Domov >> Nový ... >> Sci-fi film Pasažieri (2017) dostane aj nežnejšie pohlavie

Sci-fi film Pasažieri (2017) dostane aj nežnejšie pohlavie

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 6 nových informácií]

 Mala to byť dlhá a pokojná cesta vesmírom až k novému domovu. 5 000 spiacich pasažierov na vesmírnej lodi Avalon nemá ani potuchy o čase a majú sa zobudiť až v ich novom domove, po ceste dlhej 120 rokov. To by sa však nemohla vyskytnúť žiadna porucha na palube vesmírnej lodi. Následkom poruchy sú prebudení dvaja pasažieri, Jim a Aurora, no o 90 rokov skôr. Aj o tom je novinka v kinách Pasažieri (Passengers).

V hlavnej úlohe si spolu zahrali Chris Pratt a Jennifer Lawrence, medzi ktorými pri hľadaní príčiny poruchy vesmírnej lode preskočí iskra.
Záchrana 5 000 pasažierov je teraz len a len na nich. Podarí sa im to?

Režisér Morten Tyldum si pripravil zaujímavý snímok na začiatku nového roku a nám ostáva len dúfať, že film Pasažieri (Passengers) sa bude tešiť minimálne rovnakej obľube, ako tomu bolo pri jeho predošlom filme – Kód Enigmy z roku 2014.

Premiéra


Film mal celosvetovú premiéru v USA ešte pred Vianocami a to 21. decembra 2016.
Premiéra filmu na Slovensku je naplánovaná na 5. januára 2017.
V USA mali Passengers premiéru spolu s filmami Sing a Assassin’s Creed. Očakávané tržby 35 miliónov za prvých 6 dní premiéry sa takmer podarilo naplniť. Dokopy to činilo tržby 30 miliónov dolárov za prvých 6 dní.

Trailer


Soundtrack


Hlavné postavy filmu


Jim Preston (Chris Pratt) je odsúdený na doživotie, kde mu spoločnosť robí len sushi bar a plavecký bazén, no žiadna ľudská spoločnosť. Jeho najbližším a zároveň jediným priateľom na palube je Arthur (Michael Sheen), robotický časník, ktorého jedinou úlohou je umývať poháre v krásnom Art Deco bare, kde Jim sedí osamote deň i noc.
Miesto toho, aby vzal sekeru do ruky a prebudil aj ostatných pasažierov, Jim upadá do chorobnej posadnutosti pozorovania spiacej Aurory Lane (Lawrence), úspešnej novinárky, ktorá sa chcela stať vôbec prvou novinárkou na ceste do novej kolónie Homestead-II a späť. Jimova posadnutosť ho privádza k ráznemu rozhodnutiu zmeniť život sebe, no hlavne Aurore a tak ju prebudí.

„Hrať romantický pár na vesmírnej lodi nebolo vôbec jednoduché. Nevedeli sme poriadne, čo sa ide diať, len keď zakričali akcia!, priblížili sme sa, aby sme si dali pusu. Problém bol, že naše hlavy sa nevedeli k sebe dostať,“ s úsmevom rozpráva Jennifer Lawrence, predstaviteľka Aurory.

„Časť filmu, kedy sme si užívali na palube spoločnosť jeden druhého, bolo jednoduché hrať. Horšie to bolo so simuláciou sexu na vesmírnej lodi,“ dopĺňa Chris Pratt.

Vedľajšie postavy


Okrem hlavných hrdinov sa vo filme predstavia aj Michael Sheen (ako robotický časník Artur), Laurence Fishburne (ako Gus Mancuso), Andy Garcia (ako kapitán Norris), Vince Foster (ako výkonný riaditeľ) či Kara Flowers (vedúca komunikačného oddelenia).

Detaily filmu Pasažieri (2016)


Žáner: Akčný, Dobrodružný, Dráma, Sci-fi
Režisér: Morten Tyldum
Scénar: Jon Spaihts
Premiéra celosvetovo: 21.12.2016
Premiéra na Slovensku: 5.1.2017
Trvanie filmu: 116 minút
Štúdio: Columbia Pictures

Komentáre k filmu


Prvá polka filmu Pasažieri super, druhá trochu nuda. Hudba ma však veľmi rušila, bolo to ako kreslenie kriedou po tabuli.

Od začiatku som tušil, že to bude taká „capina“, ale treba povedať, že zábavná a väčšinu filmu som sa bavil. No čím bližšie bol koniec, tým hlúpejšie to začínalo byť – zbytočne prehnané a zbytočne prekomplikované. Menej je niekedy viac. Raz to bolo zábavné, potom zase úplne vážne. Jednoducho nudnejšie romantické sci-fi. Dovolím si povedať aj niečo k hereckému výkonu Jennifer Lawrence – rola jej moc nesadla, no spolu s Chrisom Prattom tvorili pekný pár. Celkovo však zmiešané pocity.

