Domov >> Ako s .. >> Ako predísť opici?

Ako predísť opici?

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových rád]

 „Už nikdy viac nebudem piť“. Práve táto fráza patrí medzi najčastejšie vyslovované v novom roku. V hlave plno rachotu a točiaci sa žalúdok ako v umývačke riadu. A opica po prebdenej noci plnej alkoholu je na svete! Ale ako predísť opici pred oslavou a počas oslavy? Tu je stručný návod, na čo by ste určite nemali zabudnúť:

1. Pite vodu

Pred príchodom na oslavu vypite množstvo vody, aby ste udržali svoj organizmus hydratovaný. Čím viac vody v tele, tým viac zriedený alkohol v krvi.

2. Jedzte mastné jedlá

Tuk je na alkohol lepší ako sacharidy. Tuk sa uskladňuje v tele po dobu aspoň 12 hodín a pôsobí ako mazivo v črevách. A práve takto pomazané črevá spomaľujú absorpciu alkoholu. Pochuťte si na steaku, klobáske, pizzy alebo vyprážaných jedlách ešte pred odchodom.

3. Striedajte alkoholický nápoj s nealkoholickým

Doprajte si pohár vody alebo nealkoholického nápoja po každom vypitom štamperlíku. Napomôžete tak zriediť alkohol v tele.

4. Pite skôr svetlejší alkohol

Ako predísť opici-candyman (5)

Uprednostnite svetlejší alkohol

Ak chcete zmierniť účinky alkoholu a stavu po opici, pite skôr pivo alebo čisté liehoviny (vodka alebo borovička). Tmavý alebo sladký alkohol, ako napríklad whisky či rum, spôsobujú bolesti hlavy. Červené víno, ktoré obsahuje tanín má rovnaké účinky.

5. Pite s rozumom

Keďže rýchlosť absorbovania alkoholu závisí aj od telesnej hmotnosti, útlejší ľudia v tomto prípade ťahajú za kratší koniec. S útlejšou postavou tela sa totiž prejavuje alkoholické opojenie oveľa rýchlejšie. A ženy navyše uprednostňujú ľahšie jedlá – s nižším obsahov tukov. A práve tu treba hľadať príčinu, prečo jednoducho nežnejšie pohlavie znesie menej.

6. Čím menej percent, tým horšie následky

Hoci to neznie logicky, no poväčšine to tak býva. Pri pití 20-percentnej vodky z Tesca jednoducho rešpekt opadá. Pitie 20-percentného alkoholu zo štamperlíka mnohokrát nie je in, preto siahame po väčších šálkach v domnení, že ide len o slabú vodku. V prípade, že sa otvorí slávnostná 20-ročná 58-percentná slivovica, každý k nej bude pristupovať s väčším rešpektom a zodpovedne.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Drinks for the walk home od Drew Stephens je licencovaný pod CC BY-SA 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál, Beer candles from Ghent (bises…) od Guy Renard je licencovaný pod CC BY 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových rád]  ž nikdy viac nebudem piť“. Práve táto fráza patrí medzi najčastejšie vyslovované v novom roku. V hlave plno rachotu a točiaci sa žalúdok ako v umývačke riadu. A opica po prebdenej noci plnej alkoholu je na svete! Ale ako predísť opici pred oslavou a počas oslavy? Tu je stručný návod, na čo by ste určite nemali zabudnúť: 1. Pite vodu Pred príchodom na oslavu vypite množstvo vody, aby ste udržali svoj organizmus hydratovaný. Čím viac vody v tele, tým viac zriedený alkohol v krvi. 2. Jedzte mastné jedlá Tuk…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Polievka z pečenej tekvice

Polievka z pečenej tekvice so zelerom ⭐️ Recept

Naša tekvicová polievka je nielen chutná, ale aj veľmi zdravá a výživná. Obľúbia si ju aj vaši najmenší, tým si môžete byť istí. Hoci jej príprava