Domov >> Zaujímavosti >> Žiaden strach! Aj živočíchy majú prízračné oči!

Žiaden strach! Aj živočíchy majú prízračné oči!

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty pozerania a 7 nových informácií]

 Nasledujúce fotografie, ktoré sa chystáte prezerať môžu pôsobiť znepokojujúco až hororovo. Fotografovi Suren Manvelyan sa podarilo zachytiť jedny z najdokonalejších fotografíí očí živočíchov z poriadnej blízky. Predstavujúc si tieto oči živočíchov, ako na vás pozerajú v noci spoza rohu môže spôsobiť aj niekoľko bezsenných nocí.

Tieto detaily očí zachytávajú neuveriteľnú rozmanitosť štruktúry očí jednotlivých živočíchov. Niektoré z nich vyzerajú mimoriadne zvláštne. Pozrite sa napríklad do očí lamy. Začnete premýšľať nad tým, z akého dôvodu sa v jej očiach nachádzajú akoby malé záclonky.

Ak ste ešte zvedavejší, môžete študovať  fotografie Surena ešte hlbšie a zblízka porovnať štruktúru ľudského oka s týmito fascinujúcimi fotografiami očí živočíchov.

Takže nabudúce, keď stretnete na ulici psa alebo mačku, ako vám hľadia do očí, zastavte sa a spomeňte si, akú fascinujúcu štruktúru očí majú.

Viac fotiek na https://twistedsifter.com/2013/03/animal-eye-macro-close-ups-suren-manvelyan/

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty pozerania a 7 nových informácií]  asledujúce fotografie, ktoré sa chystáte prezerať môžu pôsobiť znepokojujúco až hororovo. Fotografovi Suren Manvelyan sa podarilo zachytiť jedny z najdokonalejších fotografíí očí živočíchov z poriadnej blízky. Predstavujúc si tieto oči živočíchov, ako na vás pozerajú v noci spoza rohu môže spôsobiť aj niekoľko bezsenných nocí. Tieto detaily očí zachytávajú neuveriteľnú rozmanitosť štruktúry očí jednotlivých živočíchov. Niektoré z nich vyzerajú mimoriadne zvláštne. Pozrite sa napríklad do očí lamy. Začnete premýšľať nad tým, z akého dôvodu sa v jej očiach nachádzajú akoby malé záclonky. Ak ste ešte zvedavejší, môžete študovať  fotografie Surena ešte hlbšie a zblízka porovnať štruktúru…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.85 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Meniny Mária: kedy oslavuje svoje meno?

Meno Mária patrí k najbežnejším menám a je rozšírené po celom svete. Už v biblii sa vyskytuje viacero nositeliek tohto mena, a to najmä panna Mária – matka