Vesmírna loď má namierené k cieľu a to kolonizovať novú krajinu. Pri nečakanej poruche na lodi sa pokazia systémy a jeden z pasažierov (Chriss Pratt) sa prebudí v čase, keď do cieľa zostáva ešte neuveriteľných 90 rokov. Od začiatku je to vizuálne lahoda pre oči, samotná loď a nápady okolo vesmírnej lodi sú zvládnuté na výbornú do detailu. O to viac mrzí, že potenciál na kultové sci-fi zostal nevyužitý. Vo výsledku je zápletka príliš predvídateľná, bez akýchkoľvek zvratov a celkom ma mrzí, že práve scenár je kameňom úrazu. Film sa mal uberal drámou medzi postavami, traumami, depresiami zo situácie po celý film a s väčším dôrazom. Možno niečo na spôsob The Moon. Celé by to pôsobilo zaujímavejšie, než záver, ktorý kladie dôraz na rutinné a nijako dych berúcu akciu. Stále sa vo filme Pasažieri  jedná o výbornú sci-fi, ale keď som odchádzal z projekcie, stále som si hovoril, aká škoda …

Vizuálne pôsobivá romantická sci-fi. Vhodné do kina aj pre vašu partnerku, ktorá sci-fi a vesmírne veci nemusí. Myslím, že bude nadšená, každý si tam nájde to svoje. Len tej akcie a napätia tam mohlo byť trochu viac, napriek tomu snímku nenudia ani trochu. Konečne po dlhej dobe kvalitné sci-fi a nie stále dookola hlúpe Star Wars a pod .. Nuda sa nakoniec nekoná.

Vedľa podobne zameraných filmov posledných rokov pôsobí film Pasažieri žiaľ len priemerne. A vôbec nevadí, že prím tu hrá skôr romance než samotné sci-fi. Ako Jennifer Lawrence, tak Chris Pratt sú sympatickí a dohromady tvoria pomerne originálnu a peknú dvojku. Lenže na miestach, kde sa mohlo ísť viac do hĺbky, sa namiesto toho vynorí už známe (a tým pádom dosť očakávané) zvraty, čomu bohužiaľ škodí aj rad keď nie nelogických, tak aspoň dosť nepravdepodobných situácií.

S manželkou sme chceli ísť dlhší čas konečne zase do kina. Nakoniec to vyšlo na film Pasažieri. Musím podotknúť, že manželka nie je tak na sci-fi, ako ja. Po konci filmu len sedela v kresle, pozerala na titulky a vôbec nehovorila. A to je ten správny pocit po filme. Tak ju to dostalo a to vôbec nie je na sci-fi. Ja už čakal dlhší čas na film, ktorý bude z vizuálnej stránky perfektné, bude mať zaujímavý dej, trochu tých emócií a nejaké akcie. Bol som jednoducho v rozpoložení, že presne toto som potreboval. Možno inokedy by to bolo za menej, ale jednoducho na rande s babou, keď ste na sci-fi, najlepšia voľba.

Film Passengers rovná sa – Solídne námet, ale zlý scenár a slabá réžia čoho výsledkom je absencia napätia, náboju aj prekvapenia. Prepracovaný a nadštandardné audiovizuál je možná zároveň prekážkou pre lepšie celkové vyznenie filmu, pretože odvádza divácku pozornosť od deja a hereckých výkonov. Film Pasažieri teda končí u mňa v šuflíku priemerných filmov. Podobný námet bol v minulosti už lepšie spracovaný vo filmoch Stroskotanec či 127 hodín, prípadne – v rámci rovnakého žánru – Pandorum či Gravitácia.

Location

CINEMAX, a. s.
CINEMAX ŽILINA - Prielohy 979
010 07 Žilina
Slovensko

Date and Time

Start Date:

Location

CINEMAX, a. s.
OC ATRIUM OPTIMA - Moldavská cesta 32
040 11 Košice
Slovensko

Date and Time

Start Date:

Location

CINEMAX, a. s.
Nákupné centrum BORY MALL - Lamač 6780
841 03 Bratislava
Slovensko

Date and Time

Start Date:

 

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Cinema od Thomas Berg je licencovaný pod CC BY-SA 2.0

[Tento článok Vám zaberie 3 minút čítania a 6 nových informácií]  ala to byť dlhá a pokojná cesta vesmírom až k novému domovu. 5 000 spiacich pasažierov na vesmírnej lodi Avalon nemá ani potuchy o čase a majú sa zobudiť až v ich novom domove, po ceste dlhej 120 rokov. To by sa však nemohla vyskytnúť žiadna porucha na palube vesmírnej lodi. Následkom poruchy sú prebudení dvaja pasažieri, Jim a Aurora, no o 90 rokov skôr. Aj o tom je novinka v kinách Pasažieri (Passengers). V hlavnej úlohe si spolu zahrali Chris Pratt a Jennifer Lawrence, medzi ktorými pri hľadaní…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.1 ( 4 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Kino

Jason Bourne (2016) opäť s Mattom Damonom vás nesklame

Matt Damon je späť v úlohe, ktorá mu svedčí snáď najviac. Tím okolo režiséra Paul Greengrass pripravila na leto ďalšiu časť zo ságy o agentovi Jasonovi Bournovi ..