Domov >> Zdravý štýl >> 8 tipov na jednoduché cviky v práci

8 tipov na jednoduché cviky v práci

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 8 nových informácií]

 Pamätáte sa ešte na tie časy, kedy práca znamenala manuálnu záťaž spojenú s potom, slzami a občas aj krvou? Zdá sa, že tie časy sú už dávno za nami. Najnovšie výskumy však dokazujú, že 30 minút cvičenia 5 krát týždenne znižuje riziko srdcovo cievnych ochorení bežných pri sedavých typoch zamestnania. No vedeli ste, že aj jednoduchými cvikmi v práci dokážete toto riziko minimalizovať? Tu je 8 tipov na jednoduché cviky v práci.

Srdce

Klepkajte si nohami

Začnite si klepať nohami pod stolom. Postupne zvyšujte frekvenciu. Ešte efektívnejšie cvičenie je striedavé poskakovanie nad loptou. Loptu však môžete zameniť za iný predmet v práci.

Schody miesto výťahu

Chcete sa vyhnúť krátkym zdvorilostným rozhovorom s nadriadenými? Použite schody miesto výťahu. Vaše nohy ako aj srdce to určite neskôr ocenia.

Behajte na mieste

Dajte si krátku pauzu a zodvihnite zadok. Stačí jedna minúta tzv. behania na mieste a účinok sa dostaví okamžite. Prebratý sa môžete vrátiť späť k práci.

Prejdite sa

Krátka prechádzka po kancelárií je veľmi podceňovaná. No aj obyčajná prechádzka dokáže mať blahodárne účinky na váš organizmus. Prejdite sa aj o poschodie nižšie trošku zažartovať s kolegami, alebo miesto odoslania mailu sa skúste opýtať osobne, trebárs o dve poschodia vyššie. Informáciu tak zaručene získate skôr.

Nohy a zadok

Sedenie pri stene

Sedením opretý o stenu si budujeme vytrvalosť a silu nôh. Oprite sa o stenu v stoji, zohnite kolená a klesajte až do úrovne, kedy stehná nôh sú paralelné so zemou. Takto sedieť vydržte aspoň 30 až 60 sekúnd, napríklad pri čítaní jedného článku na www.candyman.sk. Kľudne však môžete skúsiť aj dlhšie, svetový rekord sa zastal na hodnote 12-tich hodín. Ak sa vám zdá 60 sekúnd málo, skúste si prekrížiť ľavú nohu cez pravú a naopak.

Lýtka nôh

Potrebujete vytlačiť 200 stranový dokument a tlačiareň je na inom poschodí. Zacvičte si nenápadne pri tlačiarni. Dvíhajte sa na špičkách nôh. Cítite, ako sa vám zapaľujú lýtka? Príliš jednoduché? Skúste to aplikovať len na jednej nohy.

Dvíhanie nôh

Uvedomte si, že pod stolom vás nikto nevidí. Vystrite nohy a nadvihnite ich na úroveň tela, podržte po dobu aspoň 5 sekúnd a postupne ich spúšťajte späť k zemi tak, aby sa však nedotkli zeme. Opakujte, koľko len vládzete.

Stojte čo najviac

Najnovšie výskumy dokazujú, že státie nie je len vystretých kolenách. Dlhé vysedávanie a teda sedavé zamestnanie môže prerásť až do cukrovky, obezity a srdcovo cievnych ochorení. Naproti tomu státie význačne zvyšuje objem spálených kalórií. Preto skúste stáť všade, kde sa len dá.

 

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Work it out od Matteo Lunardi je licencovaný pod CC BY 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 8 nových informácií]  amätáte sa ešte na tie časy, kedy práca znamenala manuálnu záťaž spojenú s potom, slzami a občas aj krvou? Zdá sa, že tie časy sú už dávno za nami. Najnovšie výskumy však dokazujú, že 30 minút cvičenia 5 krát týždenne znižuje riziko srdcovo cievnych ochorení bežných pri sedavých typoch zamestnania. No vedeli ste, že aj jednoduchými cvikmi v práci dokážete toto riziko minimalizovať? Tu je 8 tipov na jednoduché cviky v práci. Srdce Klepkajte si nohami Začnite si klepať nohami pod stolom. Postupne zvyšujte frekvenciu. Ešte efektívnejšie cvičenie je striedavé…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.87 ( 3 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Polievka z pečenej tekvice

Polievka z pečenej tekvice so zelerom ⭐️ Recept

Naša tekvicová polievka je nielen chutná, ale aj veľmi zdravá a výživná. Obľúbia si ju aj vaši najmenší, tým si môžete byť istí. Hoci jej príprava