Domov >> Ako s .. >> Čo je dobré na opicu? 🙁 11+ tipov ako sa zbaviť opice

Čo je dobré na opicu? 🙁 11+ tipov ako sa zbaviť opice

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 6 nových informácií]

 Asi každý z nás pozná stavy, kedy to prehnal s alkoholom. Ľútosť, ktorú pociťujeme na druhý deň, nám to už nevráti. Ale ako sa zbaviť opice čo najskôr? Existujú nejaké zaručené rady? Čo je najlepšie na opicu? V predchádzajúcom článku sme radili, ako predísť opici pred oslavou respektíve počas. Ale čo teda, keď je už neskoro? My vám prinášame súhrn tých najlepších rád a receptov, ako sa zbaviť opice.

1. Siahnite po aspirine alebo ibuprofene

lieky

Lieky požívajte len v najnevyhnutnejších prípadoch

Účinok aspirinu resp. ibuprofenu dosahuje vrchol približne 4 hodiny po užítí. To znamená, že užitím aspirinu ešte pred tým, ako si ľahnete do postele, sa môžete zbaviť opice hneď ráno, kedy opica útočí tým najnepríjemnejším spôsobom.

–          No pozor! Alkohol narúša proces spracovania acetaminofénu, čo môže v konečnom dôsledku spôsobiť zápal pečene a nakoniec aj trvalé poškodenie pečene. Preto lieky užívať len v tých najnevyhnutnejších prípadoch.

2. Pite dostatok vody a športových nápojov

Docielite tým zmiernenie symptónu dehydratácie, ktorá  ide ruka v ruke s opicou. Proces rozkladu alkoholu produkuje kyselinu mliečnu a iné chemické látky, ktoré narúšajú produkciu glukózy a elektrolytov. A práve preto sú športové nápoje veľmi účinné po opici.

–          No pozor! Pitiu kofeínových nápojov sa vyvarujte. Tie naopak dehydratujú telo.

3. Jedzte hrianky

hrianka

Hrianky sú účinné na prečistenie nečistôt

Uhlík pripálenej hrianky pomáha k prečisteniu nečistôt.

4. Jedzte jedlá bez chuti ako chlieb či hrianky

Veľa ľudí si myslí, že je to práve kvôli absorpcii alkoholu. No nie je to tak. Alkohol bráni telu udržovať si normálnu hladinu cukru v krvi. Nízka hladina cukru v krvi spôsobuje únavu a slabosť.  A práve chlieb alebo hrianky podporujú obnoviť hladinu cukru v krvi.

5. Teplý slepačí vývar na vyrovnanie hladiny draslíka a soli

Draslík je potrebný na obnovu nervového a svalového systému. Banán, avokádo, zemiakové čipsy či pohár pomarančového džúsu, to všetko napomáha k obnoveniu draslíka v tele.

6. Fruktóza na spálenie alkoholu

Jedzte alebo pite nápoje s vyšším obsahom fruktózy. Ide najmä o ovocie a ovocné šťavy, ktoré vám môžu pomôcť. Štúdia z roku 1976 však hovorí o tom, že fruktóza nemusí mať priaznivý vplyv na samotnú opicu.

7. Urobte si slaninový sendvič

Kým chlieb obnovuje hladinu cukru v krvi, proteíny v slanine napomáhajú rozkladať aminokyseliny na doplnenie neuroprenášačov v mozgu, ktoré boli poškodené účinkami alkoholu.

8. Buďte šťastný

Štúdia Britského medicínskeho žurnálu z roku 1997 došla k záverom, že psychické rozloženie človeka má ďaleko väčší vplyv na opicu, ako počet vypitých pohárikov. Byť negatívne naladený, nahnevaný a nervózny posledných 12 mesiacov spôsobuje ďaleko väčšiu opicu.

9. Žuvajte zázvor

Skúste požúvať malé kúsky zázvoru. Zázvor pôsobí ako úľava od opice. Alternatívnou metódou, ako využiť zázvor, je nakrájať a uvariť 10 až 12 kúskov čerstvého zázvoru vo vode, pridať pomarančový džús, polku citrónu a med. Takto pripravený koncentrát vám poskytne rýchlu úľavu po prebdenej noci.

10. Jedzte vajcia

vajcia

Vajcia pomáhajú brániť účinkom acetaldehydu

Vajcia obsahujú aminokyselinu zvanú cysteín, ktorá pomáha brániť účinkom acetaldehydu. Acetaldehyd je vo všeobecnosti považovaný za najhoršieho spúšťača opice.

11. Spánok

Spánok je tá najzmysluplnejšia liečba opice, keďže len v spánku sa dokáže telo dostať do REM (Rapid eye Movement) fázy spánku, ktorá poskytuje mozgu úplne obnovenie činnosti.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

thirsty od Alfonso Pierantonio je licencovaný pod CC BY-SA 2.0 /pridaná vrstva na originál, pill od Stock Catalog je licencovaný pod CC BY 2.0, Toast ‘n’ Jelly od Steve Snodgrass je licencovaný pod CC BY 2.0, Eggs od Jennifer C. je licencovaný pod CC BY 2.0

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 6 nových informácií]  si každý z nás pozná stavy, kedy to prehnal s alkoholom. Ľútosť, ktorú pociťujeme na druhý deň, nám to už nevráti. Ale ako sa zbaviť opice čo najskôr? Existujú nejaké zaručené rady? Čo je najlepšie na opicu? V predchádzajúcom článku sme radili, ako predísť opici pred oslavou respektíve počas. Ale čo teda, keď je už neskoro? My vám prinášame súhrn tých najlepších rád a receptov, ako sa zbaviť opice. 1. Siahnite po aspirine alebo ibuprofene Účinok aspirinu resp. ibuprofenu dosahuje vrchol približne 4…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 3 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Polievka z pečenej tekvice

Polievka z pečenej tekvice so zelerom ⭐️ Recept

Naša tekvicová polievka je nielen chutná, ale aj veľmi zdravá a výživná. Obľúbia si ju aj vaši najmenší, tým si môžete byť istí. Hoci jej príprava