Domov >> Nový ... >> Jason Bourne (2016) opäť s Mattom Damonom vás nesklame

Jason Bourne (2016) opäť s Mattom Damonom vás nesklame

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 5 nových informácií]

 Matt Damon je späť v úlohe, ktorá mu svedčí snáď najviac. Tím okolo režiséra Paul Greengrass pripravila na leto ďalšiu časť zo ságy o agentovi Jasonovi Bournovi. Piate pokračovanie s menej prekvapivým názvom Jason Bourne (Bourne 5) pripravil opäť pôvodný tím, ktorý stál pri zrode pilotného filmu Agent bez minulosti (The Bourne Identity – 2002) a filmu Bournov mýtus (The Bourne Supremacy), čo svedčí o tom, že sa máme do kina naozaj na čo tešiť.

Nový Bourne bude mať premiéru filmu v kinách 27. júla v Anglicku. Na Slovensku sa očakáva premiéra v kine o deň neskôr, čiže 28. júla 2016.

Dejová línia filmu bude ako zvyčajne tajomná.

„Keď postava Jasona Bourne zmizla, písal sa rok 2004 (Bournov mýtus). Dnes, v roku 2016 sa chystá nová premiéra filmu, to znamená, že Jason Bourne bol „stratený“ 12 rokov.  Čo sa však dialo za tých 12 rokov, to presne nám ozrejmí nový film Jason Bourne“, prezradil Matt Damon v rozhovore pre britský denník Independent.

„Film sa bude po celý čas viesť v duchu ukončenia série Jason Bourne, ktorá začala filmom Agent bez minulosti (The Bourne Identity). No nikto v konečnom dôsledku nepovedal, že to bude aj finálna časť. V novom filme Jason Bourne pôjdeme ešte hlbšie v odhaľovaní jeho pravej identity, ako tomu bolo v Bournovom ultimáte (2007)“, pokračoval Matt Damon.

Spolu s Mattom Damonom sa v hlavnej úlohe predstavia Tommy Lee Jones, švédska hviezda Alicia Vikander, Julia Stiles a Vincent Cassel.

Režiu mal opäť na starosti Paul Greengrass, ktorý stál aj pri zrode vydarených sérií Bournov mýtus (2004) a Bournovo ultimátum (2007). Scénar filmu pripravil Christopher Rouse, ktorý sa taktiež spolupodieľal na príprave predošlých úspešných „bourneovkách“. Tandem Greengrass a Rouse už ukázali svetu, čo sa dá od nich očakávať, a preto sa je určite na čo tešiť.

Oficiálny trailer sa dostal na verejnosť len nedávno.

Matt Damon sa v minulosti niekoľkokrát vyjadroval, že späť k Bourneovi sa vráti len za podmienky, že réžiu prevezme opäť Paul Greengrass. Nakoniec sa tak aj stalo a v novembri 2014 oznámili verejnosti novú časť série – Jason Bourne.

Hodnotenie a reputácia filmu po tom, ako sa úlohy Jasona Bourne zhostil herec Jeremy Renner, išla zásadne dolu. A tak sme všetci v očakávaní, či sa príchodom Matta Damona vráti nový Bourne do starých dobrých koľají.

Dejová línia filmu je ako obvykle akčná. Jason Bourne (Matt Damon) chce žiť už len pokojným životom, až kým mu jeho bývalá kolegyňa a agentka Nicky (Julia Stiles) nezačne pripomínať, že na množstvo otázok o sebe stále nepozná odpoveď. Po tom, ako ho takmer dostane nájomný vrah, Bourne cíti, že tu niečo nechal ešte nedokončené a pustí sa opäť do boja s agentúrou a jej tvrdým riaditeľom Robertom Deweym (Tommy Lee Jones).

Bourne si teraz musí rozpomenúť, kto v skutočnosti je a pokúsiť sa odhaliť jeho ukrytú minulosť.

Detaily filmu

Oficiálna stránka: http://www.jasonbournemovie.com/

Pôvod filmu: USA

Primárny jazyk: Angličtina

Dátum kinopremiéry: 27. júla 2016 (Anglicko)

Oficiálny názov filmu: Jason Bourne (Ang.)

Lokalita nahrávania: Las Vegas, Nevada, USA

Rozpočet: $120,000,000

Trvanie filmu: 123 min

Žáner: Akční / Thriller

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Cinema od Thomas Berg je licencovaný pod CC BY-SA 2.0

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 5 nových informácií]  att Damon je späť v úlohe, ktorá mu svedčí snáď najviac. Tím okolo režiséra Paul Greengrass pripravila na leto ďalšiu časť zo ságy o agentovi Jasonovi Bournovi. Piate pokračovanie s menej prekvapivým názvom Jason Bourne (Bourne 5) pripravil opäť pôvodný tím, ktorý stál pri zrode pilotného filmu Agent bez minulosti (The Bourne Identity – 2002) a filmu Bournov mýtus (The Bourne Supremacy), čo svedčí o tom, že sa máme do kina naozaj na čo tešiť. Nový Bourne bude mať premiéru filmu v kinách 27. júla v Anglicku. Na Slovensku sa očakáva premiéra v…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.52 ( 7 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Kino

Sci-fi film Pasažieri (2017) dostane aj nežnejšie pohlavie

Mala to byť dlhá a pokojná cesta vesmírom až k novému domovu. Režisér Morten Tyldum si pripravil zaujímavý snímok na začiatku nového roku a nám..