Domov >> Nový ... >> Nová Škoda KODIAQ na obrázkoch: Nová vlajková loď škody?

Nová Škoda KODIAQ na obrázkoch: Nová vlajková loď škody?

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 6 nových informácií]

 Škoda chystá pre motoristov prekvapenie roka v podobe nového SUV. Už na jeseň tohto roku by Škoda mala predstaviť svoje nové, sedemmiestne SUV. Nová Škoda Kodiaq bude prvé SUV strednej triedy z dielne českej automobilky.

Hoci oficiálne predstavenie by sa podľa plánu malo odohrať na jeseň v Paríži na parížskej motor show, zopár obrázkov novej škody uzrelo svetlo sveta už teraz, a teda máme sa na čo tešiť!

Nová éra SUV už aj v „škodovke“

V „škodovke“ očakávajú, že novým SUV zabodujú u zákazníka a dostanú sa popredia v predaji nového typu SUV vozidiel.

Šéf koncernu Škoda Bernhard Maier zašiel vo vyjadreniach ešte ďalej: “Momentálne si vieme predstaviť, že Škoda Kodiaq nemusí byť posledným SUV modelom značky Škoda.“ Bernhard Maier tým jasne vyjadril názor, že do rodiny SUV by Škoda časom mala priniesť aj ďalšie modely.

Či to budú väčšie alebo menšie SUV v porovnaní so Škoda Kodiaq nepovedal: „Je priskoro na podobné rozhodnutia. Najskôr si počkáme, kým predstavíme Škodu Kodiaq na trhu a až potom sa rozhodneme na základe dopytu,“ uzavrel Maier.

“Za posledné roky SUV na trhu zaznamenali najväčší nárast predaja na trhu,“ povedal Maier. „To bolo aj pravým dôvodom, prečo sme sa v Škode rozhodli investovať do nového SUV. Už teraz je významný dopyt po Škode Yeti a od našich zákazníkov vieme už teraz, že existuje ešte väčší dopyt po novom SUV. Pripravili sme pre nich tú najlepšiu alternatívu,“ doplnil šéf Škody Bernhard Maier .

Zároveň ubezpečil, že nová Škoda Kodiaq bude spĺňať všetky atribúty SUV, zvýšené sedenie, jasné a lepšie videnie na cestu, veľký úložný priestor a praktickosť šitá na mieru.

Na záver prezradil zvedavému obecenstvu, že nová Škoda Kodiaq bude mať podobné črty a dizajn ako VisionS.

7 miest na sedenie a veľký úložný priestor

Na základe zverejnených skíc je jasné, že nová Škoda Kodiaq bude mať až sedem miest na sedenie. Spoločnosť ubezpečila motoristov, že z hľadiska batožinového priestoru ponúkne najlepšie riešenie a dokonca aj možnosť zloženia 3. radu sedačiek. Škoda Kodiaq bude mať na dĺžku 4,07 metra a spoločnú platformu MQB podobne ako Volkswagen Tiguan či SUV od Seatu.

Na začiatok predaja Škody Kodiaq si musíme ešte počkať

​Očakávaný príchod novej Škody Kodiaq na európsky trh sa očakáva na konci tohto roka, hneď po októbrovom Paris Motor Show. Premiéru bude mať na euópskom trhu, kdežto napríklad do Indie dorazí až koncom ďalšieho roku, 2017.

Je len veľmi málo konkurenčných modelov, ktoré reálne môžu konkurovať novej Škode Kodiaq.

​Napríklad za na​jväčšieho ​konkurenta v Indii možno označiť nový Nissan X-trial, ktorý bude uvedený na trh budúci rok.

Zmení cena Škody Kodiaq vlajkovú loď spoločnosti?

Mnoho automobilových nadšencov je už teraz zvedavých na cenu nového modelu Škody Kodiaq. Hoci tá bude oficiálne oznámená až na autosalóne v Paríži na jeseň tohto roku, no už teraz sa neoficiálne povráva, že cena by mala začínať na úrovni 24 000 EUR. Ak by sa táto suma potvrdila, znamenalo by to, že koncern Škoda má novú vlajkovú loď.

