Domov >> Šport >> Sagan zostane v Bora-Hansgrohe do roku 2021

Sagan zostane v Bora-Hansgrohe do roku 2021

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 3 nové informácie]

Nemecký tím Bora-Hansgrohe si už teraz zabezpečuje, že aktuálny svetový šampión bude jeho súčasťou aj naďalej. Najúspešnejší slovenský cyklista, Peter Sagan, predĺžil kontrakt so svojím aktuálnym klubom s tým, že ich spolupráca bude trvať minimálne dva ďalšie roky navyše, teda aspoň do konca roka 2021.

O kontrakte budú informovali v piatok


O predĺžení kontraktu oficiálne informovali aj samotní aktéri – Peter Sagan a tímový manažér Ralph Denk. Stalo sa tak na piatkovej tlačovej konferencii slovenského jazdca na UCI Road World Championship. Tá predchádzala nedeľným majstrovstvám sveta v Innsbrucku, kde mali Petrovi priaznivci možnosť podávať stávky na cyklistiku. Saganov aktuálny kontrakt končí po sezóne 2019, ale Denk už teraz podstúpil kroky k tomu, aby sa vyhol akýmkoľvek špekuláciám o Saganovom prestupe a aby zabezpečil, že si nášho pretekára udržia v tíme aj naďalej. Aj hlavní sponzori, výrobca nadčasových digestorov Bora a producent spŕch a kohútikov Hansgrohe, plánujú Denkov tím podržať minimálne do roku 2021.

Obe spoločnosti totiž zaznamenali signifikantný vzrast záujmu verejnosti o ich produkty a o ich značky, a to len na základe ich angažovaniu sa v profesionálnej cyklistike.

Peter Sagan - Bora Hansgrohe

Peter Sagan na časovke v tíme Bora Hansgrohe

Najlepšie platený cyklista


Vo všeobecnosti je Sagan považovaný za najlepšie plateného jazdca v pelotóne. Podľa dostupných informácií si totiž na účet pripíše niečo medzi štyrmi až šiestimi miliónmi eur za sezónu. Po tom, ako získal tri svetové tituly po sebe, šesť zelených dresov v bodovacej súťaži na Tour de France a víťazstvo na Paris-Roubaix, by však jeho zárobok mohol ešte vzrásť. Denk sa vyjadril, že tím aj sponzori si Petra chcú nechať najmä kvôli tomu, že jeho osobnosť zasahuje oveľa ďalej ako len do sveta cyklistiky. Podľa jeho slov ani pre nich ani pre Sagana nie sú peniaze tým najdôležitejším aspektom, ktorý sa bude pri eventuálnej novej zmluve preberať.

Aj do tímu pribudnú nové tváre


Sagan vstúpil do tímu Bora-Hansgrohe na začiatku sezóny 2017 po tom, ako jazdil pre Liquigas, Cannondale a Tinkoff. Zvolil si však pripojenie sa do nemeckého tímu a uprednostnil ho pred väčšími a stabilnejšími tímami. V roku 2018 sa klub posilnil o Taliana Daniela Ossa, ktorý sa stal kľúčovým elementom v Saganovej partii. Po Petrovom boku súťažia tiež Marcus Burghardt, Maciej Bodnar a Saganov brat Juraj. Bora-Hansgrohe už tiež oznámila príchod Saganovho blízkeho priateľa a jazdca v Classics, Oscara Gattoa; talentovaného mladého nemeckého jazdca Maximiliana Schachmanna z Quick-Step Floors a Jempyho Druckera z tímu BMC.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Peter Sagan od Ray Rogers je licencovaný pod CC BY-SA 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Tour de France dresy

Bodovanie a dresy na Tour de France

Pri sledovaní TdF nejednému z nás napadne otázka, ako sa hodnotia individuálne súťaže cyklistov a za čo presne dostávajú jazdci body a následne žlté, zelené, bodkované či biele dresy pre ...