Domov >> Ako s .. >> Ako vytvoriť stĺpcový graf s pozadím obrázka

Ako vytvoriť stĺpcový graf s pozadím obrázka

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 6 nových informácií]

 Užívateľ Matúš sa nám ozval s problémom, ktorý sa mu pokúsime čo najjednoduchšie vysvetliť. Ide o stĺpcové grafy v exceli a ich grafické prevedenie.

Excel rady: Ako vytvoriť stĺpcový graf s pozadím obrázka

Dobrý deň, potreboval by som pomôcť s grafmi. V záverečnej práci potrebujem použiť stĺpcové grafy s tým, že by som ich chcel vylepšiť pozadím obrázka. Dá sa to urobiť v exceli?

Sú 3 spôsoby, ako sa to dá uskutočniť. Všetky si ukážeme na príkladoch.

V každom stĺpci ten istý obrázok

V prípade, ak chceme vyplniť každý stĺpec rovnakým pozadím resp. obrázkom, stačí ísť len do “Nástroje pre grafy” po kliknutí na upravovaný graf  a v karte “Rozloženie” si vyberieme možnosť “Rady Rozpočet”, formátovať výber. Samozrejme vo vašom prípade sa rad nemusí volať “rozpočet”. Len v našom príklade sme si ho tak pomenovali.

Nástroje pre grafy - Excel návodAko vytvoriť stĺpcový graf s pozadím obrázka | návod

V nastavení formátovania v možnosti “Vyplniť” vyberieme možnosť “Výber obrázka alebo textúry” a tam si už len vyberieme obrázok, ktorý chceme nastaviť na každý stĺpec.

Ako vytvoriť stĺpcový graf s pozadím obrázka | návod

Vo všetkých stĺpcoch v grafe jeden obrázok

Pre tento prípad sme si vytvorili stĺpec C, kde sa nachádzajú dopočítané hodnoty do nami zvolenej hodnoty 1 400.

V prvom kroku si opäť v nástrojoch pre grafy, v karte rozloženie vyberieme možnosť “Zobrazovaná oblasť” a formátujeme. V možnosti “Výplň obrázka alebo textúry” si zvolíme náš obrázok.

Potom takým istým spôsobom formátujeme “Rady Rozpočet”, kedy tento rad nedáme vyplniť, čiže zvolíme možnosť “Bez výplne”.

Na záver formátuje už len “Rad Dopočítané”, ktorý dáme vyplniť farbou bielou.

Ako vytvoriť stĺpcový graf s pozadím obrázka, 2. spôsob | návod

Obrázok ako pozadie za stĺpcami v grafe

V poslednom type grafu si opäť v nástrojoch pre grafy, v karte rozloženie vyberieme možnosť “Zobrazovaná oblasť” a dáme formátovať. V možnosti “Výplň obrázka alebo textúry” si zvolíme náš obrázok, ktorý bude nastavený ako pozadie stĺpcov v grafe.

Ako vytvoriť stĺpcový graf s pozadím obrázka, 3. spôsob | návod

Príklady všetkých troch spôsobov si môžete stiahnúť v excel súbore.

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 6 nových informácií]  žívateľ Matúš sa nám ozval s problémom, ktorý sa mu pokúsime čo najjednoduchšie vysvetliť. Ide o stĺpcové grafy v exceli a ich grafické prevedenie. Dobrý deň, potreboval by som pomôcť s grafmi. V záverečnej práci potrebujem použiť stĺpcové grafy s tým, že by som ich chcel vylepšiť pozadím obrázka. Dá sa to urobiť v exceli? Sú 3 spôsoby, ako sa to dá uskutočniť. Všetky si ukážeme na príkladoch. V každom stĺpci ten istý obrázok V prípade, ak chceme vyplniť každý stĺpec rovnakým pozadím resp. obrázkom, stačí ísť len do "Nástroje pre grafy" po kliknutí na upravovaný graf  a v karte "Rozloženie"…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Vážený priemer v Exceli

Vážený priemer Excel

Vážený priemer je jedným z druhov matematických priemerov. Využíva sa pri vyhodnocovaní údajov, ktoré obyčajne nesú rozličnú váhu. Vážený priemer možno počítať manuálne.