Domov >> Zdravý štýl >> Škorica sa oplatí! Jej účinky pomôžu pri chudnutí či tehotenstve

Škorica sa oplatí! Jej účinky pomôžu pri chudnutí či tehotenstve

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 5 nových informácií]

 Aj vám sa vôňa škorice spája s vianočným obdobím? Nie každý vie, že škorica je vlastne vnútorná vrstva kôry stromu, ktorý je príbuzný s vavrínom, v „kuchynskej“ reči známym ako bobkový list. Tieto sladké drevené paličky boli svojou prenikavou vôňou a chuťou obľúbené už v starovekej Číne, kde škoricu vyvažovali zlatom. V Egypte ju používali pri balzamovaní, a keď ju benátski kupci doviezli do Európy, stala sa populárnou podobne ako čierne korenie.

Je škorica vhodná pre zdravie?


Škorica podporuje trávenie, chuť do jedla, zabraňuje nadúvaniu a pôsobí proti hnačke. Tak ako výrazný zázvor pomáha prekonávať tehotenské nevoľnosti. Môžete ju prisypať do čaju pri horúčke, čím urýchli vaše uzdravenie. Kloktanie škoricovej vody vám zas vylieči zapálené ďasná.

Badián, klinčeky a škorica – bez týchto exotických korenín si nevieme tradičné medovníky ani predstaviť.

Nielen v Oriente, ale aj u nás sa využíva na navodenie atmosféry, preto sa s obľubou pridáva do vonných olejov a sviečok. Zámer je jasný – má upokojiť myseľ a dušu, lebo harmonizuje celé telo a stimuluje krvný obeh. Znižuje poruchy dýchania, urýchľuje zotavenie po chorobe a v starobe podporuje čulosť človeka. V mastiach sa používa pre svoje dezinfekčné účinky.

Účinky škorice zosilníte, ak si ju pred použitím čerstvo nameliete na kávovom mlynčeku. V kombinácii škorice s medom získate veľmi účinný liek na mnoho chorôb.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Cinnamon od Raj Stevenson je licencovaný pod CC BY-SA 2.0 /pridaná vrstva na originál

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 5 nových informácií]  j vám sa vôňa škorice spája s vianočným obdobím? Nie každý vie, že škorica je vlastne vnútorná vrstva kôry stromu, ktorý je príbuzný s vavrínom, v „kuchynskej“ reči známym ako bobkový list. Tieto sladké drevené paličky boli svojou prenikavou vôňou a chuťou obľúbené už v starovekej Číne, kde škoricu vyvažovali zlatom. V Egypte ju používali pri balzamovaní, a keď ju benátski kupci doviezli do Európy, stala sa populárnou podobne ako čierne korenie. Je škorica vhodná pre zdravie? Škorica podporuje trávenie, chuť do jedla, zabraňuje nadúvaniu a pôsobí proti hnačke. Tak…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 3 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Polievka z pečenej tekvice

Polievka z pečenej tekvice so zelerom ⭐️ Recept

Naša tekvicová polievka je nielen chutná, ale aj veľmi zdravá a výživná. Obľúbia si ju aj vaši najmenší, tým si môžete byť istí. Hoci jej príprava