Domov >> Inšpirácie >> Viedeň a jej turistické pamiatky, vianočné trhy

Viedeň a jej turistické pamiatky, vianočné trhy

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 6 nových informácií]

 Viedeň sa zaraďuje medzi najatraktívnejšie európske mestá s bohatou ponukou turistických pamiatok a s obrovskými príležitosťami nielen pre rodiny, ale i samostatných jednotlivcov. K vysokej kvalite života pre miestnych obyvateľov i turistov vo veľkej miere prispieva prosperujúca ekonomika, stabilný politický systém či krásna príroda a kultúrna rozmanitosť. Popredné miesta v európskych i medzinárodných rebríčkoch obsadila i vďaka bohatej histórii, vysokej úrovni lekárskeho a vzdelávacieho systému a tiež napomohla i skvelá dostupnosť bývania. Oceňovanými a lákavými faktormi sa stali pocit bezpečia a nádherné prostredie Álp. Nezabudnuteľné sú aj magické vianočné trhy vo Viedni.

Turistické pamiatky vo Viedni

Rakúska metropola ponúka nespočetné množstvo historických a kultúrnych pamiatok. My vám poskytneme prehľad tých najobľúbenejších a najnavštevovanejších, ktoré by ste za žiadnych okolností nemali vynechať:

Palác Schönbrunn

  • jeden z najpôsobivejších európskych barokových palácov
  • Ide o najznámejšie letné sídlo Rakúska. V paláci sa nachádza 1 441 izieb a od roku 1950 je najdôležitejšou turistickou atrakciou krajiny.

Schönbrunnská Zoo

  • najstaršia existujúca Zoo na svete založená v roku 1752. Nachádza sa v areáli barokového paláca Schönbrunn. Ročne ju navštívi cez 2 000 000 návštevníkov.

Katedrála Sv. Štefana

  • symbol Viedne
  • najdôležitejšia katedrála vo Viedni. Pre svoju veľkosť ju nie je nikdy problém nájsť. Nachádza sa na Stephansplatz a stojí na zrúcaninách dvoch starších kostolov.

Cisársky palác Hofburg

  • Časť tohto prekrásneho paláca dnes slúži ako sídlo rakúskeho prezidenta

Múzeum technológie

  • Najznámejšie múzeum vo Viedni. Založené bolo v roku 1908.

Zábavný park Prater

  • Ide o obrovský verejný park s množstvom zábavných atrakcií, kolotočov ako aj známeho veľkého kolesa Wiener Riesenrad.   Koleso o priemere 56 metrov pozostáva z 15-tich kabín, z ktorých si niektoré možno prenajať aj na romantickú večeru. Klasický lístok stojí pre dospelého 8,5 EUR.

Koncerty vo Viedni

Rakúska metropola patrí bezpochyby medzi najznámejšie zastávky tých najznámejších svetových umelcov a spevákov. Odohrávajú sa tu koncerty tých najväčších hviezd svetového formátu. Green day, Katy Perry či britského pop kráľa Robbieho Williamsa v roku 2013. Práve vtedy sa zišlo vyše 60 000 viedenčanov na otvorenej scéne pozrieť si nezabudnuteľné vystúpenie.

Vianočné trhy vo Viedni

Asi najznámejšie vianočné trhy v okolí ako aj v celej Európe. Vianočné trhy vo Viedni patria medzi najnavštevovanejšie európske a nie je sa prečo čudovať. Vianočné trhy sa nachádzajú na viacerých miestach mesta. Najznámejšie a najväčšie trhy sa konajú pred radnicou mesta Rathaus.

Ďalšie vianočné trhy sa konajú, v záhradách zámku Belvedere, pred kostolom Karlskirche či magická atmosféra pred zámkom Schönbrunn.