Kodiaq = VisionS?​

Skoda VisionS, od ktorého preberie Škoda Kodiaq koncept, bola predstavená v Ženeve na Motor Show 2016.

Skice len dokazujú, že väčšinu dizajnových prvkov preberie Škoda Kodiaq od Škody VisionS.​

Predpokladá sa, že motor novej Škody Kodiaq bude prebratý zo Škody Superb – 1.8 TSI či jednotky TDI.

Dostupná bude aj verzia 4×4 s pohonom všetkých kolies.

Naplánovaný je aj plug-in hybridný model Škody Kodiaq, no ten nebude ešte súčasťou prvého uvedenia do prevádzky, pretože prvý plug-in-hybridný pohon koncernu Škoda je naplánovaný pre Škodu Superb niekedy v roku 2019.

Koncept VisionS prešiel len v elektrickom režime až 50 km, s oboma druhmi pohonu na jedno tankovanie/nabitie až 1 000 km.

Škoda Kodiaq v testoch dosahovala zrýchlenie na 100 km/h za úctyhodných 7,4 sekundy so systémovým výkonom 165 kW (225 k). Kodiaq bude disponovať 6 rýchlostnou DSG prevodovkou.

 

Elegantný interiér a robustný exteriér

Vonkajší vzhľad Škody Kodiaq zvýrazňuje najdôležitejšie dizajnové prvky. Všetky hrany a tvary sú precízne tvarované. Na prvý pohľad vám musí udrieť do očí mohutná maska auta. 4 vyššie LED svetlomety ešte zvýrazňujú, že ide o model SUV.

Strecha má klesajúci charakter s dlhým spojlerom na konci strechy. Formovaný nárazník spoločne s difúzorom a veľkými koncovkami výfukov auta dodávajú ešte robustnejší vzhľad novému SUV.

Jednoducho exteriér je robotou vysoko kvalifikovaných odborníkov z českej manufaktúry, ktorý sa určite zapáči nejednému motoristovi.

​Príbeh ukrytý za názvom

V škodovke si vždy potrpeli na názvy áut. Nová škoda nie je výnimkou. Nová Škoda Kodiaq nebola výnimkou. Meno pre novú Škodu Kodiaq bol verejnosti oznámený začiatkom tohto roku. Názov je pomenovaný podľa špecifického druhu medveďa Kodiak, ktorý žije na Aljaške. V Škode tento názov ešte mierne upravili, aby sa ešte výraznejšie odlišovalo a miesto k na konci vložili q.

Škoda sa zašla v iniciatíve ešte ďalej a premenovalo mesto na juhu Aljašky s názvom Kodiak na KodiaQ. Ale samozrejme, len na jeden deň a to pri predstavovaní nového SUV, presne v piatok 6. mája.

Hrdosť 14 000 obyvateľov nemala konca. Pozrite si príbeh za tým.

Brali by ste takúto zmenu aj vy?

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Skoda Kodiaq od TuRbO_J je licencovaný pod CC BY 2.0

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 6 nových informácií]  koda chystá pre motoristov prekvapenie roka v podobe nového SUV. Už na jeseň tohto roku by Škoda mala predstaviť svoje nové, sedemmiestne SUV. Nová Škoda Kodiaq bude prvé SUV strednej triedy z dielne českej automobilky. Hoci oficiálne predstavenie by sa podľa plánu malo odohrať na jeseň v Paríži na parížskej motor show, zopár obrázkov novej škody uzrelo svetlo sveta už teraz, a teda máme sa na čo tešiť! Nová éra SUV už aj v „škodovke“ V „škodovke“ očakávajú, že novým SUV zabodujú u zákazníka a dostanú sa popredia v predaji nového typu SUV vozidiel. Šéf koncernu…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.85 ( 5 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Kino

Sci-fi film Pasažieri (2017) dostane aj nežnejšie pohlavie

Mala to byť dlhá a pokojná cesta vesmírom až k novému domovu. Režisér Morten Tyldum si pripravil zaujímavý snímok na začiatku nového roku a nám..