Domov >> Inšpirácie >> Bez poriadneho spánku to nejde, potvrdzujú českí olympionici

Bez poriadneho spánku to nejde, potvrdzujú českí olympionici

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 5 nových informácií]

 Byť vrcholovým športovcom nie je len tak. Okrem tréningu človek potrebuje premyslený jedálniček a bez debát aj kvalitný spánok. Práve ten sa ale stal kameňom úrazu na tohtoročnej olympiáde v Riu – s Čechmi nakoniec museli na olympiádu odletieť aj nové matrace.

Na predvoj na čele so šéfom Českého olympijského výboru čakalo pred olympiádou v Riu prekvapenie. Na posteliach boli totiž pripravené tenké molitanové matrace, ktoré v žiadnom prípade nezodpovedali požiadavkám športovcov.

Pre 106 českých pretekárov sa preto urýchlene pripravovali špeciálne zdravotné matrace na mieru. Sú na nich dokonca napísané mená konkrétnych športovcov a olympionici ich mohli testovať už doma.

Nový matrac zlepší spánok. Ktorý ale vybrať?


S rozlámaným telom ale človek ráno vstávať nechce, aj keď nie je členom olympijskej výpravy. Zamerajte sa preto tiež na matrac – pri jeho výbere je dôležité zohľadniť typ postavy, fyzickú aktivitu aj zdravotné ťažkosti a dispozície A viete, aký matrac sa hodí napríklad pre alergikov?

Každý od svojho matraca čaká niečo iné. Napríklad ľudia trpiaci na nočné potenie ocenia matrac so studenou penou, ktorú nájdu napríklad v latexových matracoch Tropico. Studená pena odvedie všetko zbytočné vlhko z postele preč, takže sa nemusia báť ani nepríjemných plesní.

Zdravotné matrace sa zvyčajne používajú v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach pre dlhodobo chorých pacientov. Tieto matrace totiž chránia pred preležaninami správnym rozložením váhy človeka a zaisťujú potrebnú oporu pre celé telo.

Najlepšia rada: proste sa v obchode natiahnite


Je lepší latexový alebo zdravotný matrac Tropico? Od počítača to nezistíte. Určite vám ale poradia v špecializovanom obchode, kde odborní predajcovia odporučia ideálny matrac a ponúknu vám ho na vyskúšanie. A určite sa za radou a skúšaním nebudete musieť vydávať cez pol republiky.

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 5 nových informácií]  yť vrcholovým športovcom nie je len tak. Okrem tréningu človek potrebuje premyslený jedálniček a bez debát aj kvalitný spánok. Práve ten sa ale stal kameňom úrazu na tohtoročnej olympiáde v Riu - s Čechmi nakoniec museli na olympiádu odletieť aj nové matrace. Na predvoj na čele so šéfom Českého olympijského výboru čakalo pred olympiádou v Riu prekvapenie. Na posteliach boli totiž pripravené tenké molitanové matrace, ktoré v žiadnom prípade nezodpovedali požiadavkám športovcov. Pre 106 českých pretekárov sa preto urýchlene pripravovali špeciálne zdravotné matrace na mieru. Sú na nich dokonca…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 2 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Bazový sirup až do zimy! Jednoduchý recept v 15 krokoch

Domáci bazový sirup je omnoho jednoduchší, ako si mnohí myslia. Stačí si len vyhradiť pár hodín času na prípravu a zásoby na zimu sú pripravené pre celú ..