Domov >> Nový ... >> Nový Messenger už čochvíľa!

Nový Messenger už čochvíľa!

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 3 nové informácie]

 Facebook len nedávno predstavil nový Messenger. Na trh priniesol novinku pre Android užívateľov v podobe integrovania SMS služby do Messengera. Hneď na to však predstavil nový dizajn pre mobilnú aplikáciu Messengera, ktorá už neponúka len jednoduchý zoznam nedávnych konverzácii s priateľmi.

Okrem možnosti zobrazenia nedávnych konverzácií pridáva Facebook nové sekcie, a to obľúbené kontakty, narodeniny priateľov a zoznam práve aktívnych užívateľov. Obrazovka nedávnych konverzácií však zostáva stále na vrchu obrazovky.

Táto pozmenená verzia novej aplikácie Messenger vám pomôže zorientovať sa, kto je práve online za pomoci zelenej bodky na ktorú sme zvyknutý z verzie na počítači. Zároveň po kliknutí “Zobraziť všetko” si môžete pozrieť zoznam všetkých, práve aktívnych užívateľov.

Zároveň sekcia Obľúbených kontaktov bude vždy zobrazovať tie kontakty, s ktorými najviac komunikujete. Je to zjednodušene povedané, skratka inicializácie konverzácie s najobľúbenejšími osobami.

Dá sa povedať, že tieto dve nové sekcie budú prínosom pre užívateľov, no sekcia „Narodeniny“ možno taká vítaná nebude.

Už teraz Facebook upozorňuje na narodeniny našich priateľov. Zvýhodnením pozície chce zvýrazniť narodeniny známych ešte viac.

No samozrejme pri tom treba hľadať zmysel niekde inde.

Zobrazovanie priateľov, ktorí majú práve dnes narodeniny, nabáda užívateľov popriať im všetko najlepšie a tým sa zvyšuje aktivita a používateľská užívanosť aplikácie, keďže postupom času čoraz viac ľudí komunikuje na sociálnych sieťach za pomoci mobilného zariadenia v porovnaní s počítačom.

K všetkým spomínaným sekciám je možné dostať sa stlačením tlačítka “Domov” naľavo od Hovorov, Skupín, Ľudí, Vášho profilu naspodku navigácie.

Facebook robí tieto zmeny preto, aby urobilo nový Messenger jednoduchším pre užívateľov. No pravý dôvod môžeme hľadať v tom, že Facebook nechce, aby bol Messenger len nástrojom na prijímanie správ, ale aj nástrojom pre interaktívnu komunikáciu naprieč rôznym odvetviam businessu.

Kedy nastanú tieto zmeny pre nový Messenger Facebook presne  neuviedol, no je pravdepodobné, že sa tak udeje v najbližšej dobe.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 3 nové informácie]  acebook len nedávno predstavil nový Messenger. Na trh priniesol novinku pre Android užívateľov v podobe integrovania SMS služby do Messengera. Hneď na to však predstavil nový dizajn pre mobilnú aplikáciu Messengera, ktorá už neponúka len jednoduchý zoznam nedávnych konverzácii s priateľmi. Okrem možnosti zobrazenia nedávnych konverzácií pridáva Facebook nové sekcie, a to obľúbené kontakty, narodeniny priateľov a zoznam práve aktívnych užívateľov. Obrazovka nedávnych konverzácií však zostáva stále na vrchu obrazovky. Táto pozmenená verzia novej aplikácie Messenger vám pomôže zorientovať sa, kto je práve online za pomoci zelenej bodky na…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 3 ( 11 hlasov)

Jeden komentár

  1. dobrý deň, v aplikácii Messenger mi nefunguje sekcia “Narodeniny”.

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Kino

Sci-fi film Pasažieri (2017) dostane aj nežnejšie pohlavie

Mala to byť dlhá a pokojná cesta vesmírom až k novému domovu. Režisér Morten Tyldum si pripravil zaujímavý snímok na začiatku nového roku a nám..