Domov >> Inšpirácie >> Naj filmy v roku 2015

Naj filmy v roku 2015

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 10 nových informácií]

 Hoci rok 2015 sa vo filmovom svete ešte neskončil, už teraz sa vytvárajú rebríčky tých najlepších filmov za tento rok. Zoznam pre naj filmy 2015 sme zostavovali z viacerých, prevažne zahraničných filmových portálov ako napríklad najznámejší IMDB.com či Movieinsider.com. V rebríčku najfilmy 2015 sa nachádzajú prevažne dramatické motívy, no hneď druhý v poradí je krásny animovaný film. Časť z nich si už môžete pozrieť aj ako online filmy alebo v kinách s cz dabingom či na DVD a Blu-ray. Dúfame, že to bude pre vás skutočná inšpirácia filmov.

Black Mass (Špinavá hra)

Žáner: Krimi, dráma

Hodnotenie IMDB: 8,7

Hodnotenie ČSFD: –

Oficiálny trailer k filmu:

Príbeh sa odohráva v uliciach južného Bostonu v roku 1970. Agent FBI John Connolly (Joel Edgerton) sa snaží presvedčiť Írského „gangstra“ Jamesa “Whitey” Bulgera (Johnny Depp) spolupracovať s FBI a zničiť spoločného nepriateľa. Skutočný príbeh Whitey Bulgera, brata známeho senátora, ktorý sa stal informátorom pre FBI na to, aby sa mu podarilo zničiť mafiánsku rodinu, sa do slovenských kín dostane ešte v novembri tohto roku.

Inside Out (V hlave)

Žáner: Animovaný, komédia

Hodnotenie IMDB: 8,5

Hodnotenie ČSFD: 85%

Oficiálny trailer k filmu:

Keď je hlavná postava Riley nútená sa presťahovať kvôli otcovej novej práci do San Francisca, jej hlavné emócie sa dostávajú do konfliktu, ako sa čo najlepšie vyrovnať so zmenou, s novým mestom, domom či školou. Riley je počas celého príbehu ovládaná svojími emóciami – Radosťou (Amy Poehler), Strachom (Bill Hader), Hnevom (Lewis Black), Znechutením (Mindy Kaling) a Smútkom (Phyllis Smith).

Whiplash

Žáner: Dráma

Hodnotenie IMDB: 8,5

Hodnotenie ČSFD: 85%

Oficiálny trailer:

Andrew Neiman je len 19 – ročný nadaný jazzový hudobník. Pre svoju slávu je rozhodnutý vystúpiť až na samotný vrchol prestížneho hudobného konzervatória. Jedného večera na Andrewa počas skúšky narazí učiteľ a dirigent v jednej osobe, Terence Fletcher, ktorý je preslávený svojím talentom, ale aj neľudskými praktikami na študentov. Šanca na slávu sa pre Andrewa práve začína, ale za akú cenu?

Mad Max: Fury Road (Mad Max: Zbesilá cesta)

Žáner: Sci-fi, Akčný, Thriller

Hodnotenie IMDB: 8,3

Hodnotenie ČSFD: 83%

Oficiálny trailer:

Hlavný hrdina príbehu, Mad Max, prenasledovaný svojou búrlivou minulosťou verí, že najlepším spôsobom, akým sa dá prežiť, je putovať sám. Po ceste však naráža na skupinu utečencov v obrnenom vozidle, na čele ktorej stojí imperátor Furiosa. Táto skupina uniká pred nebezpečným tyranom Immortan Joe, ktorý tyranizuje ich mesto, Citadelu. Šialený Max tu vidí príležitosť, ako pomôcť …

Straight Outta Compton (Straight Outta Compton)

Žáner: Životopisný, Dráma

Hodnotenie IMDB: 8,3

Hodnotenie ČSFD: 82%

Oficiálny trailer:

V polovici 80-tych rokov patrila ulica Compton v Californii medzi najnebezpečnejšie miesta na zemi. Toto územie obývali prevažne drogové a pouličné gangy. Práve tu sa narodilo 5 chlapcov, ktorí z tohto miesta dokázalo uniknúť a založiť skupinu N.W.A. s novým žánrom muziky, tzv. gangsta rap.

Film Straight Outta Compton poukazuje na silný príbeh týchto chlapcov, ktorým sa podarilo urobiť revolúciu v muzike a pop kultúre.

Birdman

Žáner: Dráma

Hodnotenie IMDB: 7,8

Hodnotenie ČSFD: 67%

Trailer:

Príbeh zabudnutého herca Riggana Thomsona (Michael Keaton), ktorý sa kedysi v minulosti preslávil postavou kultového vtáčieho superhrdinu Birdmana. Film je o snahe hlavného hrdinu dostať sa opäť na divadelné dosky. Dopomôcť k tomu by mu mohol divadelný debut na Broadwayi. Tesne pred premiérou sa však zraní a musí za seba nájsť náhradu. Riggan nakoniec príjme Mikea Shinera (Edward Norton), ktorý je zárukou vypredaného predstavenia, no zároveň neriadenou strelou.

Southpaw (Bojovník)

Žáner: Dráma

Hodnotenie IMDB: 7,7

Hodnotenie ČSFD: 75%

Oficiálny trailer:

Silný príbeh o sláve, tragédií, strate, bolesti a návratu k životu. Hlavná postava, boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na absolútnom vrchole svojej boxerskej kariéry, má prekrásny dom, slávu a milujúcu rodinu. Po charitatívnej akcii, na ktorej sa zúčastňuje so svojou manželkou Maureen (Rachel McAdams) sa však odohrá tragická udalosť, po ktorej mu jeho manželka zomiera v náručí. Táto tragická udalosť posiela Billyho postupne na absolútne dno. Billy sa však musí vzchopiť a dokázať, že je schopný sa aj naďalej starať o vlastnú dcéru, ktorá mu bola odobratá.

Selma

Žáner: Dráma

Hodnotenie IMDB: 7,5

Hodnotenie ČSFD: 62%

Trailer:

Skutočný príbeh Dr. Martina Luthera Kinga juniora a jeho skutočný boj za rovnaké volebné práva pre všetkých. Jeho boj dosiahol vyvrcholenie obrovským pochodom zo Selmy do mesta Montgomery a následným podpisom nového volebného zákona prezidentom Johnsonom v roku 1965. Skutočný príbeh, ktorý navždy zmenil dejiny ľudstva.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Cinema od Thomas Berg je licencovaný pod CC BY-SA 2.0

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 10 nových informácií]  oci rok 2015 sa vo filmovom svete ešte neskončil, už teraz sa vytvárajú rebríčky tých najlepších filmov za tento rok. Zoznam pre naj filmy 2015 sme zostavovali z viacerých, prevažne zahraničných filmových portálov ako napríklad najznámejší IMDB.com či Movieinsider.com. V rebríčku najfilmy 2015 sa nachádzajú prevažne dramatické motívy, no hneď druhý v poradí je krásny animovaný film. Časť z nich si už môžete pozrieť aj ako online filmy alebo v kinách s cz dabingom či na DVD a Blu-ray. Dúfame, že to bude pre vás skutočná inšpirácia filmov. Black Mass (Špinavá hra) Žáner:…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 1 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Bazový sirup až do zimy! Jednoduchý recept v 15 krokoch

Domáci bazový sirup je omnoho jednoduchší, ako si mnohí myslia. Stačí si len vyhradiť pár hodín času na prípravu a zásoby na zimu sú pripravené pre celú ..