Domov >> Inšpirácie >> Najväčšie panoramatické fotografie na svete

Najväčšie panoramatické fotografie na svete

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 5 nových informácií]

 Pamätáte sa ešte na obdobie, kedy sme sa uspokojili aj s fotografiou veľkosti 30 kb? Mnoho z nás vtedy ani len neuvažovalo nad tým, že niekedy nám to nebude stačiť ani ako fotka do mobilu. Dnes s rozvojom fotografickej techniky potrebujeme čoraz väčší úložný priestor, no zaujímalo vás vôbec niekedy, aká veľká je tá najväčšia fotografia na svete? Prinášame vám prehľad tých najväčších panoramatických fotografií na svete v vzostupnom poradí. Po kliknutí na konkrétnu fotografiu si ju môžete priblížiť až do najväčšieho detailu.

Prehľad najväčších gigapixelových panoramatických fotografií

GigaPan je spoločný projekt medzi NASA, Univerzitou Carnegie Mellon a spoločnosťou Google. Tento projekt uľahčuje výrobu týchto veľkých gigapixelových fotografií. Vďaka tomuto projektu dokážeme pristáť na Marse, voľne sa poprechádzať po vesmíre, vychutnať si nočnú atmosféru San Francisca v októbri. Pre tých, ktorým sa ešte nepodarilo navštíviť najkrajšie mesto Európy a jeho Eiffelovu vežu, nemusíte zúfať. Zblízka si ju môžete preštudovať za pomoci ďalšej panoramatickej fotografie. A čo tak inaugurácia amerického prezidenta Baracka Obamu? Chcete presne zistiť, kto sa jej zúčastnil a kto ju prespal? Stačí si len správne priblížiť.

A čo možno nočný zápas americkej basketbalovej NBA? Zaujímalo by vás, čo diváci presne robia, alebo ako sa stravujú a či vôbec fandia? Aj toto sa dá vyčítať z gigapixelovej panoramatickej fotografie. Veľmi pekná je aj fotka Dubaja, no kvalita samotnej fotografie je poznačená rozfúkaným pieskom v ovzduší.

Najväčšia panoramatická fotografia

No aká veľká je teda tá najväčšia? Najväčšiu panoramatickú fotografiu sa podarilo zhotoviť autorovi Danielovi Richterovi pri fotení parnej lokomotívy. Táto panoramatická fotografia sa skladá z 1 000 gigapixelov, čiže hovoríme o terapixelovej fotografii.

Technológia zhotovenia gigapixelových panoramatických fotografií

No už ste sa niekedy zamýšľali, ako sa zhotovujú všetky tie gigapixelové panoramatické fotografie krajín, miest či dokonca vesmíru? Nasledujúce informačné video vám poodhalí technológiu a metódu, ktorá sa ukrýva za zhotovením gigapixelových fotografií s tak vysokým rozlíšením.

Viac fotiek na https://digitalsynopsis.com/inspiration/gigapixel-panorama-photography/

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 5 nových informácií]  amätáte sa ešte na obdobie, kedy sme sa uspokojili aj s fotografiou veľkosti 30 kb? Mnoho z nás vtedy ani len neuvažovalo nad tým, že niekedy nám to nebude stačiť ani ako fotka do mobilu. Dnes s rozvojom fotografickej techniky potrebujeme čoraz väčší úložný priestor, no zaujímalo vás vôbec niekedy, aká veľká je tá najväčšia fotografia na svete? Prinášame vám prehľad tých najväčších panoramatických fotografií na svete v vzostupnom poradí. Po kliknutí na konkrétnu fotografiu si ju môžete priblížiť až do najväčšieho detailu. Prehľad najväčších gigapixelových panoramatických fotografií GigaPan…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Jeden komentár

  1. Super, krásne kúsky 🙂

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Bazový sirup až do zimy! Jednoduchý recept v 15 krokoch

Domáci bazový sirup je omnoho jednoduchší, ako si mnohí myslia. Stačí si len vyhradiť pár hodín času na prípravu a zásoby na zimu sú pripravené pre celú ..