Čo sa týka cestovania za viedenskými vianočnými trhmi, bezpochyby najlacnejšou alternatívou je vlakom z Bratislavy aj so spiatočným lístkom. Ak chcete navštíviť viac pamiatok, potom odporúčame dokúpiť si na železničnej stanici aj 24 hodinový lístok na metro. Je to pohodlnejšie, lacnejšie a stihnete obehnúť ďaleko viac pamiatok resp. vianočných trhov než by ste mali kráčať pešo.

Cena chutného vianočného punču alebo akéhokoľvek iného vianočného nápoja, sa pohybuje na úrovni 4 €. Záloha za hrnček stojí 3 €. Ak si však hrnček chcete nechať na pamiatku, tak ho vrátiť nemusíte, zaplatili ste už zálohu.

Viedeň a Slováci

Viedeň sa stáva čoraz viac lákavou i pre mnohých Slovákov, ktorý si ju vybrali buď ako miesto pre život, alebo len ako skvelý typ na výlet. Hoci nás však od rakúskej metropoly delí len niekoľko kilometrov, životná úroveň sa pohybuje v celkom iných medziach. Možno aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý si mnohí mladí Slováci nemôžu dovoliť takýto životný štandard a rozhodnú sa pre inú alternatívu, denne cestovať za prácou.

Bratislava a Viedeň

Aby sme však nezostali Bratislave nič dlžný, je potrebné skonštatovať, že za posledné roky tvrdo pracuje na zlepšení infraštruktúry, služieb, príležitosti pre vzdelávanie i prácu a v neposlednom rade sa rozrástla o veľký počet nových bytových komplexov, čo už doteraz ocenilo množstvo mladých párov. Pre porovnanie, byty na predaj v Bratislave sú porovnateľné s bytmi vo Viedni. No samozrejme ani na Slovensku nie je byt ako byt, ponuka pre byty Bratislava sa nedá porovnať s ponukou bytov napríklad v Prešove.

Galéria Viedne

viedeň

Viedenský Práter patrí medzi najobľúbenejšie zábavné parky v Európe

viedeň schonbrunn

Zámok Schönbrunn vo Viedni je bývalé letné sídlo Habsburgovcov

Robbie Williams - @ Krieau, Vienna, AT

Robbie Williams – @ Krieau, Vienna, AT

Robbie Williams - @ Krieau, Vienna, AT

Robbie Williams – @ Krieau, Vienna, AT_2

Robbie Williams - @ Krieau, Vienna, AT publikum

Robbie Williams – @ Krieau, Vienna, AT_3

Robbie Williams - @ Krieau, Vienna, AT

Robbie Williams – @ Krieau, Vienna, AT_4

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

 

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 6 nových informácií]  iedeň sa zaraďuje medzi najatraktívnejšie európske mestá s bohatou ponukou turistických pamiatok a s obrovskými príležitosťami nielen pre rodiny, ale i samostatných jednotlivcov. K vysokej kvalite života pre miestnych obyvateľov i turistov vo veľkej miere prispieva prosperujúca ekonomika, stabilný politický systém či krásna príroda a kultúrna rozmanitosť. Popredné miesta v európskych i medzinárodných rebríčkoch obsadila i vďaka bohatej histórii, vysokej úrovni lekárskeho a vzdelávacieho systému a tiež napomohla i skvelá dostupnosť bývania. Oceňovanými a lákavými faktormi sa stali pocit bezpečia a nádherné prostredie Álp. Nezabudnuteľné sú aj magické vianočné trhy vo Viedni. Turistické pamiatky vo Viedni Rakúska metropola ponúka nespočetné množstvo historických…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Jeden komentár

  1. Viedeň je moja srdcovka. Vždy sa tam rád vraciam!

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Bazový sirup až do zimy! Jednoduchý recept v 15 krokoch

Domáci bazový sirup je omnoho jednoduchší, ako si mnohí myslia. Stačí si len vyhradiť pár hodín času na prípravu a zásoby na zimu sú pripravené pre celú ..