Domov >> Šport >> Štatistika zo 45-tich zápasov EURA 2016

Štatistika zo 45-tich zápasov EURA 2016

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 3 nové informácie]

 Futbaloví priaznivci už niekoľko týždňov sledujú prebiehajúci šampionát vo Francúzsku. Naši futbalisti síce vypadli, ale podľa názorov viacerých športových expertov môžeme byť na náš tím hrdí. V odohraných zápasoch predviedli skvelé výkony a až ťažký súper, Nemecko,  nás vyradil v osemfinálovom zápase. Pre našu reprezentáciu aj toto bol veľký úspech a tešíme sa na ďalší veľký šampionát, v ktorom budú môcť naši chlapci ukázať, že aj na malom Slovensku vieme hrať veľký futbal. Späť ale k sľúbenému prehľadu z doterajších 45 zápasov, ktoré sa zatiaľ odohrali.

Počet strelených gólov

V týchto zápasoch padlo dohromady 90 gólov. Takže to znamená, že v priemere na zápas vychádzajú 2 góly a štatisticky gól padol raz za 46 minút. V prvých 15 minútach padlo 11 gólov, medzi 16. a 30. minútou padlo 7 gólov a od 31. do 45. minúty sa nastrieľalo 17 gólov. Je zaujímavé, že v nadstavenom čase prvých polčasov zatiaľ nepadol žiaden gól.

V druhom polčase je situácia taká, že medzi 46. až 60. minútou padlo 16 gólov, v ďalšom 15 minútovom úseku do 75. minúty bolo zatiaľ 13 gólov a v poslednej pätnásťminútovke sa strelilo 16 gólov. V porovnaní s nadstaveným časom z prvých polčasov je v nadstaveným časom v druhých polčasoch poriadny rozdiel. V nadstavení po druhých polčasoch totiž padlo až 9 gólov. Vidíme, že zápasy sa hrajú až do konca a často až posledné minúty, či sekundy ovplyvňujú výsledky tohto EURA. V predĺžení zatiaľ padol len 1 gól.

Úspešnosť prihrávok

Čo sa týka hodnotení celých tímov, tak sa pozrieme na 4 atribúty. Prvým je percentuálna úspešnosť prihrávok. Túto štatistiku vedie Španielsko, Nemecko a Švajčiarsko s 91%, pričom najviac túto skutočnosť potvrdili Španieli, lebo mali najviac úspešných prihrávok, dohromady až 2340. Anglicko je na 4. mieste s 88% úspešnosťou prihrávky a na piatom mieste sú Portugalci s 87%.

Držanie lopty

Druhým ukazovateľom je držanie lopty. V tomto sú zatiaľ najlepší Nemci. Loptu si dokázali udržať na svojich kopačkách až 64% hracieho času. Na krk im dýchali Španieli so 61%. Tretím tímom v tomto hodnotení sú, alebo boli Angličania s 59%. Za nimi nasleduje Švajčiarsko (58%) a Ukrajina (56%). Vidíme, že aj napriek úspechu držania lopty iba jeden tím, Nemecko, postúpil do štvrťfinále. Uvidíme, či sa ich kvalita potvrdí proti Taliansku.

Strelecké pokusy

Zaujímavým hodnotením je počet pokusov, ktorými tímy buď priamo alebo nepriamo ohrozili súperov. Tento rebríček vedú Portugalci. Dohromady vystrelili až 95 krát, pričom až 30 pokusov smerovalo na bránu, 36 bolo mimo a 29 bolo zblokovaných. Belgicko je v tejto štatistike druhé. Spolu má zatiaľ 84 evidovaných striel, z toho 31 bolo mimo, 31 smerovalo medzi žrde a 22 bolo zblokovaných. Tretie miesto zatiaľ patrí Anglicku s 83 pokusmi. Z tohto počtu 36 krát pálili mimo, 20 ráz do priestoru brány a 27 striel bolo zblokovaných. Nemecko dohromady ohrozilo súpera 78 krát (33 mimo, 28 do brány a 17 zblokovaných). Piata priečka patrí domácim Francúzom. 72 krát strieľali, z toho 27 išlo mimo, 21 do a 24 striel im súperi zblokovali. Viac zaujímavých štatistík si môžete prezrieť priamo na stránke EUFA.

Góly na zápas

Posledný atribút tímového hodnotenia je najviac vyrovnaný. V podstate zatiaľ žiaden tím neukázal očividnú prevahu a dominanciu. V počte gólov na jeden zápas sa totiž všetkých päť tímov drží na jednej úrovni. Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko a Island strelili v priemere 2 góly na zápas. Uvidíme, čo prinesú ďalšie štvrťfinálové stretnutia a ktorý z tímov v nich obstojí najlepšie. Tipovanie výsledkov jednotlivých zápasov ako ja celkového víťaza sa preto stáva oveľa zaujímavejším.

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 3 nové informácie]  utbaloví priaznivci už niekoľko týždňov sledujú prebiehajúci šampionát vo Francúzsku. Naši futbalisti síce vypadli, ale podľa názorov viacerých športových expertov môžeme byť na náš tím hrdí. V odohraných zápasoch predviedli skvelé výkony a až ťažký súper, Nemecko,  nás vyradil v osemfinálovom zápase. Pre našu reprezentáciu aj toto bol veľký úspech a tešíme sa na ďalší veľký šampionát, v ktorom budú môcť naši chlapci ukázať, že aj na malom Slovensku vieme hrať veľký futbal. Späť ale k sľúbenému prehľadu z doterajších 45 zápasov, ktoré sa zatiaľ odohrali. Počet strelených gólov V týchto zápasoch padlo dohromady 90 gólov. Takže to…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 2 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Peter Sagan - Bora Hansgrohe

Sagan zostane v Bora-Hansgrohe do roku 2021

Nemecký tím Bora-Hansgrohe si už teraz zabezpečuje, že aktuálny svetový šampión bude jeho súčasťou aj naďalej. Najúspešnejší slovenský cyklista, Peter Sagan