Domov >> Zdravý štýl >> Chudnutie behom: 7+ rád, ako schudnúť behom

Chudnutie behom: 7+ rád, ako schudnúť behom

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 7 nových tipov]

Dá sa schudnúť behom? Rozhodne áno! Okrem toho, že behanie je zdravé, dokáže pomôcť aj s nadbytočným tukom. Ale naozaj ide beh a chudnutie dokopy?

Teória je jednoduchá, pri behaní sa zvyšuje tep srdca, ktorý spôsobí rýchlejšie odbúravanie tukov z tela. Zároveň môžete očakávať aj nárast svalovej hmoty, takže nielenže chudnete, ale ešte aj získavate na svalstve!

Chudnutie behom je veľmi účinná metóda chudnutia, no treba úprimne dodať, že nie najjednoduchšia. Začať je vždy jednoduché, no vytrvať, to už je iná záležitosť.  A práve tento článok môže byť vstupným krokom na ceste k úspešnému procesu chudnutia. Prečítajte si 7 motivujúcich rád, ktoré treba dodržať, ak sa chcete skutočne zbaviť nadbytočných kíl.

  1. Nielen beh, ale aj strava


Podľa mnohých odborníkov na chudnutie je veľmi dôležité upraviť si jedálniček. Ak začnete behať, avšak vaše stravovanie ostane bez zmeny, nemusí to mať žiadny výsledný efekt. Len ten, že za dané časové obdobie nepriberiete, no iba si udržíte svoju váhu.

  1. Krátko a intenzívne


Krátkymi, no o to viac intenzívnymi behmi si udržíte štíhlu postavu a posilníte si svalovú štruktúru. Ak vydržíte, budete vyzerať omnoho lepšie než väčšina pravidelných bežcov v najbližšom parku.

  1. Behať/kráčať


Nevládzete behať sústavne? Nevadí! Doprajte si na úvod prestávku a miesto behania zvoľte chôdzu. Po krátkom oddychu pôjde behanie jednoduchšie. Cykly opakujte aspoň 3 krát, v závislosti od nabehaných kilometrov.

  1. Dajte tomu čas


Kolenné väzy, šľachy či kosti sa adaptujú omnoho pomalšie než kardiovaskulárny systém. Preto buďte trpezlivý a vydržte, hoci to spočiatku bude bolieť. Napríklad behať 3-4 krát za týždeň najbližšie 3 týždne vás dostane na úroveň, kedy zvládnete zabehnúť s ľahkosťou naraz 2 až 4 kilometre.

  1. Stanovte si cieľ


Naplánujte si behanie na najbližšie 3 týždne namiesto 3 dní. Motivujte sa, no neprežeňte to. Aj motivácia pri behaní má svoje hranice. 3 dni je príliš jednoduchý cieľ, 3 mesiace zase priam až nezvládnuteľný (.. verte mi!)

  1. Posilnite si svalstvo


Pre vás, ktorým  ide nielen o chudnutie, ale aj o posilnenie svalstva, skúste zavŕšiť behanie aj cvikmi s vlastnou váhou. Ideálne aspoň pár klikov a drepov. Cvičenie s váhou vás časom urobí lepším a silnejším bežcom.

  1. Behajte správne


O tom, že každú činnosť môžete vykonať dvomi spôsobmi vám snáď hovoriť ani nemusím. Rovnako je tomu tak aj pri behaní. Aby ste si nesprávnym behaním skôr neublížili, snažte sa dodržať nasledovné zásady:

Ako som schudla behom?


​Bol to on, môjho srdca šampión. Ale nie od začiatku. Volala sa Mária a bola jedináčikom. Už od malička bola vedená k sladkostiam, všade kde prišla, tam ju núkali sladkým. A ako tak čas bežal, Mária priberala na váhe. Typický osud jedináčika? Nemyslím!

V druhom ročníku strednej školy dostala od spolužiakov škaredú prezývku, ktorá sa jej veľmi dotkla. Vstúpila si do svedomia a začala behať.

Ako sama hovorí, najskôr nedokázala bežať ani 5 minút vkuse. No zotrvala. Dnes sú to už 2 roky a jej postava prešla zásadnou zmenou.​ Za 2 roky si postupne zlepšila kondičku, pribrala svalovej hmoty a strata hmotnosti je viditeľná už z diaľky.

A tento príbeh Márie nech je vám motiváciou.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 7 nových tipov] Dá sa schudnúť behom? Rozhodne áno! Okrem toho, že behanie je zdravé, dokáže pomôcť aj s nadbytočným tukom. Ale naozaj ide beh a chudnutie dokopy? Teória je jednoduchá, pri behaní sa zvyšuje tep srdca, ktorý spôsobí rýchlejšie odbúravanie tukov z tela. Zároveň môžete očakávať aj nárast svalovej hmoty, takže nielenže chudnete, ale ešte aj získavate na svalstve! Chudnutie behom je veľmi účinná metóda chudnutia, no treba úprimne dodať, že nie najjednoduchšia. Začať je vždy jednoduché, no vytrvať, to už je iná záležitosť.  A práve tento článok môže byť vstupným krokom na…
Hodnotenie článku
Hodnotenie čitateľov: 4.87 ( 3 hlasov)

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia su označené *

*

x

Prečítaj si aj ...

Polievka z pečenej tekvice

Polievka z pečenej tekvice so zelerom ⭐️ Recept

Naša tekvicová polievka je nielen chutná, ale aj veľmi zdravá a výživná. Obľúbia si ju aj vaši najmenší, tým si môžete byť istí. Hoci jej príprava