Domov >> Šport >> Tour de France 2016 online: Alberto Contador odstúpil

Tour de France 2016 online: Alberto Contador odstúpil

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 4 nové informácie]

 Španielsky cyklista a jeden z hlavným ašpirantov na žltý dres TdF 2016 Alberto Contador skončil v nedeľňajšej 9. tej etape cyklistických pretekov. Skúsený cyklista a víťaz siedmych Grand Tour ráno priznal, že mal horúčku, no aj napriek tomu sa rozhodol zapojiť do deviatej etapy Tour de France, ktorá mala preveriť cyklistov v náročných pyrenejských kopcoch z Vielha Val d’Aran do Arcalisu v Andorre.

Po rozhovoroch so športovými riaditeľmi si Contador zosadol z bicykla a nastúpil do auta svojho tímu viac než 100 kilometrov pred cieľom etapy dlhej 184,5 km.

Tohtoročná Tour de France 2016 sa dá pre Alberta Contadora označiť za veľmi smolnú, pretože už v prvých dvoch etapách bol súčasťou pádu, čo malo v ďalších etapách vplyv na jeho výkon, kedy sa len veľmi ťažko držal pelotónu.

Majiteľ Tinkoff-Saxo Oleg Tinkov však má v poli cyklistov ešte jednu nádej na žltý dres resp. umiestnenie v prvej desiatke a tou je český cyklista Roman Kreutziger, ktorý sa pred náročnou 9. tou etapou nachádzal na výbornom 12-tom mieste so stratou 34 sekúnd na prvého Christophera Froome z tímu Sky.

Oleg Tinkov však vôbec nemusí mať hlavu v smútku. V boji o zelený trikot pre najlepšieho šprintéra sa stále dobre drží náš Peter Sagan (aktuálne 3. miesto), v boji o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára si takisto dobre počína Rafal Majka (aktuálne 1. miesto).

Čo si myslíte vy? Bol správny ťah hrať všetko na Alberta Contadora alebo “prenechať žezlo” Romanovi Kreutzigerovi?

Odstúpenie Alberta Contadora v deviatej etape Tou de France 2016:


Pád Alberta Contadora v prvej etape TdF 2016:


A aby toho nebolo málo, tak opätovný pád Alberta Contadora v druhej etape Tour de France 2016


Mimoriadne talentovaný španielsky cyklista


Alberto Contador celým menom Alberto Contador Velasco sa narodil 6. december 1982 v Madride, (Španielsko). Mimoriadne talentovaný cyklista zažil asi najkrajší rok v roku 2008, kedy sa mu podarilo vyhrať 3 Grand Tour – Giro d´Italia a Vuelta a España. V roku 2007 a 2009 dokázal vyhrať cyklistické preteky Tour de France.

Víťazstvá na pretekoch Vuelta a España zopakoval aj v rokoch 2012 a 2014. Víťazstvo na Giro d´Italia opätovne v roku 2015. Stal sa tak piatym cyklistom, ktorý vyhral všetky tri najťažšie cyklistické preteky sveta.

 

Location

Le tour de France
Saint-Gervais-les-Bains
74170 Saint-Gervais-les-Bains
France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France


France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France
Champs-Élysées
75008 Paris
France

Date and Time

Start Date:

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Performance Enhanced od Emilio Labrador je licencovaný pod CC BY 2.0 /pridaná vrstva na originál

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 4 nové informácie]  panielsky cyklista a jeden z hlavným ašpirantov na žltý dres TdF 2016 Alberto Contador skončil v nedeľňajšej 9. tej etape cyklistických pretekov. Skúsený cyklista a víťaz siedmych Grand Tour ráno priznal, že mal horúčku, no aj napriek tomu sa rozhodol zapojiť do deviatej etapy Tour de France, ktorá mala preveriť cyklistov v náročných pyrenejských kopcoch z Vielha Val d'Aran do Arcalisu v Andorre. Po rozhovoroch so športovými riaditeľmi si Contador zosadol z bicykla a nastúpil do auta svojho tímu viac než 100 kilometrov pred cieľom etapy dlhej 184,5 km.…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.9 ( 2 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Peter Sagan - Bora Hansgrohe

Sagan zostane v Bora-Hansgrohe do roku 2021

Nemecký tím Bora-Hansgrohe si už teraz zabezpečuje, že aktuálny svetový šampión bude jeho súčasťou aj naďalej. Najúspešnejší slovenský cyklista, Peter Sagan