Domov >> Ako s .. >> Ako zdieľať youtube video s presným časom

Ako zdieľať youtube video s presným časom

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 4 nové informácie]

 Určite ste to už videli alebo vám aspoň niekto poslal youtube video, ktoré nezačalo od začiatku, ale od určitej sekundy resp. minúty celého videa. Ako sa to ale robí? Ukážeme vám úplne jednoduchý návod, ako na to. Existujú minimálne 4 spôsoby:

 1. spôsob – kopírovanie URL adresy

Otvorte si video a prehrajte si ho po úsek, od ktorého by ste chceli zdieľať video. Potom video stopnite stlačením tlačítka pauzy. Pravým tlačítkom myši potom kliknite na ukazovateľ času – v našom príklade videa o Slovensku 1:00 / 2:46. Zobrazí sa vám ponuka, z ktorej vyberiete druhú možnosť – Kopírovať webovú adresu videa s aktuálnou pozíciou prehrávania. Od tohto okamihu máte vo vašej schránke uloženú webovú adresu youtube videa s konkrétnym časom začiatku videa. Stačí ju len skopírovať do prehliadača kombináciou CTRL+V alebo opäť stlačením pravého tlačítka myši a funkciou vložiť.

Kopírovanie youtube URL adresy

Kopírovanie URL adresy v youtube

Kopírovanie youtube URL adresy v možnostiach

Kopírovanie youtube URL adresy v možnostiach

 

Vložiť skopírovanú youtube URL adresu

Vložiť skopírovanú youtube URL adresu

2. spôsob – Zdieľaním videa

Ďalším spôsobom posielania videa v presnom čase je za pomoci zdieľania videa, hoci ho zdieľať ani len nemusíme. Stačí si opäť otvoriť youtube video, pod videom stlačiť funkciu zdieľať. Pod videom sa nám zobrazí odkaz zdieľaného videa a pod odkazom “Čas spustenia”. Ten zaškrtnite a nastavte si presný čas, v ktorom by ste chceli poslať resp. zdieľať video. Tým sa vám mení aj URL adresa, v našom prípade adresa prezentačného videa o Slovensku https://youtu.be/C6doVaI8N9c?t=1m2s

Zdieľaním videa

3. spôsob – Manuálnym zmenením URL adresy

Ak si dobre pozriete predošlé dva spôsoby, sami pochopíte, že logika dopĺňania času spustenia videa na youtube.com je jednoduchá. Pozrite sa na dve predošlé URL adresy, ktoré nám youtube vygeneroval.

https://youtu.be/C6doVaI8N9c?t=60

https://youtu.be/C6doVaI8N9c?t=1m2s

Do adresy stačí na konci pridať ?t=1m2s, ak chceme linkovať na úsek po jednej minúte. V tomto prípade pred m vložíme minútu, pred sekundu videa. Ak chceme odkazovať na časový úsek do jednej minúty, potom do adresy doplníme ?t=60, čiže hodnoty 1-60.

4. spôsob – externé online nástroje

Posledným spôsobom je už len použitie rôznych nástrojov na internete (aj online), kde po zadaní hodnôt nám vygeneruje URL adresu. Príkladom takéhoto nástroja môže byť: http://youtubetime.com/

Kopírovanie youtube URL adresy pomocou online nástroja

Kopírovanie youtube URL adresy pomocou online nástroja http://youtubetime.com/

Referencie: príručka youtube

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 4 nové informácie]  rčite ste to už videli alebo vám aspoň niekto poslal youtube video, ktoré nezačalo od začiatku, ale od určitej sekundy resp. minúty celého videa. Ako sa to ale robí? Ukážeme vám úplne jednoduchý návod, ako na to. Existujú minimálne 4 spôsoby:  1. spôsob – kopírovanie URL adresy Otvorte si video a prehrajte si ho po úsek, od ktorého by ste chceli zdieľať video. Potom video stopnite stlačením tlačítka pauzy. Pravým tlačítkom myši potom kliknite na ukazovateľ času – v našom príklade videa o Slovensku 1:00 / 2:46. Zobrazí sa vám ponuka, z ktorej…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 2.94 ( 5 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

ako nosiť rúško

Ako nosiť rúško správne

V čase šírenia sa koronavírusu je rúško na tvár neodnímateľnou súčasťou nášho každodenného života. Už dnes sa bez rúška na tvár nedostaneme ..