 2016

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových informácií]

 MS v hokeji 2016 sa zúčastní 16 krajín, ktoré budú rozdelené tradične do dvoch základných skupín A a B. Umiestnenia tímov v rankingu IIHF sa zostavuje po každých majstrovstvách sveta, po minuloročnom šampionáte sa slovenská reprezentácia ocitne v petrohradskej B skupine.

V tabuľke sa  so Slovenskou reprezentáciou nachádzajú reprezentácie Kanady, Fínska, USA, Bieloruska, Francúzska, Maďarska a Nemecka.

V prvej moskovskej A skupine si zmerajú sily reprezentácie Česka, Ruska, Švédska, Lotyšska, Švajčiarska, Kazachstanu, Nórska a Dánska.

Šampionát sa bude hrať rovnakým hracím systémom, ktorý poznáme už od MS v roku 2012 v Helsinkách.

Tabuľka skupín tímov

Hokejový šampionát je už tradične rozdelený do dvoch skupín. Tímy zo skupiny A sa predstavia v Moskovskej VTB Ice Palace aréne.

Skupinu A tvoria tímy:

Skupina B odohrá svoje zápasy v základnej časti v Petrohrade, v aréne Yubileyny Sports Palace.

Skupina B pozostáva z tímov:

Dejisko šampionátu MS 2016

Už dávnejšie sa spomínalo, že Rusi sa budú chcieť vytiahnuť pred zrakmi verejnosti na nastávajúcom šampionáte MS 2016 v hokeji. Svojou novou halou to len potvrdzujú.

Aréna VTB Ice Palace v Moskve

Novootvorená VTB Ice Palace aréna bola otvorená len nedávno, a to v roku 2015. Prvé ohlasy na domovský stánok klubu KHL Dynamo Moskva sú len pozitívne. V moskovskej aréne sa bude hrať základná časť A skupiny a následne aj vyraďovacia časť majstrovstiev sveta 2016. Kapacita arény je 12 100 divákov. Veľkosť ľadového ihriska je 60×30.

Pozrite si proces výstavby tohto krásneho hokejového stánku zachyteného na videu.

Súčasťou komplexu štadióna sú aj dve tréningové haly, takže všetko pod jednou strechou. Ako uviedol masér českého národného tímu: „Nie je to tak ďaleko, aby sme mohli prejsť z jednej haly do druhej. Všade je navyše guma, takže chlapci nebudú musieť používať ani chrániče na korčule” pokračuje Zdeněk Šmíd.

Do jednej z tréningových hál sa zmestí dokonca 3 500 fanúšikov, kapacita hlavného štadióna je 12 100 priaznivcov, ktorí dokážu vytvoriť poriadny „kotol“.

Pre záujemcov, ktorí by si radi prišli pozrieť arénu zblízka, uvádzame aj adresu spolu s GPS súradnicami:

Adresa

Avtozavodskaya ul., 23, Moscow, Rusko, 115280

GPS súradnice

55.701422, 37.64494

Mapa hokejovej arény v Moskve

[]

 

Aréna Yubileyny Sports Palace v Petrohrade

V nej sa predstavia tímy skupiny B, čiže aj slovenská reprezentácia. V prípade postupu do vyraďovacej časti sa tímy sťahujú do Moskvy, do VTB Ice Palace arény. Kapacita divákov v aréne Yubileyny v Petrohrade je rovných  12 300. Aréna bola otvorená v roku 2000, veľkosť ľadovej plochy je podobne ako pri moskovskej aréne 60×30.

Pre záujemcov, ktorí plánuje prísť povzbudiť slovenský tím, uvádzame aj adresu spolu s GPS súradnicami:

Adresa

Prosp. Pyatiletok, dom. 1, Lit. A 193318 Saint Petersburg

GPS súradnice

59.921667, 30.466389

Mapa hokejovej arény v Petrohrade

Ktorá aréna sa vám osobne páči viac?

Location

IIHF
Prosp. Pyatiletok, dom. 1, Lit. A 193318
193318 Petrohrad
Rusko

Date and Time

Start Date:

Location

IIHF
Prosp. Pyatiletok, dom. 1, Lit. A 193318
193318 Petrohrad
Rusko

Date and Time

Start Date:

Location

IIHF
Prosp. Pyatiletok, dom. 1, Lit. A 193318
193318 Petrohrad
Rusko

Date and Time

Start Date:

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových informácií]  S v hokeji 2016 sa zúčastní 16 krajín, ktoré budú rozdelené tradične do dvoch základných skupín A a B. Umiestnenia tímov v rankingu IIHF sa zostavuje po každých majstrovstvách sveta, po minuloročnom šampionáte sa slovenská reprezentácia ocitne v petrohradskej B skupine. V tabuľke sa  so Slovenskou reprezentáciou nachádzajú reprezentácie Kanady, Fínska, USA, Bieloruska, Francúzska, Maďarska a Nemecka. V prvej moskovskej A skupine si zmerajú sily reprezentácie Česka, Ruska, Švédska, Lotyšska, Švajčiarska, Kazachstanu, Nórska a Dánska. Šampionát sa bude hrať rovnakým hracím systémom, ktorý poznáme už od MS v roku 2012 v Helsinkách. Tabuľka skupín tímov Hokejový šampionát je…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 2 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Peter Sagan - Bora Hansgrohe

Sagan zostane v Bora-Hansgrohe do roku 2021

Nemecký tím Bora-Hansgrohe si už teraz zabezpečuje, že aktuálny svetový šampión bude jeho súčasťou aj naďalej. Najúspešnejší slovenský cyklista, Peter Sagan